Diskuse k článku

Záhadný Richard Sacher

Nad životní a profesní poutí zesnulého polistopadového ministra vnitra se zamýšlí Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Cermans

Politická rovnováha dlouhodobě nemůže být porušena.
Nebo myslíte že ano?
0/0
5.3.2014 5:34
Foto

Michal Palivoda

máte to popletené
zpravodajské služby se neřídí fysikálními zákony
0/0
4.3.2014 12:20
Foto

Cermans

Stále tady hovoříme o agentech Rusů, ale z hlediska zákona
rovnovážného stavu tady musí být přibližně stejný počet agentů USA, GB, Německa. Izraele atd. Měl jsem možnost v 90 letech pozorovat podnikatelské praktiky jednoho navrátice a to co mu přošlo bylo neuvěřitelné. Všechny problémy se od něj odrážely jak šípy od Archanděla Gabriela. Dodnes si mohu vykroutit hlavu.
0/0
4.3.2014 8:13
Foto

Michal Palivoda

Dost možná to byl agent KGB
protože jeho kroky na FMV byly nanejvýš podivné. Ruská agentura byla v ČSSR velice rozsáhlá, v roce 1969 Der Spiegel uveřejnil, že na invasi v roce 1968 se podílelo dva tisíce agentů KGB a během normalisace se počet ještě zvýšil. Speciální školení na Vysoké škole KGB v Leningradě absolvoval mj Lubomír Štrougal, ale rovněž desítky a stovky neznámýchz.Mezi nimi jeden senátor za ČSSD, nyní nezařazený. Pepa Mrázek byl také dvojitým agentem, dělal prý pro Rusy i Němce/rozumí se západní/, pražský kaviárový král Pepa Kříž měl pro svůj kšeft s Rittigem taky dodavatele z KGB. Zdeněk Mlynář tvrdil, že všechny funkce od úrovně okresního tajemníka pro zemědělství ob sazuje Moskva a znám případy úžasných kariér nestraníků, kterých se bál i náš vedoucí okresní satrapa, později avancírující na tajemníka ÚV. Z asisetntů byli přes noc profesoři a děkanové, z uklízeček kádrovačky. Skoro všichni, kdo se vraceli ze studií v SSSR byli získáni pro práci pro KGB, u bývalých občanů SSSR to bylo podmínkou souhlasu s vystěhováním. Dcera jedné sovětské agentky zas skoro dostala post generální ředitelky významné veřejnoprávní televise. Až na Háchu a Havla a Novotného byli všichni presidenti agenty Rusů, tak proč by v rámci naplánovaného předání moci v roce 1989 nebyl Sacher figurkou na šachovnici?
0/0
3.3.2014 22:38
Foto

Cermans

Sacher nikoho nezajímá je příliš záhadný,
Ukrajina je jasná tak se dá diskutovat.
0/0
3.3.2014 16:57
Foto

Cermans

Tak se nám ta mozaika přeci jen skládá, pomalu, ale jistě.
Zajímaví jsou nejen Bulhaři. Jeden tady měl velkou přidruženou výrobu. Ale Boží mlýny ho nakonec stejně dostihly. U těch služebníků byla jednou zaměstnaná tchyně a taky jsem se nestačil divit. Ještě Ti Karl třeba jednou dám za pravdu. Co s tím měl ale společné dramatik?
0/0
3.3.2014 5:11
Foto

Cermans

De mortuis nil nisi bene,
děkuji pane Schneidře za zajímavý článek. který jste pohotově napsal. Ctěl bych upozornit na několik detailů . V roce 69 byla jakási silná altivita ČSL protože placeným tajemníkem se stal můj známí jehož jedinou kvalifikací bylo že chodil do kostela. Z čeho kromě zprávy VZ vyvozujete o jeho aktivitách v různých zpravodajských službách. Hrál v tom roli jeho sudetský původ? Rozhodující pro jeho polistopadové konání bylo z jakých pohnutek mu Václáv Havel svěřil funkci MV. To by jistě bylo zajímavé objasnit. Slavná aféra Sachergate by podle mně proběhla ať by byl ministrem vnitra kdokoli, ta nebyla dána osobou ale situací. A frenetické ovace V. Havlovi , včetně pana profesora, při jeho odchodu byli neprustřelným štítem proti všem hodnotitelům jeho činnosti v jednotlivých obdobích. Jsem přesvědčen , že mnoho o jeho činnosti v roli MV by nám řekl rozbor jeho podnikatelské činnosti po ukončení jeho politické kariéry, která prý byla velmi zajímavá. Škoda že odešel tak brzy za deset let by třeba o vé činnosti řekl něco i pro veřejnost. De mortuis nil nisi bene.
0/0
28.2.2014 18:45
Foto

