Diskuse k článku

Zoufalá klausovská filipika

Jedna z prvních publikací Institutu Václava Klause se nepovedla. Místo diskuse ke sporu o amnestii je jen PR výkřikem věrných.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kocour Mesie 11.2.2013 13:52

Jo zahrát na srdce - to Venda umí!

Excelentně objasnil po devadesátém roce jak se vlastně do té politiky dostal.Podle televizního intervieu (snad se někde dochovalo !!!) doslova řekl:"Přišel jsem z práce domů a syn seděl smutně doma. Zeptal jsem se co se stalo.Ale víš my jsme začali revoluci a nevíme jak dál. Teď je to na Vás, na tatíncích". Tedy byla to špičková hláška a musel si v tom okamžiku myslet že střední hodnota IQ v čechách je asi 17. Tak tedy tatínkové nastoupili. Z hocha mezitím vyrostl ředitel gymnásia s vyvinutým politickým cítěním. Jako bych je neznal - v šestivchoďáku na Proseku, fádní život, rodičovské sdružení,  - v sobotu prkna na střechu a hajdy na chalupu, denně se Stráským do Slováče na pivo od 11:00 - do 16:00.V pracovní době to Plzeň chutná tuplovaně. Stráský v polokeckách s krabičkou Startek. A přitom - ta šíře intelektuálního záběru! Ekologie,matematizace reálných situací, finančnictví - unikum. Když u nás vyšla po 90-tým encyklopedická kniha  o makroekonomice jako překlad z angličtiny - tak jen čistě náhodou k ní psal úvod Klaus. Ano  - po cestě z šestivchoďáku na Proseku rovnou na Hrad - to se jednomu zamotá hlava . A začne propadat dojmu, že jeho exkrementy jsou zápachuprosté. Zvláště když se obklopí lidmi kteří ho v tom utvrzují a jeho podržtaška Jakl jej považuje za vědce. Ale každej kdo není úplne tupej a nemusí zápasit se zlomkama si dá dohromady  starou Andersenovskou hlášku že "Král je nahej".
Selinux 10.2.2013 20:31

jeden z hostů

posledního show J. Krause režisér T. Kudrna ke svému dokumentu Hledá se president 10:28 ...pobavení Jáklem... http://www.showjanakrause.cz/#video-08
J. Kopis 10.2.2013 12:23

Období současné vládní suity

včetně dosluhujícího prezidenta by se dalo nazvat jako "období uvysvětlování voliče až do bezvědomí" když se k "vysvětlování" používají tak nehorázné a nepředstavitelné blbosti, že to nemá obdobu. Je to obdobné, jako snaha úředníka MV vnutit obyvatelstvu jako správný postup výpočtu průměru dvou procentuálních hodnot jejich součet.
S. Marková 10.2.2013 8:11

Pánové,

těch 165,-Kč raději věnujte nějakému útulku pro psy.Dá se za ně koupit pytel granulí.I ta druhá publikace bude stát za nic, věřte mi, z okolí Klause nikdy nic smysluplného nevypadne. I když pravda, třeba nám pan Jakl vysvětlí, proč nemá rád kravatu...
Z. Meisner 10.2.2013 5:19

Mně se líbí

ten název - Spor o amnestii. To je  jako "spor o  rukopisy".Inu máme "Sarajevo" a Sarajevo.Jinak - aktuální článek v Lidovkách ( otec Livie -Miština, za nacistů na úřadu zabavujícího majetek slovenských Židů a transportující je  ven) současně asi   vysvětluje původ těch šperků v hodnotě 20 milionů, co paní Chlívii ukradli v Klausovic vile před cca 13 lety . 
Kocour Mesie 11.2.2013 14:13

Jo to sedí - a hezky to do sebe začíná zapadat.- hůishů

Taky to vysvětluje proč nebyl Venda u Apačů - když tcháníček byl "Velmi, ale velmi velmi pronáckovskej"!Totiž po normalizaci už si ani Apači netroufali vzít do svých řad někoho jehož tcháníček musel působit za války náckům upřímnou radost a plnil na "Více ale opravdu více než 100%". Lívia to veděla najlepšie - preto šla na vysokou do práglu. Tam se to ztratilo. Každopádně se tím snížila šance že by to někdo rozmáznul a "Holku nám kvůli tomu vyšoupli ze školy".A ty šperky? Stálo by za tu legrandu poptat - jetli nějaká židovská rodina by byla schopna je popsat nebo alespoň přibližně rekonstruovat jaké byly.  Pro páníčka aby se tak vyskatla korelace mezi nimi. Aby se tak profláklo že tátovi Mištinovi zůstali nějaké za nehty - zatímco u Stalingradu wehrmacht trpěl.Jak je to s tím jablkem - ta nenewtonovská hláška, že někam zapadne a hned potom ta druhá jak si ty vrány sedaj dycky blízko sebe.Ještě hodíme oko do archívu co zbylo z protektorátní správy. Pro tu psinu.Možná že tzv. "Hodil debla", vohulil židy - i nácky.
Betulaza 9.2.2013 15:57

...

