Diskuse k článku

Zkraťte, prosím, Události ČT

Zbytečně prodlužované televizní zprávy vedou k nadprodukci výplně a balastu. Hlavní zprávy by měly obsahovat hlavní zprávy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mifrah 24.1.2014 18:04

Kvalita práce

Prosím uvědomme si, že zde posuzujeme především profesi "novináře" , která v současné době a ve většině případů "přerostla" do pozice kecala, znalce všeho, jediného nositele pravdy a také manipulanta s vědomím společnosti, lháře a investikativního napadače všeho, co přináší danému médiu peníze či uznání mocných! Tam někde začíná pofidérní kvalita a úroveň informací, jež se nám dennodenně dostává! A to nemluvím o podúrovňovém užívání češtiny, o koktání a éééčkování při podávání 20 sekundové informace, o absolutní a stále se opakující neznalosti posloupnosti vývoje předem ověřovaných informací, o netaktnosti k vyptávaným osobám, o hrozné úrovni většiny "analyzátorů" možného myšlení nikoliv činů politických hlav, pocházejících z redakčních "chlévů" a pod. Co dělají lidé zasedající v různých radách medií nebo novinářských komor v době, kdy jejich jednání neprobíhá? Dívají se také na televizi, poslouchají radio nebo čtou běžný tisk? Nevěřím tomu, že na dané jednání chodí vyzbrojeni svými vlastními zkušenostmi nebo názory. Zřejmě zase jen tlumočí názory "vybraných" novinářských kecálků i finančně vlivných bossů. Takže závěrem předpokládaný vývoj pro poctivé předplatitele veřejnoprávních medií : pokud budete chtít zlepšit úroveň a kvalitu mediální informovanosti - budete si muset připlatit! My vám nabídneme, v rámci potřebného vývoje daného media všechno, co nepotřebujete a budeme dále podporovat všechno, co vy ani nevyužijete. Některé tunely v naší republice ještě nebyly dobudovány! Míru zdar!
Samozvaný Génius 23.1.2014 22:13

Události

Já bych ČT a Události zdaleka nehodnotil tak příkře. 1. Hlavní informace vyplývající denně z Událostí je přínosná, totiž že socialismus opět zvítězil, jen se mu tak neříká. Nic nemůže lépe vystihnout podstatu současné české reality než to, že se pořád dokola omílají potíže příjemců sociálních dávek, ale že někdo musí peníze do státního rozpočtu v potu tváře sypat, to soucitu hodné není. 2. ČT má roční rozpočet 7 miliard Kč, tj. denně (!) dokáže utratit cca 20 milionů. To jsou náklady na jeden slušný celovečerní film, takže ČT určitě nezahálí a "vytváří" mnoho pracovních míst a o ta přece jde především, že.
Křivan 23.1.2014 22:07

Poplakali jste si poplakali?

Poplakali jste si poplakali? Začněte číst LN!
Irinek 23.1.2014 16:56

Události na ČT1 ?

Člověk je nemusí ani sledovat. Stačí, když Táňa Míková (ostatní rosničkáři prominou) přijde před kameru a praví: "za okamžik předpověď počasí" a pak následuje titulek "Počasí" ... a pak ta předpovědˇ, jejíž délka je závislá, jak dalece se před tím vypovídával Železný (bleskově to zvládne jen Zárybnická na úkor popadání dechu a srozumitelnosti.Tanec manekýn při vlastních zprávách, zvláště, když ta jedna musí zamrznout v určitém postoji, aby se cosi zamaskovalo, je trapný zejména proto, že později většinou stojí za pultíkem. To k vizuální stránce. Musím ovšem konstatovat, že ti čtyři spíkři oplývají znalostmi nejméně renesančními, neboť dovedou udělat reportáž o čemkoliv. To nedokáže ani Nova, k jejímuž obrazu (včetně převleků reportérů a reportérek stylově do čehokoliv) ČT směřuje kroky mílovými s tím rozdílem, že soukromá tv občas alespoň něco vymyslí a ta veřejnoprávní vše pouze okopíruje. O nafouknuté délce zpráv, o používání čím dál většího množství vaty bez jakéhokoliv obsahu, o pokroucené skladbě a dalších zhůvěřilostech škoda mluvit.
J. Talacko 23.1.2014 8:37