Kiebitz

Esoteriku si neodpustím,
jeho parťák byl nakonec rovnou astrolog, což je čarování non plus ultra. Vdova po něm má cosi s dětmi, snad už transparentnější. Patří ke kvalitám ruských agentur, od carské ochranky až po ty dnešní, že umí vybrat lidi. Když se vezme seznam přátel Stb, organizace dceřinné, skoro tak dobré, jako byla jiná bulharská, najdeme tam slušnou sbírku homosexuálů. Nemusíte zkoumat všechny, něco je v krycích jménech, více ve funkcích raketově obsazených po ´89. Pokud zbožný neslouží Hospodinu celým svým srdcem a celou svou myslí a celou svou vůlí, slouží nějak ďáblu. Třeba jen sklonem k temným manipulativním věcem, posouzení stupně obssesio diabolica nechám kompetentním exorcistům, je řeč jen o sklonu, romantismu, zálibě.
0/0
2.3.2014 20:36
Foto

J31a60n 93K19r10u71p84k20a 9961164162577

Četníci ho měli rádi
Krásně napsáno, p. Schneider, ale víte toho asi o trošku víc než jste na tomto místě publikoval:) Pan Sacher byl mj. znám svými nečekanými výjezdy na útvary policie, kde mu nečinilo problém se detailně vyptávat na trápení řadových příslušníků. Obvykle to "odnesl" nadřízený orgán nebo velitel. Jinak měl vcelku lidský postoj k některým příslušníkům zpravodajských složek býv. režimu, kteří chtěli loajálně sloužit tam, kde to nově budovaný stát potřeboval. Pravdou je také to, že to byl velmi metafyzicky založený člověk a samozřejmě silně věřící katolík.
0/0
2.3.2014 20:05
Foto

B.L.Moott

NEZAPOMEŇTE NA ING. HAVLÍKA.
Tedy na ing. Karla Havlíka, absolventa VŠE a agenta StB, který za tytéž lidovce byl po listopadu rovněž členem jedné vlády jako ministr bez portfeje.Vzpomínáván není, škoda, Rusalko, škoda, škoda!
0/0
1.3.2014 6:24
Foto

Kiebitz

.. asi tak to funguje, nejen u něj
Díl agenturní práce je v hlavách důstojníků, jde na papíry, až když třeba. Tak jsou tipováni vhodné osobnosti na vhodná místa, případně postrčeni. Osobnost sama nemusí docela tušit, někdo to dělat musí. Lidová strana - jak jsem ji poznal - byla přínosná na nejnižší úrovni, tajemníci co jezdili po samotách se známkama do průkazek a odváželi si vejce. Generace toho času by disent nepochopila, struktury měly být legitimní, kontinuita pomáhala. Konečně na rozdíl od dnešní husté sociální sítě a nacpaných marketů i slevami, bylo dost i praktických starostí. A tu mobilní tajemník i radou pomohl. Trochu tedy jako listonoši. Asi mi nebude věřeno, ale jeden nebo dokonce dva listonoši bývali poštou v rajonu i hledáni, prostě je lidi opili jako ponocného. Jiný jim pomohl domů a tam je pošmistr budil, když brašna nebyla na svém místě. Po p.Sachrovi jsou i jiné osoby s důvěrou církevníků, zjevují se a mizí, až budeme mít historii minutu za minutou, bude to seriál jedna radost. Do té doby jen mediálně prodejné informace, často spíše zpráva o mediích, než o realitě.
0/0
28.2.2014 22:52
Foto

Vavrabo

Sacher
Pár kamínků do mozaiky. V okolí bydliště spiritizmus a další okultní vědy měly mnohaletou tradici, dokonce už z 1. světové války, možná již dříve, také původ ze smíšeného manželství byl zcela obvyklý, v daném okolí najít někoho, kdo neměl nějaké předky z druhé národnosti po 3 generace, podobně i příbuzenské vztahy. Moje tetička byla na křtinách jeho dcery nebo vnučky. V roce 1990 asi v únoru jsem se s ním 2 krát setkal v u jedné firmy (přidružená výroba JZD od Trutnova a o příbuznosti jsem nevěděl). Můj dojem i přesvědčení je, že byl dobře vyškolený a agenturní práci znal dobře, oproti jeho následným ministrům vnitra, kteří rozdíl mezi agentem a kádrovým příslušníkem zpravodajské služby nepochopili po mnoha měsících.
0/0
28.2.2014 18:11