Diskuse k článku

Vyvede taťka Klaus ODS z bludiště?

Znehybnění občanských demokratů po hlasování o důvěře Rusnokově vládě vystřídala debata o návratu otce-zakladatele strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Ořech

Ten se už na hnojiště neposadí .......
http://vtipy.netroof.eu/item/12844/svuj-k-svemu/
0/0
10.8.2013 21:11
Foto

J14a29r72o70s98l34a36v49a 69K78a78n43i26o36k14o39v37á 1175807207164

Je až směšné vidět,
jak lidi neznají jiné lidi, jiné politiky, a řídí se jen svými fabulacemi. Že to vidět u běžné populace, je smutné, ale budiž. Ale že to neumí ani novináři, tak to je přímo trapné... Že si může někdo myslet, že by o to stál Klaus, tak....  V této zemi je logika naprosto nedostatkovou schopností..!
0/0
10.8.2013 16:36
Foto

Census

A je velmi smutné vidět, jak
A je velmi smutné vidět, jak někdo skáče na špek někomu takovému, jako je Klaus. Že to někdo udělal počátkem devadesátých let, bylo by ještě pochopitelné a tudíž omluvitelné. Pokud tak činí i dnes, zvláště pak po té jeho amnestii, patrně je s ním, a zejména s jeho kognitivními schopnostmi a morálkou, něco v nepořádku. Nebo z toho má nějaký profit. Ohánění se v jeho případě logikou shledávám proto obzvláště absurdním.
0/0
11.8.2013 11:35
Foto

Census

ODS má různé chyby, ale její
ODS má různé chyby, ale její největší a kardinální chyba spočívá v tom, že je účelovým polistopadovým produktem bývalé StB ve spolupráci s KGB. Hlavním smyslem a cílem její existence bylo převést ohromné majetky do předem určených rukou, což se zdařilo na výbornou. Po odpadnutí Klause, hlavního to garanta celé akce, pak pokračovala jako už standardní pravicová strana, prolezlá klientelismem jen o něco více, než strany konkurenční. Svůj úkol Klaus splnil, co by tam tedy ještě dělal? Tahle strana je za zenitem své moci, i díky svému zakladateli se totálně zdiskreditovala u velké části svých bývalých voličů a je již nezresuscitovatelná. Korupční štafetu nyní přebírají jiní. Na "pravici" to už je především Kalousek se svým knížecím maskotem, na "levici" pak ČSSD a velmi pravděpodobně i SPOZ. Komunisti se zatím jen tak k lizu nedostanou, tedy ti co nepřevlékli kabáty.
0/0
10.8.2013 14:53
Foto

J51a80r48o13s93l12a21v60a 35K85a17n14i14o89k19o21v68á 1925507837474

Bolí paranoia ?
Miluju argumentaci stylu JPP
0/0
10.8.2013 16:40
Foto

Census

Žádná paranoia. Bohatě
Žádná paranoia. Bohatě stačilo žít v inkriminovaném období v tomto státě, mít oči a uši otevřené a dát si dohromady souvislosti. Ostatně jen velmi hloupý, naivní nebo naprosto neinformovaný člověk si může myslet, že mocenský aparát a jeho protagonisté to zabalili jen tak, bez boje, a riskovali, že ztratí  všechny výhody a prebendy. V zemi, kde na tři lidi připadal jeden fízl nebo člen ozbrojených složek. To by byl vskutku dějinný unikát, nemající v celé historii lidstva obdoby. Kdo chce mít běh událostí pod kontrolou, musí se chopit inicativy. A to je přesně to, co udělali, když jim Gorby řekl, že s ním již nemohou počítat. Jak prosté, milý Watsone.
0/0
11.8.2013 6:39
Foto

