Diskuse k článku

Zpráva NKÚ: Kilometr dálnic v Německu je o 27 procent levnější než v ČR

Dle plánů ministerstva dopravy z konce 90. let již měla být dobudována síť dálnic a rychlostních silnic. Počkáme si ještě minimálně 32 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P57a67v76e94l 14M60i56c72h15a79l 9783965503

Zcela jinak století 19,
když v Bad Ischl pro císařskou vilu postavili elektrárnu, vybavili císařovu pracovnu nejen elektrickým topením, el. větrákem, el. zapalovačem na doutníky..., ale i el.zvonkem! Ten by měl být v učebnicích, má DVĚ tlačítka. Tak i císař šetřil personál a své potřeby adresoval kompetentnímu. Šetřil si i čelist, když nemusel asistenci vysvětlovat zbytečně. Protože lázně jsou v horách, nechybí ani kvalitní meterologické přístroje, počasím zaskočen snad kavárenský hejsek.. Už snad jasno, proč musel být císař ocejchován za zaostalce, jistě, Ketterla měl na kartáčování uniforem, a tak Ketterlovo paměti jsou paměti uklizečky. Ideální munice pro pokrokového Beneše. Zatímco dnes živíme zbytečný pražský Hrad, tehdy stačila lázeňská vesnice, ne paláce, pouze přiměřené vily rovnou v přírodě! Co na to ekologové?? Sama pracovna odkud řízena světová válka, pokojík velikosti obýváku. Vedle miniaturní vojensky strohá ložnice. Parádičky až v budoáru císařovny. Rozhodující však, že světovým pohlavárům nezbylo než se při návštěvě uskromnit. Daňový poplatník nemusel financovat bazény v bytě, jako u českého na plné pecky demokratického upřímně nestydatého politika ba mnohého poslance. Tedy změna konceptu nám přinese jako mimochodem i přídavek, ceny přiměřené.
0/0
5.8.2013 12:16
Foto

P12a23v86e10l 24M44i44c82h21a53l 9163545813

Asi jako s českou Ústavou
pokud se nepřeloží do jednoznačného jazyka, čte si každý, co ho napadne či zriovna potřebuje. Obdobně nelze napsat smlouvu. Jako příklad uvedu čerstvou zkušenost s dodavatelem panem G. Ze Slovenska. Ale nepředbíhejme. Zima žádá odpověď, co děláno v létě. Tu tedy nabídka práce, neb všechno umí a dokáže jen úderník, což nejsem. Odpověď  okamžitá, dodavatele nezajímá sama práce, on dělá přece všechno. Nabídnu osobní jednání k upřesnění, dodavatel určí benzinovou pumpu. Úkol splní ve dvou, k práci mu nic nechybí. Místo schůzky nabídnu bližší bydlišti dodavatele, aby nemusel jezdit. Zneklidní, ale nakonec mi udá hospodu na sídlišti na druhém konci města. Přijsou dva khérovaní polonazí mladíci. Na práci budou už ale čtyři, chybí jim ale  pomůcky, náčiní.  Přijedou náklaďákem, už dnes by jeli vyzkoušet cestu, ač k práci stačí klidně motorka. Práce se komplikuje, k práci pro jednoho chlapa nyní nestačí už 4, ale bude třeba ještě další techniku.... Zkrátím, necivilizovaná minorita si jede svůj handl jako s koňmi, obyčejní šmejdi jako na předváděčce pro seniory. O vykonání práce přece vůbec nejde, je to byznys a demokracie, navíc na práci mají nárok. Proč se necivilizované neslušné minoritě líbí zrovna v česku? INU JSOU TU JAKO DOMA!
0/0
5.8.2013 11:54
Foto

Vlkodlac

Podle těch čísel
je kilometr dálnic v ČR dražší než v Německu o 37 procent 
0/0
5.8.2013 8:35