Diskuse k článku

Zákon o úřednících: Je třeba ve spěchu schvalovat právní zmetek?

Podpoří-li poslanci rozpuštění sněmovny, je pravděpodobné, že zákon o úřednících i služební zákon z pera ČSSD spadnou pod stůl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Nindža Lidumil

Všechny odklady účinnost služebního zákona
po dobu víc než deseti let jsou prostě ostuda a nikdy nikdo nepřišel s rozumným důvodem, proč se tato šaškárna vlastně děla. Posledních několik odkladů bylo zdůvodněno tím, že účinnost zákona se odkládala už tolikrát, že už je zastaralý a musel by se přepsat, tak se rovnou napíše nový, teď už ale jako fakt, vážně.
0/0
14.8.2013 13:54
Foto

Odpadlík

S odkládáním
účinnosti původního služebního zákona to je jednoduché - prý na zabezpečení požadavků, plynoucích z původního služebího zákona, nebyly prachy. Tak se nyní udělal "úsporný" zákon o úřednících na soukromoprávní bázi, který se sice jmenuje "o úřednících", ale princip, spočívající v jejich ochraně, je vypuštěn. Dnes je každému jasné, že kdyby dávno platil  služební zákon, nebyly by asi průsery typu Skarta, Opencard, vyváděn know how z veřejné správy, a mnoho dalšího, co vůbec nevyplavalo na povrch. V zásadě by se původní služební zákon dávno zaplatil. Jen by mě "akademicky" zajímalo, kdyby skutečně došlo ke schválení nějakého paskvilu s názvem "o úřednících", že by si toho v Bruselu jako nevšimli? To by přeci mohli poslanci klidně okopírovat současný zákoník práce a nazvat ho "o úřednících", Brusel by se nažral a koryta by zůstala stále plná!
0/0
15.8.2013 7:55
Foto

Odpadlík

To jsem rád
To jsem rád, že si situace okolo zákona o úřednících někdo všimnul a rovněž doufám, že tento zákon neprojde. Odhadoval jsem, že někdo právě potřebuje onen zmetek schválit, aby mohl nadále provozovat svoje "čachry" (developeři, stavební firmy) a tato politická krize by se dala velmi dobře využít. Bohužel se také bojím, že po volbách sice bude schválen nový služební zákon, ale na klíčových pozicích už budou sedět sympatizanti SPOZ a dojde ke konzervaci ("normalizaci") společnosti na další desetiletí...
0/0
13.8.2013 10:15