Diskuse k článku

Zdeněk Škromach v předvečer své rezignace: Naštěstí v dohledu nejsou žádné volby

Krátce před rozhodnutím opustit funkci místopředsedy ČSSD hodnotí Škromach pro ČESKOU POZICI „lánský dýchánek“ i situaci uvnitř strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Talacko 8.11.2013 7:42

Širká platforma

ČSSD je nejširší politickou platformou vůbec. Mohou tam být jak ryzí komunisti, stydící se za členství v KSČM, tak docela dobří pravičáci, kteří mají jen v srdci více sociálního cítění než třeba ODS. Bylo by to docela dobře, kdyby ČSSD měla tu sílu sestavit silnou vládu. Její činy by potom vznikaly na základě vnitřní politiky ve straně a nemuseli se odehrávat na divadílku v parlamentu a kolaičních tahanicích ve vládě. To že nezískali ve volbách naprostou většinu není docela jejich vina, ale hlavně zásluha nás voličů, kteří už ničemu nevěříme a zvolili jsme nové subjekty na politické scéně. Bylo to ze zoufalství a strachu z toho co se v téhle zemi může ještě stát. Proto, že ČSSD je vnitřně i navenek tak slabá, že si sama není jista, zda bude vůbec ve vládě, způsobilo ony problémy Haška, Sobotky a ostatních vedoucích představitelů. ČSSD to ještě více oslabilo a být ve vládě i z předsedou vlády si už vlastně nezaslouží. Táhlo by se to s ní stále až do příštích voleb a určitě by se to odrazilo ve špatné práci a řízení státu. Dávalo by to ještě větší prostor prezidentovi Zemanovi ovlivňovat politiku státu a to by byla možná katastrofa tradiční parlamentní demokracie u nás. Ať už to dopadne jakkoliv bude to určitě špatně, ne pro ČSSD, ta se ztoho zase nějak oklepe, ale hlavně pro občany. Napravit by to mohli další předčasné volby tak za 6 až 10 měsíců. Proč ne, děje se to i v jiných zemích z daleko větším kreditem než má Česká republika. Je to můj subjektivní názor a rád bych slyšel i názor jiných. Napiště, rád si počtu, i když budu za blbce.
Murdoch 7.11.2013 11:05

Čéče, Zdendo, ty si snad

Čéče, Zdendo, ty si snad myslíš, že jsme padlí na hlavu? Předně, už vidím místopředsedu jakékoli strany, který při jízdě do Prahy nemá po uzavření volebních místností ucho nalepené na radio a neposlouchá aktuální prognózy. Těch 30 a víc procent, co jsi vysmrknul před novináři, to byla připravená floskule, signál k útoku, něco jako výstřel z Aurory. Další sled událostí ve zkratce: prezident v rozhovoru s ČT praví, že pověří vyjednáváním toho, koho mu ČSSD doporučí, Hašek ujišťuje, že předpokládá, že Sobotka bude pověřen, večer si dáte malý bezvýznamný dýchánek v Lánech, kde dle Chovance Mlha jen tak, aby řeč nestála, prohodil, že pověřen bude, ten, koho ČSSD doporučí... A hle v neděli odpoledne je Sobotka na odstřel, návrh předkládá kamarád Onderka... Vážně si myslíš, že máme v hlavě řezanku jako někdo? Jinak pro tvou informaci, kára se dopředu tlačí, táhne se zásadně za sebou:-) Nevím, jak pro sociální demokracii, ale pro ČR by bylo určitě nejlepší, kdyby sis jako zkušený politický bard dal chvíli od politiky "voraz" - a nemyslím přechodem do odborové centrály, ale začít se živit poctivě (hlavou to asi nebude...). To samé platí pro Hášu, Onderku a Tejce - byl by to váš největší vklad pro zlepšení politické kultury v Čechách. Děkuji a přeji sluníčkový den:-)
Svaty 7.11.2013 13:43

Ona řada Socek i Modroptáků

Ona řada Socek i Modroptáků ještě nepochopila, že se časy změnily. Je možné, že toto Zdendu a spol nakonec uchrání před klepety a pruhovanými mundůry. Ze sluníčka Zdenka by se stalo malé prasátko divoké :-)Možná, že by bylo lepší, kdyby si Socka naběhla jako Modroptáci. Pak by Zdendové a jim podobní zcela zmizeli.
J. Kulihrach 8.11.2013 14:08

Zdravím. Což Zdenda, ten vás,

Zdravím. Což Zdenda, ten vás, Murdochu, nepodezírá z pádu na hlavu, nemluví k vám. Dlouholetý politický dril ho vytrénoval v jisté prozíravosti, a tak jasně specifikoval, ke komu mluví. Mluví ke svým milým přátelům a přátelkyním, svým voličům, a u těch možná docela správně předpokládá to, co předpokládá. Ostatní posluchače, diváky a čtenáře ušetřil vhození do tohoto konkrétního pytle s prostonaivním zbožím.  Ovšem dnešní prohlášení svazáků Haška s Tejcem, to je, panečku, reminiscence na doby modrých košil, rudých šátků a budovatelských táborů!  Kluci byli příliš malí, když ten systém ztroskotal, ale je pozoruhodné, jak podobné jednání a myšlení mají fanatičtí, nezřízení hladovci po moci v jakémkoliv režimu.  (ODS je má také a uvidíme, jestli se brzy vynoří v převlečeném kabátě, anebo jestli se v lednu pokusí ovládnout vedení své strany.)
Milota 7.11.2013 6:06

Co jiného se dalo čekat. Vinu

Co jiného se dalo čekat. Vinu za schůzku v Lánech hodit na Haška a ve funkci předsedy poslaneckého klubu udržet Tejce, který bude držet ochrannou ruku nad spiklenci, kteří ustojí své stranické posty. Škromach je typické politické prase. Pokud Sobotka neodstaví Tejce, tak až se Hašek a spol. otřepou, budou v něm mít skvělou základnu pro pokračující boj o moc. Ještě jsem velmi zvědavý, jestli Zeman nechá do neděle vypustit na Sobotku kompro.
P. Michal 7.11.2013 0:02

Lže také

Jen poslouchat lež je lhaním, třeba pasivním. V mediální  marketingu se dá pravda vyrobit jako fotky z vířivky. Právě soc dem udělala ze státu hnojiště, kam se cokoliv vyhodí, slepice to přehrabou. Tak na to si rozdejte medaile. Formálně jde udělat videokonference i s mobilama, ale ten asi Zeman už nemá. Hrad prolezlý ruskou špionáží, hrajou si s nimi jak je napadne. Zatím testují, co projde. Když "otráví" Zemana, nepotřebují ani vozit polonium. Podobně se zachází s diktátory v třetím světě, kam ale z toho druhého, do prvního je do kopce, tak se sáňuje dolů.