Vůbec mi nevadí

co si jakákoliv TV plká ve zpravodajství. Informací je tolik, že si nakonec najdu to co se mi zdá nejvěrohodnější, jen to stojí trochu času navíc. Stejně každá zpráva je nakonec jen z jednoho pera, ale vím, že ten kdo zprávu napsal nebyl nikým kontrolován a píše jen to co si myslí. Myslím, že tak daleko v té demokracii doopravdy jsme. Co by mi vadilo a pohoršovalo, kdyby si zprávy někdo vymýšlel, takzvaně lhal. To jsem si užil za totality až, až. Jenže v té době bylo Radio Free Europe a stačilo zakoupit nějaké sovětské radio s krátkými vlnami a bylo nám vše jasné. To mi trochu vadí dnes, že už nemáme zpravodajství, které by lživé zprávy, pokud se vyskytnou, uváděli na pravou míru.To, že takové není si zdůvodňuji nějakou novinářskou solidaritou, kdy redaktoři nezi sebou nesoupeří tím, že by napadali zprávy druhých, takže se vlastně snaží o prioritu tím, že vkládají do zpravodajství nějaký ten bulvár, fotky, které nedoporučují dětem, a pod. ČT je věřejnoprávní televizí, hlavně proto, že je placená státem a jestli je náš stát v hluboké politické i finanční krizi, musí se to projevit i na jeho mediích. Jestli se z toho jedou vybabrá, všechno se napraví. V tom jsem optimistou, jen bych se sakra toho rád dožil.
Ctenarcp 23.1.2014 8:31

Ve výrazu tváře generálního

Ve výrazu tváře generálního ředitele ČT se dá dohledat vliv KSČ i ODS. Tyto strany jsou spojeny s oportunismem, bezcharakterností, zabedněností... ZDE Známý biolog Charles Darwin se zabýval také mimikou zvířat a svoje poznatky se pak snažil aplikovat i na lidi. Zajímalo ho, jestli výraz tváře nějak vypovídá o psychickém stavu člověka. Tato fotografie pořízená v roce 1872 pochází z Darwinovy knihy The Expression of the Emotions in Man and Animals. V textu popisuje, kterak svalové kontrakce mohou zrcadlit vážná psychická onemocnění. ZDE
Ctenarcp 23.1.2014 8:25

Dvořák by měl opustit ČT

Osm dnů před volbou generálního ředitele České televize si jeden z kandidátů "odskočil" jednat na Úřad vlády s premiérem Petrem Nečasem. Na tenký led se pustil favorizovaný exředitel Novy Petr Dvořák. Jednali jsme o ČT, přiznal Dvořák. Premiér potvrdil i další schůzky s kandidáty.Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/favorizovany-dvorak-se-sesel-s-necasem-jednali-jsme-o-ct-priznava-py5-/domaci.aspx?c=A110913_181445_domaci_hv
Shimina 23.1.2014 8:20

mentálové

Přesně to samé o čem se v článku píše mne nedávno dokázalo nasrat. Nepřekvapuje mne mnoho špatných zpráv, ale 21.12. 2013 to byl fakt námrd, který vyvrcholil opravdovým extrémem. Napsal jsem do čt email. Obratem mi odpověděli, že mají měsíc na odpověd. Po necelém měsíci, místo odpovědí na dotazy jsem se dočkal informací na které jsem se neptal. Pošlu sem i ten afektovaný email z 21.12. především kvůli obsahu reportáží. To co mi došlo jako odvěd byl pouze balast... napsal sem jim ještě 2x s požadavkem o odpovědi... opět balast.. Dobrý den, poslední dobou se mi nezdá, že zprávy (zpravodajství) na čt1 jsou čím dál více cílené na lidi, kteří ve skutečnosti nic podstatného vědět nechcou? Přibližují se zprávám na tv nova, nepamatuji si mnoho příkladů, ale pravděpodobně postačí i to, co jsem měl možnost vidět dnes. Tedy 21.12. Srovnávání cen trdelníků? Co je to prosím za zprávu a jakou má informační hodnotu? Ve které fázi teto informace se dozvídám o nové události , jevu popřípadě v nových souvislostech. A především je to to, co jste vybrali podle Vašeho svědomí a vědomí jako věc která je z dnešního dne natolik důležitá aby jste ji zaplnily část času z hlavního zpravdajství? Další zpráva byla o stardance,a jeho dnešním vysílání, jak je to pro člověka důležité? U standartní komerční televize se dá pochopit i když těžko, že jsem ve zprávách nechtěný svědek reklamy na vlastní vysílání po skončení zpráv, ale proč na čt1? Je to snad nějak důležité pro občana? Proč jsem informován o tomto? A další zpráva byla o tom kolik člověk utratí za dárky pro domácí zvířata. Toto Vám připadá relevantní? Doufám, že mi odpoví někdo, kdo za to alespon částečně zodpovídá. Jen připomínám, že tato televize je veřejnoprávní a osobně přispíváme v podobě koncesionářských poplatků. S přáním kvalitní odpovědi a pěkných svátků
L. Fučík 23.1.2014 8:09

