Diskuse k článku

Výsledek namyšleného amatérismu je bohužel na amnestii znát

Drtivá většina právníků v průzkumu ČESKÉ POZICE odpověděla, že bez zástupců jejich profese se příprava amnestie neobejde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P86e49t17r 76B11u75š65t56a

Dobrý den.
Děkujeme za reakci, na vysvětlenou jen tolik:Smyslem průzkumu Hlas elity, jak jsme již několikrát v diskusích upřesňovali, je zachytit názory špičkových byznysmenů nebo - jako v tomto případě - právníků na otázky, jež jsou podle našeho názoru podstatné a společensky zajímavé.Panel respondentů, který máme k dispozici, je v maximální možné míře reprezentativní a jednotlivé respondenty máme za vysoce důvěryhodné, proto mezi dotazovanými koneckonců jsou. Často provázejí své odpovědi doplňujícím komentářem, který považujeme za zajímavý či dokreslující. Jak snadno zjistíte v řadě minulých opusů této rubriky, dáváme odpovídající prostor všem názorům. V žádném případě se nejedná o většinový názor české advokacie, nýbrž, jak zjevně vyplývá z kontextu, o většinový názor oslovených respondentů.Co se anonymity týká, dodal bych jen tolik, že průzkum není anketa. Jména respondentů pochopitelně nezveřejňujeme. Máme jen na vybranou, zda si názory oslovených nechat pro sebe, nebo se o ně podělit se čtenáři. Pro lepší informovanost o tom, jak nahlížejí významní a vlivní profesionálové na zvolený problém, je podle mínění České pozice zveřejňování komentářů přínosné.Jakoukoli manipulaci vylučujeme. Máte-li konkrétní doklad o tom, že průzkum je zmanipulovaný, prosím zveřejněte ho, přispějete tím mimo jiné i ke zkvalitnění celého procesu tvorby této rubriky.Děkuji Vám a přeji krásný den.Petr Bušta 
0/0
6.3.2013 9:35
Foto

Děkuji Vám za odpověď
Co se týká obsahu, o argumentační váze toho, co provozujete, jste si odpověděl sám. Já Vám mohu jako repliku napsat asi toto: posadím-li do učebny 20 studentů a zadám jim úkol, aby mi vytvořili odpověď na nějaký dotaz a stylizovali se do role takové a makové, výsledkem bude o hodně zajímavější článek, než kterýkoliv, který jste zde zveřejnili. Rozdíl bude v tom, že zveřejním-li to já, bude tam jasně napsáno: vymyslel jsem si téma, na kterém testuji stupiditu nebo chytrost našich čtenářů. Nic takového jsem u Vás nenašel a nenašel jsem to dokonce ani ve Vašem zdůvodnění, na které reaguji. nabývám pocitu, že děláte vše proto, abyste se zvrhli do ezinu v úrovni Blesku. A to je škoda, jelikož kromě těch autorských rychlokvašků, o které jsem si již otřel klávesy, lze u Vás najít i rozumné autory (tnzn. že vyjadřují mé názory a mám s nimi souhlasit, ale vyjadřují názory a lze s nimi polemizovat).Přesto děkuji za odpověď. Je to dobrá zpráva. Začínáte si všímat, že Vaši čtenáři by mohli být lidé, kteří myslí hlavami.
0/0
6.3.2013 11:41