Diskuse k článku

Živnostníci jako paraziti? Daňové úniky jsou větší problém.

Bouřlivé reakce na výroky Jana Mládka jen odvádějí pozornost od diskuse o budoucnosti českých daní, píše Jaroslav Ungerman.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

B74o19h20u88s43l97a36v 78R59u69d66o32l54f 8136858242225

Přece jen bych mezi "socialisty" rozlišoval
Ungermann mi nepřipadá být o nic větší demagog než tzv. "pravicoví ekonomové". Na rozdíl od Kalouskova ministerstva financí se poměrně často svými odhady věcí příštích strefuje blízko reality.A těch keců, jak jsou progresivními daněmi lidé trestáni za úspěch, mám už také plné zuby. Pokud vás baví býti chamtivými a bezohlednými, co se dá dělat? Budete těmi úspěšnými a ještě budete plakat, že jste za své úspěchy trestáni, a jak vám chudí závidí. Jak byste se mohli cítit bohatí, kdyby nebylo dost těch, kdo jsou mnohem chudší?Bezohlednost a chamtivost - to je podle vás vrchol svobody.Na druhé straně, když jsem 17 listopadu viděl a hlavně slyšel demonstraci odborů, tak z té bych se také poblil. 
0/0
29.3.2013 20:16
Foto

L32a83d85i89s50l71a53v 97N64o33v70á66k 2977443354203

Jaroslav Ungerman je typickým zástupcem druhu (parazit obecný)
Psal jsem o tom před časem v souvislosti s jeho žvásty v ČT:"...pouze 30% podnikatelů platí DPH 70% vůbec neplatí..."kocourkovskej|20.10.2012 - 02:55| Cituji: "Toto tvrzení uvedené v textu odborářský ekonom Jaroslav Ungerman, makroekonomický poradce ČMKOS, zveřejnil ve vysílání ČT24 - Události, komentáře - 16.10.2012 (od 20. minuty celkového času). Tvrzení má pocházet z jednání tripartity, kde předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky Ing. Zdeněk Juračka (kandidát do Senátu za TOP09) údajně  prohlásil, že "podle jejich interních průzkumů pouze 30% podnikatelů platí DPH 70% vůbec neplatí". Tvrzení pana Ungermana, jinak skoupého na konkrétní čísla s uvedením zdroje a bližších podrobností, je na první pohled velmi podezřelé až nesmyslné."....  Individuum, které v médiích hlásá podobné bláboly, není možno nazývat ekonomem. Ungerman je soudruhem uřvaného komunisty Zavadila a spol. Rozebírat dál jeho texty nemá smysl. Mohl bys se postavit do zástupu parazitů jako je Mládek a spol. s r. o. Tam patří ideově i mentálně.
0/0
27.3.2013 8:59
Foto

Petr Ševela

potrefená husa
Potrefená husa se ozvala! Pan Ungerman politik pobíhající mezi "zelenými" komunisty a socialisty je se svou snahou dostat se ke korytu příkladem toho kdo je tu parazitem. Je třeba si uvědomit, že něco více než 2 miliony pracujících živí cca. stejné množství státních úředníků, vojáků, policistů a politiků. Na základě zkušeností lze konstatovat, že minimálně 70% z těchto osob je pro potřeby občanů nepotřebných a parazitujících na nich.
0/0
26.3.2013 20:33
Foto

Mifrah

Nápodobně
Těch pracujících je víc, i pan Ungerman, i živnostníci, jenže........někteří neplatí žádné daně (bezdůvodně) a od státu chtějí "modré z nebe". A to je problém, to je jako nezaměstnaný, jež pobírá rentu v naturáliích. Protože té naturální renty se mu opravdu dostává! Žije ve stejných podmínkách, jež vytvořili a tvoří všichni pracující lidé i ta tzv. pracující inteligence (p.Ungerman). Že jich je moc, je jiný šálek na úvahu - a pak co a jak s nimi - , ale základní problém je specifikovat sociální spravedlnost pro pracujícího jednotlivce k platbě daní všeho druhu. Stát potřebujeme všichni. Mám pro živnostníky jeden návrh : těm co vyšla v daňovém přiznání nula, či zápor, dejte na oltář vlasti jednorázově třeba 3000,-Kč (dvakrát DzPFO měsíční) a limitujte svoje daně politicky ke zřízení fondu na organizační a personální delimitaci státní správy na všech úrovních (skutečná debyrokratizace státní správy). Možná utopie, ale co kdyby... 
0/0
27.3.2013 12:22
Foto