Zkrácení UČT nepomůže.

.
L. Fučík 23.1.2014 8:08

Zkrácení UČT nepomůže.

Obávám se však, že výměna RČT rovněž ne. Bude nutno vyměnit diváka. Jinak vše, co v článku - a světe div se - i ve většině komentářů je, bohužel, pravda. A reklama přímo v UČT v prime timu (třebas zrovna ty krabice od banánů) je, samozřejmě, švindl - a navíc daňový únik.
Bt 23.1.2014 7:49

Na ČT se z Událostí stal historický magazín

Čas od času mě náhoda přivede ke sledování hlavních zpráv na ČT a pak místo aktuálních událostí velmi často, vedle v článku zmíněných banalit, útrpně sleduju i reportáže o událostech před cca 70 lety - něco na způsob tématického dějepisného pořadu. Když pominu, že to do (současných) Událostí nepatří, resp. to do nich patřilo před těmi 70 lety, nelze pominout ani jasný ideový a propagandistický podtext, protože tato historická okénka monotematicky míří vždy jen do jednoho období (mimochodem je zajímavé si všimnout, jak se v souvislosti s 2. světovou válkou ze slovníku vytratilo slovo "Němci", které skoro monopolně nahradilo slovo "nacisté", což je docela v příkrém rozporu s terminologií dobových pramenů - účastníci těch událostí to totiž měli přesně naopak). Chvílemi tak pořad Události připomíná spíše jiný pořad ČT "Stalo se před.... lety", který se programově věnoval vysílání historických filmových týdeníků a televizních novin. Prostě jen o důvod více neztrácet sledováním tohoto pořadu čas, protože mnoho nových informací nepřináší.
Křivan 22.1.2014 22:25

Zprávy na ČT, ale nejen tam

Zprávy na ČT, ale nejen tam mně připadají jako snaha žádnou skutečnou zprávu neposkytnout. Buď se z jedné zprávy udělá ve zprávách pořad, nebo se preferují zprávy IV.cenové kategorie a deklarují jako zprávy I. kategorie. Samostatnou kapitolou jsou polozprávy, drby a dezinformace. Nemyslím si, že ten Augiášův ch. někdo vyčistí, ani Štěpán Kotrba.PS. Čest čestným výjimkám, mezi které občas považuji i OVM.
Lsd 22.1.2014 14:42

Mám v tom zmatek. Koho tedy

Mám v tom zmatek. Koho tedy podporujete? Když se vymezíte vůči thatcheristům, liberál-fašounům a komunistům, tak nějak nevím, kdo vlastně zbývá?
J. Kulihrach 22.1.2014 12:38

Vyměnit Radu ČT

Zkrácení Událostí ČT nepomůže. Pokud se ČT rozhodla, že Události budou mít formu tuhého infotainmentu (místo skutečných news), nacpou tuto formu do jakkoliv dlouhého časového úseku. Jen se divák dozví ještě méně informací důležitých pro informavané rozhodování o vlastním životě a o světě a společnosti, v níž je voličem. Máme-li vybrat klíčový krok, který může kvalitu informování na ČT1 zlepšit ... (ČT24 má větší prostor a zatím se drží dobře)..., je prvořadě třeba vyměnit Radu ČT. Před nominacemi nové rady je vhodná širší společenská diskuze o kritériích, která mají splňovat zástupci veřejnosti, kteří se pak disponují největší mocí nad tím, v jakém směru bude společnost informována, v čem bude manipulována a v jakých obastech bude státem udržována v blažené nevědomosti (tj. odkázána na svůj soukromý lov informací a své jazykové schopnosti).
Radical-Change 22.1.2014 10:17

Euroliberální Hnůj musíme už navždy zničit!!!