Petr Hovorka Rozladěný Člověk

Jen ať si ho ODS reinkarnuje
Personální a ideová vyprázdněnost ODS je faktem, osobně navíc velmi pochybuji, že by ji Klausův návrat nějak výrazněji pomohl. Obchody a dohody Klausovic rodiny se Zemanem jsou příliš čitelné. A následující volby budou mít jedno z hlavních témat antizemanismus. Klausovým návratem by se tohoto téma musela ODS vzdát a přenechat jej TOP09. A přitom právě odpor k Zemanovým krokům, k jeho podivnému okolí a koneckonců i k němu samotnému, přivede k volbám řadu voličů. TOPka by musela být úplně tupá aby tuto kartu co nejvýrazněji nezvedla. A ODS, pokud chce dosáhnout nějakého úspěchu, ji musí hrát také. S reinkarnovaným odeesákem Klausem ji ovšem hrát nebude moci. Leda jako hodně průhledné divadlo, pak by ovšem o další voliče ještě přišla. Přitom proti Zemanovi stojí velmi výrazná část voličů. Kdo je efektivně osloví a přesvědčí,bude černým koněm voleb. ČSSD se díky Zemanově páté koloně v této straně nemůže výrazně vymezit vůči prezidentovi, komunisté Zemana ve volbě podpořili a podporují jeho kroky. TOP09 má velikou šanci. A Zemanův SPOZ již konfrontační kampaň zahájil. TOPka jistě rukavici zvedne. Zemana nesnáší kolem 50 procent voličů, pokud je TOP O9 dostane k volbám může to být velmi zajímavé. A pro levici a populisty tvrdé. Respektive velmi tvrdé pro ČSSD, dvě strany by na tom vydělaly. TOP a SPOZ. Na čí úkor SPOZ je naprosto jasné. V podstatě tu může být třetí kolo prezidentských voleb. S jedním velikým rozdílem, hlasy podporující Zemana budou roztříštěny mezi SPOZ, KSČM a ČSSD. Hlasy proti němu pak sjednoceny pod TOP09. A výsledek? Klidně opačný než byl ve druhém kole. Tak populárního máme prezidenta za pár měsíců. Toho prezidenta dolních deseti milionů, který sliboval, že nebude rozdělovat společnost.
0/0
10.8.2013 7:16
Foto

V.Hricák

Návrhy některých členů ODS na
Návrhy některých členů ODS na "oprášení" V.Klause přijímám se smíšenými pocity.Zavání mi to totiž až příliš kultem osobnosti.Uvědomuji si,že ODS trpí personální nouzí.Spíš než oprašováním starých legend by této,a nejenom této,straně prospělo odpoutání se od "podnikatelské" sféry a dělání čitelnější politiky.Pak by se k nim začali hlásit noví členové i z ideologických, a nikoliv jenom z ekonomických důvodů.A bylo by z čeho vybírat.Tváře,jako Benda,jsou až příliš okoukané.Pokud uskuteční svůj plán na znovuuvedení Klause do aktivní služby,bude této myšlence scházet do naprosté dokonalosti jenom výstavba mauzolea a najmutí balzamovače.
0/0
10.8.2013 6:55
Foto

Černoušek

kult
Kult osobnosti Klause v ODS je pro dlouhodobé zájmy našeho státu stále ještě neskonale menší zlo než kult osobnosti Schwanzenberga v TOP09 a v širším okolí.Jeho návrat do strany by ji umožnil konsolidovat a především by umožnil efektivně bojovat proti TOP09 ve snaze o hegemonii na pravici. ODS má různé chyby, ale narozdíl od TOP09 to není jednoúčelový převolební produkt PR agentur.  
0/0
10.8.2013 13:16
Foto

Škoda ODS
Snad tam jsou ještě slušní lidé. jedinou záchranou je výměna celého vedení.Ale to si vyžádá delší dobu. Snad se objeví jiná síla, která provede potřebnou reformu státu. Zatím čas  ještě nedozrál k provedení takové potřebné rasantní změny.
0/0
9.8.2013 15:12
Foto