R87a53d44e94k 21J12a32h37o94d31a 6138163374710

Ale ale
"někteří neplatí žádné daně (bezdůvodně) a od státu chtějí "modré z nebe""Pokud vím, tak tito lidé od státu nechtějí nic. Ani zaměstnanec, který platí nehorázné daně, tak toho moc nechce. Už jen to, když jste nemocný, tak toho moc nedostanete. Ono vůbec problém s tím, že lidé parazitují na státu různými dávkami se značně přehání. Problém není v tomto, problém je v tom, že stát vyhazuje peníze za nesmysly, které nikdo nechce.
0/0
27.3.2013 14:27
Foto

Ceska Pozice

Re: Milenius
Souhlas s Mileniusem.Zakladni problem Mladku, Ungermanu, Kalousku, Sobotku, Zemanu, Bendlu, Topolanku, Romanu a dalsich milionu parazitu prisatych na statni penize je jediny: Ve svem vlastnim zajmu chteji nasilim maximalizovat odvody ekonomicky aktivnich jedincu pro sebe a miliony dalsich parazitu. Pri danove zatezi kolem 70% (prime a neprime dane, poplatky a pod) je asi mnohem dulezitejsi zacit pracovat na tom jak s temi penezi radne hospodarit=nekrast a neutracet na nesmysly nez premyslet jak jeste vice oskubat danove poplatniky.  Tito "ekonomove" zrejme nechteji videt, ze svarc system, neplaceni DPH a dalsi jsou jenom zakonitou reakci oskubavanych na system, ktery hyeny prisate na statni penize nastavily. Je zcela evidentni, ze pokud nastavim vysoke DPH, vysoke spotrebni dane (lih a PHM), tak se pri zkorumpovanosti zejmena ceskeho systemu vyplati nachazet zpusoby jak tyto dane obejit, protoze pomer vynosu a rizika je velmi zajimavy.Vyznamny problem je, ze dane v dnesni Evrope (ale i v USA) jsou v podstate kradezi, protoze ten, kdo za je plati nedostava adekvatni protihodnotu. Z definice pri kradezi okradeny nedostava adekvatni protihodnotu.Paraziti prisati na statni penize a to od obecnich uradu pres ruzne dalsi urady, statni organizace, statem zrizovane organizace az po ministerstva, vladu a parlament pouze pracuji na tom jak maximalizovat presmerovavani nasilim zcizenych penez na soukrome ucty aniz by okradenym poskytovali adekvatni protihnodnotu. A v tom je zakladni problem placeni dani v Cesku. Neni problem platit dane, neni problem platit ani pomerne vysoke dane kdyz za to dostane platce protihodnotu. Stejne jako je to u platby za jine statky, lide nemaji problem platit relativne vyssi ceny pokud ziskaji adekvatni protihodnotu.Pro dane v Cesku, ale i jinde v Evrope staci jednoduche pravidlo: Neni nutne zvysovat dane, staci prestat krast. Ale to je sci-fi a bude az do te doby nez se system zhrouti a dojde k novemu nasilnemu prerozdeleni moci a majetku.
0/0
26.3.2013 10:30
Foto

Mifrah

Stát jsme my???
Platí to ještě? Nebo oni? Neplacením daní okrádáme sebe nebo jiné? Je potřeba se zmínit ještě o jednom rozdílu mezi živnostníkem a zaměstnancem : Živnostník si objem svého přiznaného výkonu většinou stanovuje sám, sám tedy stanoví i objem odvedených daní. Zaměstnanci je výkon určen prac. smlouvou a tedy jeho odvedené daně jsou i objektivněji určeny.  Živnostníkovi mohou "protéci" rukama mnohem větší objemy peněz, než jaké ukazují jeho odvedené daně. Zaměstnanec zase může pracovat "načerno". Takže na obou stranách existuje problém "kradu, kradeš, krademe". A lidé ve státní správě nemohou přeci stát mimo! Jsou jedni z nás! Takže historický vývoj našeho národa nebo státu se od dané křivky morálky neodchyluje. ....Husité,Bílá hora,..., protektorát, socialismus, teď.. ..  Vždy se ten Václavák zaplní, když svítá naděje, pak to jde kvapem dolů.  
0/0
26.3.2013 15:05
Foto

