Diskuse k článku

Životní prostředí: Sněmovna plná lhostejných stran

Zelený kruh odhalil rekordní nevstřícnost poslanců k ekologickým zákonům. Plných 57 procent hlasování skončilo pro ekologii fiaskem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Daniel Vondrouš

Konkrétně, prosím
Zkuste si, prosím, přečíst to hodnocení - odkaz na něj v článku najdete. U každého konkrétního vybraného hlasování je přesné zdůvodnění, proč bylo vybráno. Analýza také obsahuje nevybraná (a tudíž nehodnocená) hlasování - také s přesným zdůvodněním. Až to projdete, zkuste, prosím, napsat, které hlasování, podle Vašeho názoru nemělo či mělo být vybráno či mělo být hodnoceno z opačným znaménkem a proč. Velmi si vážíme zpětné vazby, aby naše hodnocení bylo co nejpřesnější. Prosím, poskytněte nám tuto zpětnou vazbu.
0/0
27.9.2013 8:08
Foto

Pi

ďábel je v detailech
Bylo by to hezké, kdybychom věřili, že Zelený kruh správně hodnotí zákony.  Ale tak to není. Kvalita zákona není v jeho názvu, ale v obsahu. A v tomto případě platí "Kdo chce příliš, nedostane nic". Zelení aktivisté svým bojem proti zejména velkým investičním záměrům a jakékoli další lidské aktivitě v krajině prostřednictvím "ochrany životního prostředí" a druhové ochrany ve skutečnosti ochraně přírody nesmírně uškodili. Postavili proti sobě, ale bohužel i proti ochraně přírody, většinu veřejnosti. Když se ty návrhy zákonů projdou, tak bylo skutečně rozumnější většinu z nich nepodpořit.
0/0
23.9.2013 22:08
Foto

P50a44v17e67l 48M85i22c31h55a42l 9313735373

Khaki je pejorativní slovo
Příliš brzo nasáklo ideologií, dotacemi, fantasiemi, stalo se pokleslým byznysem. Hernie v nevěrohodnosti, stanovit jasné přínosné a jasně škodlivé je dost problem. Nejen u solárního excesu. Na místě by byla zdrženlivost, opatrnost, ale s tím se politikka dělat nedá. Je to jen kombajn, co jede, od kterého se čekají posečené hektary. Poslanec by měl chodit, kde jej třeba, ale selhali i na přímé volbě. Lépe tedy odstěhovat parlament z šlechtických prostor, aby povadlo přesvědčení  " z Boží milosti" , a nastal kontakt s realitou.  K tomu nestačí výjezdní zasedání. Navrhuji volný panelák za chánovem, na zasedání by stačilo nafukovací halu, stejně se zasedá jen občas. Lid by ?????????? mezi sebou vřele uvítal. Podobně hradní paláce deformují pocit služebného postavení všemu lidu, to již v středověku Rudolf Habsburský, než porazil Otakara železno-zlatého, přijal jej v kutně, aby vyjádřil své postavení. Otakar dorazil ve zlatě, za krátký čas jej na Moravském poli  mrtvého pacholci oškubali, vlastenci nedokázali ani chránit mrtvolu svého krále.
0/0
22.9.2013 20:10