Diskuse k článku

Výsledek voleb: ODS ztratí až 124 milionů korun

Finanční důsledky krajských a senátních voleb jsou brzdou na trati k předčasným volbám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

L96a98d47i51s87l92a78v 95N57o35v75á87k 2887933764383

No a co? Tak si ODS bude muset "utáhnout opasky". Jako voliči,
kteří jí pravidelně dávali svůj hlas. Když ale vidí, že jim vláda naprosto absurdně zvyšuje sazby daní už tak dost vysokých, a přitom není schopna se poučit z chyb předchozích zvýšení daňových sazeb (minerální oleje), tak už opravdu není jiná možnost, jak dát svou nespokojenost najevo. Přebujelá státní byrokracie a výdaje státu na hlouposti jednoduše musí dostat míň peněz nebo selektivně vůbec žádné. Dokud potenciální voliči ODS tohle neuvidí, tak budou záměrně zahazovat své hlasy tak, aby ODS peníze z voleb nedostala.A to je správné řešení! Odstavil jsem automobil, abych kompenzoval nesmyslné "nadvýběry" peněz státem jako pokuty za prkotiny. Uvidíme, kdo to vydrží déle. Peníze sebrané státem ušetřím v x-násobné výši, než mě okradl. A možná zjistím, že se bez auta obejdu natrvalo. Ušetřím další desetitisíce na "energetické štítky budov" a další kraviny schválené ODS. ;-)Doporučuji všem. Udělejte to taky tak!
0/0
16.10.2012 22:35
Foto

Hdkn

Tomáš Töpfer v televizním duelu nezklamal !
Vystoupení pana Töpfera bylo bohužel ODSácky typické. Nulová sebereflexe a poukazování na možnou podporu od komunistů u své soupeřky. Nezapoměl opomenout klasický argument o složitosti zrušení anonymních akcií. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale dokud budou za ODS kandidovat jemu podobní jedinci, nemůže strana nikoho v současné době oslovit. I umělecké ztvárnění slabé. Voliči se mohli jen ujistit, že volili zřejmě správně. 
0/0
16.10.2012 21:42
Foto

Milota

Já bych ten propad 124 mil.
Já bych ten propad 124 mil. Kč ve financích od státu moc nepřeceňoval. Podstata financování toho bratrstva kočičí pracky (stejně tak toho oranžového) je přeci někde úplně jinde.  Daleko větší pohromou pro ODS bylo, když Michálek zatnul Drobilovi 500 mil. Kč, které hodlal odklonit z financování stavby ČOV v Praze.Nicméně doba se trochu změnila a vedení ODS nyní povinně musí kvílet jak jsou finančně úplně v prdeli, aby mohli předstírat, že strana žije z oficiálních příjmů.A jen tak mimochodem, velmi rád bych viděl faktury za plakáty, na základě kterých soudkyně zmr. Langerová spočítala tykadlovému Radku Smetanovi jím způsobenou "škodu".
0/0
16.10.2012 8:08
Foto

Mariepetrklíč

no
aby realita nezklamala.  Dolejše podpořil Potůček a je hodně těch, co přejí ODS pěkný malér.
0/0
16.10.2012 6:39
Foto

Filias

To by pak ale neměli šanci
To by pak ale neměli šanci žádnou. ODS hodně lidí rádo nemá. Ale něco podobného se dá říct i o komunistech. A bavíme se tady o Praze. Ne o severu Čech. To že je podpořil Potůček taky moc neznamená. Navíc tam až na Dolejše nebyl jiný jasný levicový kandiát, tak získal hlas všech těch co se rozhodují jen mezi ČSSD a KSČM.Kdyby Potůček kandidoval jasně za ČSSD, jsou výsledky úplně jiné - viz ostatní výsledky v Praze.
0/0
16.10.2012 6:56
Foto

Hdkn

Pan Dolejš budoucí ministr průmyslu a obchodu ? :-o
Vystoupení pana Dolejše mi připomenulo slavný výstup Milouše Jakeše. Jakkoliv jsou současné volby TRUCVOLBAMI, tak představa, že pan Dolejš nedopadne jako Jiří Paroubek, mě děsí. KSČM trpí zjevně stejnými neduhy jako ostatní velké strany. Pan Dolejš měl být z KSČM po skandálu ihned vystrnaděn. Chyba. Stejná, jako udělala ODS s Drobilem.
0/0
16.10.2012 22:10
Foto

Filias

Dolejš porazí Filipiovou?
Píšete, že počítají že získají jen 3 senátorská křesla. Ale nezmiňují Filipiovou na P8. Možná že celostatní optika vypadá trochu jinak, ale je zcela mimo realitu, že by se tam Dolejš mohl dostat. 
0/0
16.10.2012 4:45