Diskuse k článku

Zelené zpytování: Proč ve volbách neuspěli?

Vedení Strany zelených odstupuje. Strana pohořela na nedostatku členů, podcenila důležité regiony a málo přitažlivě komunikovala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Kecálek

oprava
ale FUJ! :D - spikli
0/0
6.11.2013 11:00
Foto

Kecálek

Ad multikulturalismus
Doporučuji např. knihu "Základy sociologie" - autora si nevzpomenu, ale učí se podle ní např. na MUNI - dočtete se tam (mimo jiné) že stabilní lidská společnost (stabilní ve smyslu sociálním, sociologickém, kulturním etc.) zvláde "absorbovat" cca 5% "imigrantů" z kulturně, nábožensky, sociálně atd. výrazně odlišného prostředí za generaci (tj. za cca 25 let), aniž by tím její stabilita byla narušena. V případě, kdy je tato hranice prokročena, vede to k narušení stability nárustu sociálně-patologických jevů a v případě dlouhodobého porušování této rovnováhy k destrukci oné společnosti jako takové.... v EU žije cca 500 milionů obyvatel - takže EU je aschopna "absorbovat" cca 25 milionů odlišných "jedinců" za generaci - to je "přísun" 1 milion ročně - tato "kvota" je dlouhodobě překračována - v zemích, které jsou takto obohacovány delší dobu důsledky vidíme (Itálie, Francie, Německo...) - ani 2. či 3. generace imigrantů se nezačlenily, naopak zvyšují tlak na sociální systém atd. Takže o čem to tu polemizujete? Chcete poroučet větru a dešti? To už tu bylo, ale nemělo to žádný úspěch....
0/0
6.11.2013 10:55
Foto

Kecálek

Ad přírodní zákony
I kdyby se všichni zelení revolucionáři celého světa spykli a odhlasovali si, že první, druhý a třetí zákon termodynamický už neplatí, tak by pořád platily - to je jen příklad toho, kde ideologie "ekologistů" popírá přírodní zákonitosti. Až někdo předvede funkční "perpetum mobile" odvolám ;). Do té doby prostě musíme vždy do systému vložit více energie, než jí spotřebujeme. A boj za OZE tento princip popírá.
0/0
6.11.2013 10:26
Foto

Moje Jmeno

A proč by měli mít více ??
Solární hovadinaBiosložky v palivechZrušení žárovekNově ručení výkonných vysavačů...a další spousta blbostí ! 
0/0
6.11.2013 8:22
Foto

Josef Pepa Nos

Převzatá, opajcovaná symbolika.
U "zelených" se to dalo dřív či později čekat: Opičili se po Německu, po islamistech militantní zelenou barvou , po Americe zelenými dolary.NEPOMOHLO JIM ANI TO, ŽE NEKANDIDOVAL LES MARTINA BURSÍKA.
0/0
6.11.2013 7:08
Foto

Ten idiot stropnický si snad myslí, že
kdyby byl ve vedení on a ne liška, tak by SZ byla úspěnější? Viděl kdo kdy většího blba (tedy odmyslíme-li si členskou základnu a voliče ksčssd)? Na vládní angažmá zelených každý kašle. To co dělá ze zelených nevolitelné exoty je jejich hysterický postoj k jádru a ke GMO, jejich pozitivní postoj k oze parodiím na elektrárny a dalším zeleným zhovadilostem poškozujícím životní prostředí jako třeba biopaliva.
0/0
5.11.2013 18:41
Foto

Karel Iv

On to sice myslel trošku
On to sice myslel trošku jinak, ale nastudujte si na wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/Inteligence . Příroda je možná rasistická, ale s tím bohužel nic nenaděláme. Spíš myslel to, že spousta zelených opatření jsou naprosto nesmyslná a mají spíše negativní vliv na přírodu vis přidávání biopaliva do nafty či nahrazení jaderných elektráren uhelnými v Německu, systém start a stop v automobilech......    
0/0
5.11.2013 15:15
Foto

