Diskuse k článku

Životní pouť Jaroslava Putíka na konci: Jak se zbavit nemoci stalinismu

Český spisovatel, jenž zemřel v 90 letech 31. října, je symbolem opěvovatelů nového řádu, kteří později sami podemílali komunistický režim.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P86a45v49e76l 29M52i89c90h44a28l 9583155603

Dnes již rozpracována mechanika sekty
Agenturní verbování není tomu daleko. Přesné texty v internetu na kompetentních sitech. Jen dodám z manuálu amerického.(Není to návod,rada, jen opis, kdo má lepší, sem s ním) : Vysvobození oběti proti její vůli. Nezbývá než únos na přání a náklady nejbližších, např. i za cenu přeražení nohy. Oběť je tak uvězněna na lůžku a může být v kontaktu s odborným deprogramátorem. Ten pokračuje i po převozu domů, rodina nesmí oběť ponechat samotnou. Po měsíci práce je šance na změnu náhledu oběti na sebe i situaci. Z osobního svědectví evropsky uznávané  terapeutické osobnosti mám informaci, že k plné rekonstrukci osobnosti a jejích schopností  pracoval i 7 (sedm) let. Proč oběť péči neutekla? Inu jako u Šeherezády, jen v opačném gardu, každý týden přišel docela s jiným přístupem. Sekta je na jedno kopyto, rigidní.  Ovšemže technika svádění, bez solidní supervize by uvízli asi oba. Čte-li školáček o bránění se společnosti technikou "autodafé", tuší v našem kontextu, proč ten extrém. Krajní hrůza vedla ke krajním činům obrany.. Strana ovšem pro své image potřebovala nejen disent, ale i svobodomyslné, to asi jako když by k televiznímu večeru někdo připojil pár třeba duchaplných vět na fb.  Strana byla přece demokratická, i Slánský to pochopil a za stranu se obětoval, proč nemá pomník straníkům odpouštím těžko. Je to od nich nevděčnost.  Ale možná čertu služ, peklem se ti odmění. Ale třeba kádrovák ve sklárně, obrbolševik, mně docela pomohl, měl ještě sociální soucit, lopatu mi nechal, což Zemanovi ukradeno, jak vidno i na malém důstojenství vozíčkářů či oberlených. Třeba se vrátit do sověrského ruska, kde jsem ještě viděl beznohé šoupat se po zadku po ulici a odrážet něčím na způsob zednického hladítka na každé ruce. Byli vyhnáni z metropolí, aby nekazili dojem pokroku a úspěchu. Po válce jich musely být davy, frontová medicina řezala pilně. Hle, odkud komunista Zeman čerpá své životní postoje, je frajer chlap, ani v jiné civilizaci, než je ta jeho, se za ně nestydí. Zatímco Roosevelt byl pýchou země i kulturního světa, pro p.Zemana je handicap nedůstojný. Možná jen pokrok demence (život v minulém, bez aktuálního kontextu) a to by naše vysvobození se blížilo.
0/0
12.11.2013 21:57
Foto

putik byl muj ucitel
uz jako student jsem cetl jeho knihu kratkych ponauceni.. chces li umet dobre zit dbej nasledujicich pravidel.. napr. co nemuzes pochvalit nehaň.. tech pravidel tam bylo asi 10.. jsou dodnes vsechny platne.. ne ze bych se jimi ridil ale mel jsem je na pameti..
0/0
10.11.2013 9:00