Diskuse k článku

Zhatí kauza Snowden transatlantický volný obchod?

Vyzrazení špehování evropských úřadů a masivního monitorování elektronické komunikace může mít vážnější důsledky, než si Bílý dům připouští.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Co je akce Snowden ?
Jen  odkrytí pohledu do Augiášova  "chlíva". Něco podobného by se našlo v našem státním archivu.(tam by se měli podívat detektivové z Olomouce. Tam by se našlo věcí ! Proto taková "tajemství" chrání všude na světě celé armády ozbrojenců, aby se prostý lid nedozvěděl jak mu vládnou s jeho státním majetkem jeho skuteční vládci. Ale je to pořádná díra do informací. Bylo to již zapotřebí ! USA by ho nejraději vidělo někde na Měsíci.
0/0
10.7.2013 6:59
Foto

J70a60n 30K50u53l44i84h46r86a28c94h 9433302507446

Změna v přístupu
1. Předpokládám, že nastávající situaci nejlépe vystihuje věta: s přáteli naoko, kteří vás za zády špehují, jednáte jinak než s přáteli, s nimiž jste si dokázali vzájemnou důvěru. Myslím tedy, že jednání začnou, ale EU projeví změnu ve vyjednávací taktice. Bude ještě tvrdší, než původně plánovala, a dostala do rukou dodatečný trumf, se kterým původně nepočítala.               2. Pravděpodobnost, že by se aspoň nějaké dohody dosáhlo v dohledné době (např. do konce příštího roku), je velmi malá. Pravděpodobnost, že by se do té doby dosáhlo dohody v rozsahu počátečního okruhu vyjednávacích témat, je podle mne dokonce nulová. Nezapomeňme, že EU a Spojené státy se o biletarální dohodu snažily v posledních 20 letech už několikrát a nikdy neprošly ani kvalifikací, řečeno sportovní terminologií. Do německých voleb tedy není vůbec žádný spěch a kancléřka Merkelová si může dovolit být tvrdá jako ocel. (Přesněji: pokud nebude chtít být ocelově tvrdá, povedou ji k tomu domácí důvody, např. nějací případní kostlivci ve skříni, ale ne jednání o obchodní a investiční dohodě s USA.) EU si může dovolit být tvrdá ještě mnohem déle. Z velmi obtížných otázek na jídelníčku nastávajících jednání plyne, podle mne jednoznačně, že jednání by i bez poslední kauzy trvala celé roky. V jejich průběhu by tak jako tak bylo obtížné udržet pozornost a zájem nejvyšších politických míst, aby jednání neustrnula na mrtvém bodě.  V podobě šmírovací kauzy se objevilo jedno další případné alibi, pokud (ani tentokrát) jednání nesplní očekávání.   
0/0
2.7.2013 14:29