Vladimir1950

Klaus je politická mrtvola
Na závěr svého"panování" zvolil opravdu echt metodu, jak si ho zapamatovat. Ta jeho amnestie myslím hnula žlučí i těm, co se nezajímají o politiku. Nebo by si nějaká soudný člověk myslel,že byla v pořádku? To by musel být buď ten,co byl namočený,nebo naprostý idiot. Z výzvy poslanců ODS spíše vyznívá to druhé. Pak se nedivme,jak ODS dopadla..a myslím, že bude hůř..Taťka Klaus by musel být naprostý hlupák, kdyby přistoupil na navrhovanou čestnou funkci. Zřejmě si zpětně uvědomil,ikdyž si to nechce připustit,že udělal s amnestií chybu. Tak raději čeká, až se všechno usadí a zapomene.Tím, že by přistoupil na politické hrátky by všem připoměl, co provedl.Policie zkoumá pozadí amnestie a možná leccos zajímavého vyplyne na povrch..jak se říká "sleduj peníze"..Uvidíme..
0/0
9.8.2013 14:45
Foto

Odpad

ne
kdo to mysli s ods dobre, ve smyslu vyvoje, nemuze volat po klauzove navratu. klauz amnestii skoncil. nechci aby do toho klauz sel, nechci se na nej, na necase, kadouska ani blekotu a spo. uz vubec podivat, ani o nich slyset (prijatelny leda fotky z basy). bylo toho uz dost, vic nez dost.
0/0
9.8.2013 13:44
Foto

Svaty

Spasitel
Ano Klaus je opravdovy spasitel. Chtělo by ho dostat ještě jednou na hrad, aby omilostnil Nagyovou, Nečase, Tluchoře a spol. Rittiga a další.Vraťme se ke kořenům. Vraťme čas, ať se tady může zase privatizovat incestem. Rozkrádat doly, baštit Koláčky, ať má zase neviditelná ruka trhu navrch před justicí a křivky mezního užitku mají opačný směr. Pane lžiprofesore vemte to!!!!!
0/0
9.8.2013 12:29
Foto

S. Marková

Této republice by pomohlo jediné:
dva státní pohřby, a nejlépe v jeden den,aby se ušetřilo. Klausův a Zemanův.
0/0
9.8.2013 7:47
Foto

P81a27v16e67l 21M54i74c10h96a46l 9363825413

Zemana na Hradě už má, kupředu levá (pravá) přední (zadní)
Spíše než on,  jeho dobrodinci z prognostického ústavu, nejen si jej tam drželi, ale vhodně upgradovali, jako každý universální software.
0/0
8.8.2013 22:04
Foto

Census

I přes pozdější rozkol
I přes pozdější rozkol (důsledek to spíše různých osobních antipatií než ideových rozporů) je ODS vpravdě věrným obrazem svého zakladatele. Tak jako se nikdy nezmění Klaus (dokud nezpráchniví), nezmění se ani jeho (ne)povedené dítě. Proto je představa "obrody" této strany pod jeho vedením velmi absurdní. A pochybuji, že to má Klaus v úmyslu. Možná si založí něco na způsob SPOZ, jako má Zeman. To je mnohem pravděpodobnější varianta. Nebo bude tahat za nitky jako loutkovodič ve stranách napříč politickým spektrem - nejpravděpodobnější. Ona se vždy nějaká ta ochotná (a korumpovatelná) loutka najde.
0/0
8.8.2013 20:47
Foto

Zeleny Ropak

Pokud se v ODS nerozšířila epidemie infekce MIMONA
berme to jako výplod chorobného mozku jednoho nostalgického pohrobka. Už klasik řekl, že do stejné vody nevstoupíš, tak nemůžete chtít po zprofanovaném politikovi, aby se stal spasitelem něčeho, co se politicky znemožnilo.
0/0
8.8.2013 19:17