Myslím, že kdyby se chtěla kniha Václava Klause vetřít do některé knihovny, nebyla by to zrovna ta vaše.
P. Michal 8.2.2013 21:23

Paroubkovo spisy jsou ještě objemnější

Kdo je nestuduje, není čech! Politické nálepky jsou o ničem, jen kompenzace lenosti všeho lidu, co mu nastrčí v televizi nakašírovaného lenina a publikum už jásá, že vstal v mrtvých. Nebo v neděli mají v poledne dokonce cvičitele šašků lidem k obědu. Inu neumíme to lépe. V normální zemi by sídlo prezidenta nebyl hrad, ani zámek, ale centrum thinktanku, kde od oběda (aristokraté vstávají v 11.OO) do půlnoci hučí konference, kde po půlnoci ještě raut.Tak by lépe mohl i prezident feudálního typu posílat špicly a sbírat chytráctví a zpětnou vazbu. Za tepla. Kdyby chystal pologenerální pardon, podšoupl by to debatě, a zdarma by ráno věděl, co může čekat. Stačilo by potvrzení z moskvy a lid by jásal nad moudrostí důvtipem. Navíc na každou slušnou konferenci nejen rozdávají paré programu, ale bývá tam i tužka, jistě by jich nemálo zbylo do obsesivní sbírky bezmoci. Ferdáček na Hradě také nebyl hned hvězda, ale nenechal po sobě sbírku, jen vzkvétající panství, dodnes příklad, jak se dá ekonomika dělat, nejen hubou.
Tono 8.2.2013 19:04

Ono se tomu Klausovi moc nechce "Odcházet" , tak

si vymyslel amnestie a novináři mu to žerou. Beztak i tu "průpisku" šlohnul, aby se o něm mluvilo... Holt kdo umí, ten umí, máme se nač těšit :-)))
Miki 8.2.2013 18:48

Hmm, takže on vážně někdo

Hmm, takže on vážně někdo čekal, že to nebude "jen" obhajoba amnestie... (Pane Bože, vždyť to vydal Institut Václava Klause!)
Ben 8.2.2013 18:04

knížka končí citací dopisů e-mailů ....

knížka končí citací dopisů a e-mailů na podporu velkého  státníka a jeho neochvějné moudrosti Že by byl Klaus českým Mao Ce-tungem ?
Jiri Janecek 8.2.2013 16:53

Dotaz...

Nějakým nedopatřením tenhle článek není v rubrice "Věda a vzdělávání", přestože by tam měl být... Zajímalo by mne, zda se z pohledu RIV jedná o odbornou knihu domácí (honorovanou 40 body, asi jako dva články v časopise Molecular Physics)? A přispěla do publikace nějakým příspěvkem i paní Haslingerová?
Phoebe2 8.2.2013 15:17

Aha,

tak proto krade ty tužky.
R. Cortés 8.2.2013 15:14

A když nepíše,

tak si v nich podtrhává.
Harosek 8.2.2013 15:11

CEP

Odběratele bulletinu CEPu toto nepřekvapí. Ne že by neexistovaly jiné názory, jen prostě nedostanou  prostor. A je úplně jedno, o který institut Václava Klause jde...Jde jen o další publikaci, která je dobrá...... na podpal v kamnech.
Jiri Janecek 8.2.2013 16:54

Vy odebíráte bulletin CEP?

Vy odebíráte bulletin CEP? Nebylo by výhodnější používat na ten podpal třeba Metro?
Harosek 9.2.2013 17:38

Metro je lepší jen zdánlivě

Bulletin CEPu je z dobrého tvrdého papíru a ještě mi ho posílají poštou domů. Opravdu hoří dobře a obvykle se nad ním i pobavíme. Zjistili jsme například, že každý ekonom, který se chce dostat do bankovní rady ČNB, musí napřed v CEPu publikovat nejméně jeden článek popírající klimatické změny...
Phoebe2 8.2.2013 15:01

Tenhle srandovní prezident

je grafoman jak z učebnice psychologie. Sotva se v hlavě objeví myšlenka, kterou on sám (a nikdo jiný) pokládá za geniální, ihned na to téma napíše knihu. Neobjeví-li se žádná myšlenka, píše knihy o sobě.