Diskuse k článku

Židovské osady stahují do mezinárodní izolace celý Izrael

V poslední době rapidně přibývá výzev k bojkotu Izraele i v západních demokraciích, píše Břetislav Tureček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Martins

Opět jsem zmaten!
Opět jsem zmaten! Není snad izraelská pravice už řadu let u moci? Jak to, že tento tajný plán není realizován? Není chyba v tom, že Dahlan je už řadu let odstaven od moci a v roce 2011 byl dokonce vyloučen z teroristického Fatáhu pro neshody s Mahmúdem Abbásem, formálně pro to, že prý otrávil Jásira Arafáta? (klasický scénář známý z bolševických procesů v SSSR, kde Stalin ničil své nepřátele tím, že je obviňoval, že zavinili smrt Lenina - pak že se Abbásovi to studium v Moskvě k ničemu nehodilo!)Měl byste si aktualizovat databázi tajných plánů. Tenhle by opravdu mohl být zajímavý tak naposledy před 10 lety...
0/0
10.2.2014 8:25
Foto

Martins

Prakticky to okupace NENÍ
Prakticky to okupace NENÍ, protože okupovat lze jen stát, nikoliv lidi. Když Rusové obsazovali Sibiř nebo Američané Západ, tak se také nejednalo o zahájení okupace domorodých sibiřských či indiánských území, i když se pod jejich vládu dostávali lidé, kteří pod touto vládou dosud nebyli a ve své většině o ni ani nijak nestáli. Obsazení a správa území, které není součástí existujícího státu, prostě NENÍ okupací.Jak už zmínil Monty, přesídlení palestinských Arabů ze západní části Palestiny / Země izraelské (ležící na západ od řeky Jordán) do východní části Palestiny / Země izraelské (ležící na východ od řeky Jordán) by nebylo rozsáhlejší, než vysídlení Němců z Československa, Slezska (anektovaného po WWII Polskem) či Východního Pruska (anektovaného po WWII SSSR, dnes součástí Ruska). V nedávné historii se stačí podívat na vysídlení Srbů z chorvatské Krajiny či Kosova, vysídlení Bosňáků (tj. Muslimů) ze srbské části Bosny a Hercegoviny, a tak dále a tak dále. Transfer obyvatel je běžným následkem toho, že nějaký národ prohraje (zpravidla útočnou) válku.
0/0
10.2.2014 8:17
Foto

Martins

Do Terezína nacisté nahnali
Do Terezína nacisté nahnali Židy poté, co 15. 3. 1939 okupovali existující stát - Republiku Česko-Slovenskou.A teď už nechte pokusů o nesmyslné srovnávání nesrovnatelného a zkuste mi vážně odpovědět:Kdy byl založen Stát Palestina? Jaké měl v roce 1967 hlavní město? Jakou měl měnu a jaký byl v době zahájení "izraelské okupace" její kurs k dolaru? Kdo byl jeho prezidentem a kdo předsedou vlády? Jaká byla jeho hymna a jaká vlajka? Kdo jej reprezentoval ve sportu? Jakou mezinárodní poznávací značku měla jeho auta, jakou letadla? Jakou měl mezinárodní telefonní předvolbu?
0/0
10.2.2014 8:10
Foto

Ctenarcp

Jste-li zmaten, studujte více a usilovněji
Možná by vám mohla pomoci paralela s Terezínem, což dle vaší logiky bylo židovské město: Stručná historie ghettaPro přípravu budoucího ghetta využili nacisté Židovskou náboženskou obec v Praze (dále ŽNO).[zdroj?] Tvrdili jí totiž, že Terezín bude táborem, v němž bude židovské obyvatelstvo Protektorátu internováno, ale nebude transportováno na Východ.[zdroj?] ŽNO tak velmi rychle (protože první transporty už odjížděly z Prahy a Brna) zorganizovala první, speciální transport do Terezína nazvaný Aufbaukommando (Komando výstavby), složený z 342 mladých mužů-řemeslníků.[4] Ten měl za úkol připravit kasárny pro příchod velkého počtu lidí. Aufbaukommando přijelo do Terezína 24. listopadu 1941 a toto datum je považováno za termín založení ghetta Terezín. Již týden po příjezdu komanda výstavby začaly přijíždět další transporty a byly umisťovány v nepřipravených kasárnách. V prvních měsících existence ghetta byli vězni hlídáni nacisty a českými četníky v kasárnách – jedná se o období tzv. uzavřeného ghetta.[zdroj?] Reinhard Heydrich však vydal brzy nařízení, že civilní obyvatelstvo musí Terezín opustit do 30. června 1942[zdroj?] (obyvatelům byly přislíbeny náhrady za majetek zanechaný v Terezíně, které však přicházely pozdě a byly nedostatečné).[zdroj?] Od 6. července 1942 byli lidé vězněni v bývalých civilních domech a celé město se stalo jedním velkým vězením – nastalo období tzv. otevřeného ghetta. Od té doby se mohli vězni, pokud právě nepracovali, pohybovat volně po celém městě (pracovní doba byla zhruba od 8:00 do 18:00 s přestávkou na oběd; do 20:00 volný čas, od 22:00 noční klid).[zdroj?] Zpřístupnění civilních budov znamenalo určité uvolnění poměrů, členové roztržených rodin (ve zvláštních kasárnách žili muži, ve zvláštních ženy) se mohli konečně po práci vidět.[5] http://cs.wikipedia.org/wiki/Koncentra%C4%8Dn%C3%AD_t%C3%A1bor_Terez%C3%ADn
0/0
18.4.2014 11:04
Foto