Vrah Smrt

Mnohem větším problémem je
Mnohem větším problémem je to, že co vyberou sežere a rozkrade neproduktivní státní správa - politici (dnes skoro synonymum pro zloděje a mafiány) a armáda neschopných státních úředníků, kteří umí jediné - nic nedělat a tvářit se při tom, že dělají nejvíc a brát za to co nejvíce peněz.A platí to nejen v Řecku a v Česku.V západní Evropě si k tomu v minulých desetiletích dobrovolně přibrali přistěhovaleckou pakáž, která v naprosté většině přišla do Evropy jen kvůli štědrým sociálním dávkám a živí si je socialistické strany jako své voliče.
0/0
26.3.2013 10:29
Foto

Mis3

co to?
označit protitemelínské aktivisty obecně "zelenými" je tedy majstrštyk. 
0/0
26.3.2013 7:53
Foto

R32a60d71e32k 40J80a98h31o33d46a 6668893774730

Tento pohled na svět dostal Evropu na dno světa
Pan Ungerman mluví stejně jako všichni osttní, kteří dostali Evropu v podstatě na dno celého světa. "Je celkem logické, že strážce veřejných financí – ať budoucí či současný – má zájem na co největším příjmu do rozpočtu." Tohl je právě to zvrácené a způsobuje zvyšování daní. Cílem ministra financí je fungující stát a fngjící ekonomika. Jestli jsou příjmy vysoké nebo ne nerozhoduje, rozhoduje jen jejich rozdíl. A pokud je stát dlouhodobě v mínusu, tak ministr selhal na plné čáře a měl by být hnán k zodpovědnosti. "Kdybychom byli všichni OSVČ, asi nikdo si neumí představit, jak bychom s takovým rozpočtem hospodařili." OSVČ by hospodařila tak, že pokud nemá příjmy, tak nebude dělat výdaje. Právě proto OSVČ platí na daních co nejméně, protože ví, že se mu to stejně nikdy nevrátí. Pokud má platit měsíčně dle Vašich výpočtů o 10 tisíc více, tak rozhodně nebude mít důchod a vše osotatní o tolik vyšší. Stát to rozkrade - většinou na státních zakázkách, kterou jdou "spřáteleným firmám" politiků. "Anebo se budeme blížit zavedené a praxí prověřené daňové soustavě vyspělých evropských zemí? Kam vlastně chceme patřit?" Takže podle Vás máme jít cestou Řecka, Kypru, Itálie, Španělska, Irska atd., kde se všechno hroutí, nezaměstananost je tak 25%, nezaměstanonost mladých je 50%, takže lze postupně čekat další nárůst? Nebylo by lepší se zamyslet nad tím, v čem je problém a poučit se z toho? Například právě tím, že se sice sníží plnění státu, ale zároveň sníží nároky na obyvatele? Nebo že se lidem nebude "práce" vytvářet (tedy jen zavádění nových úřadů, kam se nabírají lidé), ale zabrání se jen vývozu technologií a práce do zemí třetího světa? Když se podíváte na jakýkoliv výrobek jako hrnce, sklo, porcelán, elektronika atd., tak je všude Čína a spol. Kdybyste nevyhnali výrobce odtud díky vysokým daním a zrušením cel, tak by tu problém s nezaměstanností nebyl. Jestli chce někdo vydělávat na Číně, ať si tam postaví fabriku a ty výrobky prodává tam. Pane Ungermane, lidé jako Vy způsobili problém, co má Evropa. Vybíráte peníze od lidí a vyházíte je oknem na nemsyslné projekty jako sKarty, OpenKart apod., přestože by na to vše stačila elektronická občanka. V podstatě klidně evropská občanka, protože od toho má EU být, aby zjednodušila život lidem v celé Evropě. Místo toho je svazuje (samé zákazy), rozhazuje (dotace na nepotřebné projekty, rozhledny), krade (ESM) a jde jim jen o moc (komunista a maoista Barroso a spol.). 
0/0
26.3.2013 6:59
Foto

Adamo

Jeden z největších problémů
Jeden z největších problémů Řecka je, že nejsou schopni vybírat daně!
0/0
26.3.2013 9:24