Karel Iv

Vám přijde normální, že v
Vám přijde normální, že v Německu se díky Zeleným fanatikům místo uranu pálí uhlí? Protože zeleným z nějakého iracionálního důvodu přijde jádro neekologické?  Já bych to nazval ekofašismus protože oní chtějí svojí utopistickou ideologii prosadit násilím. 
0/0
5.11.2013 15:10
Foto

Karel Iv

.
,
0/0
5.11.2013 15:05
Foto

Karel Iv

Vtipné je, že ti negramoti
Vtipné je, že ti negramoti bojují proti jaderné energii a díky nim se teď v Německu spaluje uhlí jak oživot. 
0/0
5.11.2013 15:04
Foto

Karel Iv

Protože jich mají lidé dost
Zelení nejsou demokratická strana, ale fašistická. Chtějí svojí ideologii prosadit násilím a nařízením, omezovat svobodu, život. Jsem rád, že lidé dostali rozum. 
0/0
5.11.2013 15:02
Foto

M91i95c51h75a83l 25Z49i81k72m66u74n74d 2584493430671

Lepší nick jste si zvolit
Lepší nick jste si zvolit nemohl. Takže Liška udělal z SZ ekologickou a multikulturní stranu? Měl byste si nastudovat moderní politické směry a ideologie. Neumím si představit, jak EU odporuje přírodním zákonům, ale multikulturalismus? To asi vracíme k nacistickému „vědeckému rasismu“. Je ale pravděpodobné, že to jste říct nechtěl, protože jste to tak daleko nejspíš nedomyslel...:P
0/0
5.11.2013 14:05
Foto

Martin Hájek1

Nebyl bych na zelené tak
Nebyl bych na zelené tak tvrdý a už vůbec ne na Lišku. On o energetice ve skutečnosti vůbec nic neví, jen opakuje naučené fráze - ekofašismus u něj osobně ale nepozoruji - v jeho okolí už je to složitější :-).
0/0
5.11.2013 13:53
Foto

Zaku

Na zelené ještě Češi nejsou připraveni, shodují se experti
Na toto tema doporuciji nasledujici clanek: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/analyzy/248160-na-zelene-jeste-cesi-nejsou-pripraveni-shoduji-se-experti/
0/0
5.11.2013 13:45
Foto

Kecálek

Liška udělal ze zelených ideologický slepenec
postavených na eurohujerismu, multikulturalismu a ekofanatismu. Źádná z  částí ideologie SZ nevychází z reality, ale jen a jen ze zaslepených a pokřivených vizí, popírajích i samotné přírodní zákony.
0/0
5.11.2013 12:59
Foto

Filipl

Defunijte mi "ekofanatismus"
Defunijte mi "ekofanatismus" a pádné argumenty, proč je nenormální. Děkuji.
0/0
5.11.2013 12:04
Foto

Zk

Zelení jsou nečitelní
Jako levicový volič jsem ocenil jejich odstřižení od Bursíka. Měli na kandidátkách lidi, pro které bych hlasoval všema deseti, například Martina Škabrahu. Lišku nedokážu zařadit - teď se tváří "sociálně", v minulosti ale loajálně podporoval Topolánkovu nelegitmní vládu, zavedení protiústavních poplatků ve zdravotnictví atd. Jiní jejich kandidáti se zase v kampani stavěli  třeba proti zvyšování přímých daní (u strany profilující se jako silně proevropská je to poněkud zvláštní, když zdanění vysokopříjmových skupin je u nás jedno z nejnižších v Evropě). Zkrátka, pro mě osobně by bylo těžké dát hlas straně, u které nedokážu dopředu dost dobře odhadnout, jak se bude v parlamentu při důležitých hlasováních chovat. Obávám se, že u pravostředových voličů je to podobné, jen v obráceném gardu. Samozřejmě, ANO je ještě mnohem zmatenější a dostalo 19 %. To ale cílí na jiný elektorát a má k dispozici prostředky, které si Zelení ani nedovedou představit. Pokud se ti druzí dokážou v budoucnu srozumitelně ideologicky vyprofilovat - směrem k tomu, co je u zelených stran v západní a severní Evropě standardem - pak bych o nich začal velmi vážně uvažovat. A pokud bude progresivní křídlo ČSSD v dlouhodobém horizontu slábnout, asi bych nebyl zdaleka jediný.
0/0
5.11.2013 11:55
Foto

