Diskuse k článku

Vznikne Velká vědecká Morava?

Vznikající konsorcium vysokých škol ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Brnem usnadní komerční využití výsledků výzkumu i v zahraničí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tomáš

prachy nejsou (bohužel) všechno
Kdo kdy  jednal s   vedoucími přestaviteli   škol  sdružených do CEITEC,  kdo zná jinak než z novin a  rektorských projevů interní klima a "firemní kulturu" těchto univerzit , ten si  musí položit  otázku, kdy už konečně skončí ty oslavné projevy a kdy se začně pracovat. Proboha,  co míní prorektor Bareš pojmem "plně funkční" Centrum  pro transfer technologií?   Doporučuji hodit na něho  síť,  medikovat, hospitalizovat v klecovém lůžku a  jasně mu vysvětlit,  že   funkčnost Centra posoudí  jedině firmy z regionu na základě praktických výsledků. Ty firmy,   které do každého projektu musí vrazit vlastní peníze, které před tím musí vydělat, vyčlenit (neutratit  za něco jiného) a  to celé v současné ekonomické situaci,  současně platné legislativě.  To,  že to panu prorektorovi  nedochází, ho neomlouvá. Hlouposti lze beztrestně prezentovat na kolegiu rektora, pokud s nimi vyleze na veřejnost, hrozí mu střet s realitou. Všem pochybovačům doporučuji velmi jednoduchý  praktický test:  Zastavte na kterékoli fakultě MUNI na chodbě pracovníka v bílém plášti ( = signál předpokladu, že pracuje v laboratoři) a zeptejte se ho,  jakou konkrétní částkou  se do jeho platu promítne tisícikoruna   vložená  firmou do společného projektu s pracovistěm, na kterém tento pracovník pracuje.     Bude Vás mít za blázna.Místo blábolů  o "plně funkčních centrech"   by si měly  managementy těchto univerzit  položit  otázku: "jak   to teď dokážeme realizovat  s  lidmi,  které máme,  kteří jsou nemotivovaní a naprosto nedůvěřiví  na základě předchozích opakovaných planých slibů, které jsme jim dali?  Proč by našim prohlášením zaznívajícím  z rektorátů měli ti , kteří vědu výzkum prakticky realizují v laboratořích,  věřit tentokrát? Jak a čím konkrétně je přesvědčíme, že tentokrát jim už nelžeme?"Doba, kdy stačilo sypat z rukávu  mediální prohlášení  o zářné budoucnosti CEITEC  už skončila, vážený pane prorektore. PR  prohlášení  už zazněla tisíkrát.  Svoji reálnou živostnost bude muset  tento megaprojekt  prokázat   v kontextu reality podnikatelského prostředí, ve kterém  se výrobní firmy pohybují, v konkurenci nabídky akademických pracovisť jiných   regionů - Pražáci,  Ostrava, Olomouc, v bio tech  ústavy  regionu Jižní Čechy (ostatním ambiciózním akademickým pracovištím  se omlouvám za to, že   je jmenovitě neuvádím ).  Ve společných projektech   garantuje    firma  věrohodnost úmyslu spolupracovat vlastními prostředky. Čím ji   garantuje pan prorektor Bareš?  Už jste pane prorektore  někdy slyšel slovo konkurenceschopnost?   Na kolegiu rektora MUNI asi těžko.
0/0
1.11.2012 7:37
Foto

Pug

Co je to za pravdomluvného
Co je to za pravdomluvného mladého muže?Jen bych doplnil, že ústa plná technologického parku, podpory spin-off apod. už v Brně jednou byla. Stejně, jako jinde.
0/0
1.11.2012 9:18
Foto

Martins

Zajímavý článek. Díky.
Zajímavý článek. Díky.
0/0
31.10.2012 19:20
Foto

M68a20r71t41i85n 92R92y15c66h67l48í28k

Rádo se stalo...
a díky za Vaší reakci. rmt
0/0
31.10.2012 20:53