Naprosto bezprecedentní násilí ?
Myslíte třeba jako když Češi vyhnali přes dva milióny Němců, jejichž předkové tu žili už od 12.století? I vy brepto... (PS: Jordánsko je stát palestinských Arabů vytvořený stejně "uměle" jako Izrael - a jako třeba Československo - při dělení říše, která prohrála první světovou válku (Osmáni stejně jako Habsburci).Přeji hezké vlhké sny :)
0/0
8.2.2014 1:40
Foto

Jezkovyvoci

Existuje samozřejmě tajný
Existuje samozřejmě tajný plán izraelské pravice domluvit se s nějakou palestinskou frakcí (např. s Mohammedm Dahlanem) a pomoci jim svrhnout jordánského krále a založit v Jordánsku palestinský stát (s Dahlanem v čele). Ale pochybuju, jestli je to dobrý nápad, destabilizovat Jordánsko po libanonském vzoru. Nikdo neví, která ta palestinská frakce by v nastalé mele nakonec zvítězila a jestli by byla přátelská k Izraeli (vzpomeňme Gazu) a jestli by tak Izrael nakonec nepřišel o poslední klidnou hranici.
0/0
7.2.2014 23:27
Foto

Jezkovyvoci

Existuje samozřejmě tajný
přemístěno dolů
0/0
7.2.2014 23:18
Foto

Jezkovyvoci

Čili prakticky je to okupace,
Čili prakticky je to okupace, bez ohledu na to, jestli to spadá do nějakých právních definic.A co se týká vámi navrhovaného nuceného přesídlení palestinské populace do Jordánska, tak to si dokážu představit leda tak ve vlhkých snech nějakého radikálního osadníka, než jako seriózně zvažovanou variantu. Aby se to provedlo, tak by izraelská armáda musela sáhnout k naprosto bezprecedentnímu násilí na civilní populaci a to ani nemluvím o destabilizaci Jordánka podle libanonského vzoru. A to všechno za dohledu mezinárodní komunity a hlavně USA.
0/0
7.2.2014 22:56
Foto

Martins

Šaronův výrok neodpovídá na mé otázky
Šaronův výrok neodpovídá na mé otázky. Šaron mluví o tom, že Izrael drží "pod okupací" Palestince, tj. palestinské Araby. Neříká ani slovo o tom, že by byl okupován nějaký stát. Šaron se vyjadřuje k tomu, že je nešťastné a dlohodobě neudržitelné, aby judští a samařští Arabové byli v režimu "okupovaných". Ovšem to nic neříká o tom, že by měl vzniknout nějaký nezávislý stát "Palestina". Problém se může vyřešit jak oficiální anexí Judeje a Samaří Izraelem a nabídkou izraelského občanství tamním Arabům, tak jejich přesídlením do sousední východní Palestiny, tedy do Jordánska, kde už stát s většinovým "palestinským" obyvatelstvem mají...
0/0
7.2.2014 21:39
Foto

Jezkovyvoci

Ariel Šaron: Nemusí se nám to
Ariel Šaron: Nemusí se nám to slovo líbit, ale JE to okupace.
0/0
7.2.2014 15:38
Foto

Martins

"Okupovaná palestinská území"
Zajímalo by mě, co se myslí pojmem "okupovaná palestinská území". Území jakého státu začal Izrael okupovat, když v rámci Šestidenní války obsadil Gazu, Judeu a Samaří?Předpokládám, že když se má jednat o "okupovaná palestinská území", tak tam v roce 1967 existoval nějaký stát jménem Palestina... Kdy byl založen? Jaké měl hlavní město? Jakou měl měnu a jaký byl v době zahájení okupace její kurs k dolaru? Kdo byl jeho prezidentem a kdo předsedou vlády? Jaká byla jeho hymna a jaká vlajka? Kdo jej reprezentoval ve sportu? Jakou mezinárodní poznávací značku měla jeho auta, jakou letadla? Jakou měl mezinárodní telefonní předvolbu?Děkuji za odpovědi. Rád bych se o onom státě Palestina, jehož okupace začala v roce 1967 (podle jiných zdrojů však již 1948 - i v tom jsem zmaten) rád něco dozvěděl.
0/0
7.2.2014 12:09
Foto

Kiebitz

Tedy palestincům výhody
a Israeli zbytek? Z arabských zemí se palestinským "arabům" daří nesporně nejlépe, emiráty potvrzují pravidlo. Proč asi? Jaké příležitosti pracovní poskytl miliardář Arafat a dnešní filantropové s dynamitem i na ambasádě? Učitel, co jsem ho potkal, kopal na poli, v mošavu, za 1O násobek, než Arafat učitelům platil. Ač chodím dosti bos, nikdy jsem neměl na nohou tak zrohovatělou kůži, jako jeho táta na rukou. Jsou tedy pracovití, ale proč nesmí? Kooperovat jako před intifádou? Inu by nebyla revoluce. Pašování a výroba raket jim jdou dobře, proč ne další? Na co suroviny dostupné? Thajci je rádi zastoupí. Lehce to připomíná český nacionalismus před privatizací po ´89, výsledek je známý, pár oligarchů, nekvalitní předražené zboží, paralyzován pracovní trh. Nefunkční infrastruktura, kanibalismus v politice. Ruská inspirace? Palestinci také - pokud mohou - nakupují v cizině, než u domácích překupníků a hokynářů. Vymahatelnost práva jen klanová. Předstih mají v demografii, v tom snad šance, taxikář nesedí doma, ale ve voze. Až vystřízliví z těch fantazií o velké palestině pupku světa, (poutníci dnes spíše do Mekky), bude jim volněji. Židovský investiční kapitál vítali, že by je to přešlo? Nebo touží po službě peršanům? Už i Sudetendeutsche Landsmannschaft přeladil na veselejší notu, mohou si vzít příklad.
0/0
7.2.2014 0:02