Martin Hájek1

Angažmá Bursíka by dnes
Angažmá Bursíka by dnes zeleným pomohlo zhruba stejně jako angažmá Václava Klause ODS. Bursík je uzavřená kapitola, je politicky naivní se snažit o druhý vstup do stejné řeky. Liškův základní problém je ego městského intelektuála, který fakticky nikdy nesáhl na práci, nemá za sebou nic reálného, žádný skutečný lidský příběh. To je obrovský hendikap, který nejde překonat. Strana potřebuje někoho, kdo žil v posledních 20 letech reálný život a musel si na sebe vydělat, takový člověk bude umět oslovit sobě rovné. Zelených městských intelektuálů, kteří si kupují předražené ekopotraviny zabalené ve třech vrstvách igelitu prostě není dost na to, aby někoho dostali do parlamentu. Navíc část z nich fascinuje kníže s dýmkou. Ale primárním problémem strany je téměr nulová členská základna. Předseda nemůže táhnout všechno, nemůže být naráz na 20-30 místech, tam musí být schopní lidé v regionech a ty strana až na výjimky prostě nemá. Často jsou to dost absurdní figurky, které potenciálního voliče spíš odradí.
0/0
5.11.2013 11:52
Foto

Zaku

Sponzori
Otazkou vsak zustava, jestli mel zasadni vliv na uspech SZ v roce 2006 Bursik nebo spise jeho pritel Jaromír Soukup, ktery na volby SZ vyrazne prispel a SZ byla vsude videt. Jak je znamo, dost vysoke procento obyvatel voli intuitivne... Pusobenim SZ v parlamentu bylo pak pro mnohe zklamanim, k tomu je jim nepravem pricitana hlavni zasluha na spusteni solarnim tunelu a vseobecna masaz pojmem ekoteroristi jim dlouhodobe tez na preferencich neprida. Osobne neverim, ze by se SZ  do PS dostala, kdyby je vedl Bursik. Koneckoncu uvidime jak bude Bursik uspesny v pristich volbach. Moc sanci mu nedavam.
0/0
5.11.2013 11:43
Foto

Z52d80e16n61e63k 47N12a71j86b40e62r47t 9865843187962

Bursík to je jediný klíč k úspěchu zelených
Ono je to jednoduché zdůvodnit si příčiny neúspěchu,ale na ty hlavní důvody se jaksi raději zapomíná.Stana ovládaná Liškou či Stropnickým na voliče působí jako potenciální levicoví ekoteroristé,s téměř nulovou snahou hledání rozumného kompromisu a s jasným výhledem na to spolupracovat pouze s bolševicko socialistickým křídlem v parlamentu.A jestli má být návnadou na středového či městského voliče zavedení mýta,zrušení výstavby okruhů,blokování dostavby dálnic....,tak takovouto "zdivočelou" stranu by volil jen zastydlý mladý ekolog a ne jakýkoliv rozumně uvažující městský středo-pravicový volič.Řešení je jedinné: odproste Bursíka a vraťte ho do strany,hledejte realistická a kompromisní témata a umlčte lidi typu Stropnického,stačí že už je zde nadbytek voličů KSČM a ještě riskovat,že se tato strana spřátelí s levicí,to by asi už český volič nesnesl a proto ten neúspěch
0/0
5.11.2013 10:46
Foto