Nový předseda ODS Fiala se prohlásil za Thatcheristu! Každý,kdo jen trochu ví,co byla Čarodějnice Thatcherová zač,dá od ODS ruce pryč! Těm co neví,rád připomenu. Thatcherová byla bývalou premiérkou Velké Británie,za její vlády přicházeli lidé hromadně o práci a umírali hlady!!! A závěrem,proti Thatcheristům,Liberal-Fašounům a Komunistům,kteří nyní sedí v EU,je nutné rázně zvednout hlas a říci jim: UŽ TOHO VAŠEHO ŘÁDĚNÍ BYLO DOST!!!http://www.youtube.com/watch?v=g6FuiXoUQhI
Funtom 22.1.2014 9:15

Infotainment

Nevím zda obsahově, ale před příchodem současného generálního ředitele měly Události (asi i kromě názvu) jiný formát - 30 min. stopáž, rozdělení do bloků (přehled, zahraničí, z domova, kultura).Dnes je evidentní snaha udržet diváka různých zájmů 45 minut a tak se čas vyplňuje různými substandardními quazireportážemi, jaké uvádí autor článku. Vybavuji si ještě nesmyslnou polopatickou grafiku krátce po zavedení současného formátu.Možná to zvýšilo sledovanost, ale všem se člověk nezavděčí. Řešením by byly krátké zprávy, takové "Headline News" pro konzumenty bulváru, následované zevrubným přehledem. Každý divák by si tak přišel na své v jiný čas.
J. Barczi 22.1.2014 7:02

Neni hned treba zkracovat

Ve svete se za jediny den odehraje tolik zasadnich udalosti, ze ani ta hodina nemusi stacit. Dulezite je vybrat to dulezite.ARD to umi, to mate pravdu, rychle, strucne a to podstatne. I kdyz tytez informace, jako na ostatnich stanicich. Jak to jen dela napriklad ARTE, ze tam jsou take nejdulezitejsi zpravy se skvelymi komentari, ale vzdy jine (ne jen jinak), nez vysilaji ostatni TV. Spojit tyto dve stanice, to by teprve byly Udalosti....
22.1.2014 6:08

Především je potřeba vyměnit

Radu ČT, následně gen. ředitele a všechny, kteří si dělají z ČT soukromý podnik a myslí si, že tam budou doživotně. To je prosazování svých názorů, opičení se po soukromých tv, bratříčkování při výrobě a opakování programů ( tantiemy )!
Ctenarcp 22.1.2014 0:48

Škarohlíd

Není to tak zlé, před Listopadem 1989 moc zapírala nohy moderátorek. Až současný ředitel ČT pomohl pravdě na veřejnoprávní obrazovky. Stalo se tak za vlády Petra Nečase. http://orwellrollsinhisgrave.com/ http://respekt.ihned.cz/c1-55538300-potrebujeme-noveho-george-orwella Systém nasazování uzdy je již v běhu díky takzvanému systému názorného vyučování ... udělat nemyslící, poddajná zvířata, která čekají, až jim věci budou ukázány, aby si o nich vytvořili nějakou představu... (10. srpna 1906) [s akademickou nadsázkou]
Kiebitz 22.1.2014 0:40

Veřejnoprávnost je jen druh marketingu

Trochu oklikou, trochu hypnabilně, trochu product placement, ale nakonec se expeduje produkt k manipulaci publika. Co je televize? Císařský dvůr? Pražský Hrad? Parlament? Sekyrárna na Pankráci? Papež? Kde vytyčit hranice obsahu. Kterási církev používala přídomek katolická, což drzost, pro nekatolíky. Byla a je tvrdě hierarchická, elitářská, proto ta obecnost, katolicity. TV jako nové náboženství (ecclesia=shromáždění) si hranice neklade, stačí ten obchod, sledovanost, zájem vlivných investorů, popularita. Ve větších zemích si TV najde svou skupinu, u nás na to "nejsou lidi". I komerční stanice i radiové jsou na jedno kopyto. Snad v čase TV filmů třeba westernová stanice se věnuje tématu, ne dříve, ne později. Masový divák civí, mohou se tedy vyhovět minoritě. Společná kultura snad v 19.stol, styl života už ani tehdy. Zbývá kampaň, prosazovat, co se daří. Obvykle skutečné zprávy chybí, mohli by si dát pausu, ale budování návyku, závislosti, si musí nějaké vytvořit. Kramářské písničky.