Odpad

fanatismus a predseda zelenych
pan liska, je podle me, pricinou neuspechu. ne ze by byl spatny, je ale urcitym zosobnenim toho co nektere lidi na zelenych podvedomne odpuzuje .. poucovani, jemna jakoby arogance, musi to tak byt, tak je to spravne .. ne ze by mnohdy nebylo, ale zpusob jakym liska veci prezentuje vzbuzuje uricty podvedomy odpor. vtahnout lidi umel pan bursik mnohem lip nez liska a diky nemu se dostali zeleni poprve a naposled, do vlady. skoda, nevim o nikom lepsim na ministerstvo zivotniho prostredi. 
0/0
5.11.2013 9:03
Foto

Pocono

A není to třeba tím, že
A není to třeba tím, že jejich zelený ekofanatismus už prostě neletí a svět se vrací do normálních kolejí?:-)
0/0
5.11.2013 8:46
Foto

Křivan

Koule na noze se jmenuje
Koule na noze se jmenuje Bursík s manželkou a jejich kamarád Liška. Už i piráti mají lepší zvuk, stačil na to jeden Bartoš.
0/0
5.11.2013 8:18
Foto

Filias

Liška vs Bursík
Liška je nýmad bez charismatu, který je do paralamentu nedostane. Dostal je tam Bursík (jediný kdo je kdy dostal do PS) - ale toho vystrnadili a teď si myslí, že stačí jen kvalitní program a najde se tu dostatečná masa, která je kvůli němu bude volit. Když ho nedokáží nejen prodat, ale ani oznámit že něco takového vůbec mají a že by měl voliče zajímat víc, než sice prázné fráze že bude líp, ale od někoho kdo je vidět a kdo má ono charisma. Snaží se cílit na mladé, ale ve středoškolských volbách naprosto propadli. Navíc mi přijde jejich podivná posedlost facebookem. Přijde mi, že si myslí že svět mimo něj neexistuje. Že dokonce neexistují ani jiné sociální sítě, ani realita. Okolo sebe vidím spoustu potenciálních voličů. Část z nich odrazuje jejich zuřivý odpor k atomu, část z nich odchod Bursíka (nerozumí proč ho vyhodili) a ta největší masa ani pořádně neví, že existují, co vlastně dělají a znají je jen skrze vyjádření ostatních (jež přívětivá moc nejsou).
0/0
5.11.2013 6:17
Foto

P74a49v91e55l 67M56i20c54h93a78l 9873535623

Sponsoři chybí v článku
Sponsoři chybí straně. V naší marketingové politice se platí i za víc, než jen bilbord; u pana Zemana ovšemže se slevou, protože ten v korupci je doma již v r. 1967, kdy za členství v komunistické straně měl přednostní nárok na toaletní papír. Zbytek země měl noviny. Zelená politika se neguje černým stylem života. Kdo se za skromnost stydí, je pokrytcem, šetřit mají ti druzí. A ekologie jest  jen a pouze šetření. Hodně by přispěli poukazem na CELKOVé NÁKLADY. I když úplnost je nemožná, blížit se jí je podstatné. Ale to všechno v česku tabu. Dokud byli odnoží paranoické husitské utopie, kdejaký chiliasta jim fandil. Jak sestoupili na zem, jsou tuctoví. Lidé chtějí novinky, i pytlík mouky musí být NEW. Šopingový závislák to chce vyzkoušet. Což všechno handl pro agenturu, a to se platí. Nemlich stejně shořel i p.Paroubek, i když jako jedinný politik po ´89 dokázal z poloviny vesnice udělat členstvo. "Nedali mi peníze, e , e" , nebo podobně uklidnil zájemce o socialismus  a nacionální OBĚTAVÉ hnutí. I taková klaka v rozhlase nebouří levně.
0/0
5.11.2013 0:33