Diskuse k článku

Vydá-li prezident rozkaz k ostřelování Rakouska...

Co podnikají po Klausově amnestii senátoři a poslanci, když vláda se nechá vláčet osudem?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

P26a91v54e49l 66M20i89c73h72a92l 9673915913

U amnestie hrozí vzpoury
Kdo je ochoten utratit v kampani prezidentského kandidáta miliony o kterých kandidát nemá tušení, snadno popíchne i kriminály. Navíc data byla žhavá nejen mediálním koncem světa (kriminálník nemá feed back reality, polovina kriminálníků jsou magoři), koncem roku, koncem funkčního období resp. prezidentem novým. TU ASI BYLO LEPŠÍ NENECHAT ENERGII ESKALOVAT, kulomety na věžích by nejen odstřelily vládu, ale podlomily poslední loyalitu personálu. Ředitel utíkajícího Kajínka zemřel záhy poté, muž, co jej měl na mušce, zhanoben dodnes. Falešné identity gamblerů dozorců na internetu k dohledání. Zatímco armáda se pochlapila, kdo by chtěl žít v kriminále i jako personál? Navíc s maturitou. Jiná věc rozsah, příprava, zajištění.
0/0
12.2.2013 1:02
Foto

Knight

Pospíšil
Čas ukáže, kdo z nás měl pravdu. Budu velice rád, pokud ji budete mít Vy a já se mýlím. 
0/0
13.1.2013 12:13
Foto

Vlkodlac

To samozřejmě neměla.
Člověk se na to může dívat ze dvou stran. Buďto je neschopná, nebo to udělala úmyslně (je součástí systému). Přikláním se spíš ke druhé možnosti i vzhledem k tomu, že se Okamurovi nejspíš sama za "výhodných" podmínek nabídla.Ovšem nemění to nic na tom, že i v této situaci byl ÚS povinen rozhodnout spravedlivě a on místo toho pošlapal Ústavu. Jen formalisticky zneužil šance, které mu Samková poskytla. I Vy sám přičítáte k tíži Okamurovi chyby, o kterých není jasné, že se jich dopustil. My vůbec nemůžeme vědět, zda "agentura neohlídala podpisy", a nikdy se to nedozvíme. Může být, že tam měl platných podpisů dvacet tisíc, může být, že tisíců šedesát. Díky jednoznačně vadnému protiústavnímu zákonu se to nezjistilo a to Okamurova vina taktéž jednoznačně není. Soudy jeho práva neochránily, přestože jsou za to luxusně placeny, a to je víc, než alarmující.Druhá chyba už je "neokecatelnější", ale jinak vcelku pochopitelná. Mohl se právem domnívat, že je Samková na jedné lodi s ním a člověk, který není právníkem, se nutně nemusí v té justiční džungli orientovat. Když jsem četl návrh Samkové před rozhodnutím, vůbec se mi nelíbil, ale nedokázal bych říct, zda je vadný. Myslel jsem si, že jsou v tom "právnické kličky", kterým obyčejný člověk "nemůže rozumět". Považuji za problém, pokud navrhovatel musí být v řízení před ÚS povinně zastoupený advokátem. Ale opakuji, že i v tom "začarovaném" návrhu pravda je a ÚS je placený za to, aby ji našel, dle mého názoru. Je to jeho jediný důvod existence a je povinen tak činit.
0/0
13.1.2013 11:56
Foto

Vlkodlac

Nebylo mi to známo.
Ale ani bez toho u mě nikdy dobrou pověst neměla.Čímž neříkám, že bych měl nějaký jasný názor na její právnické kvality.
0/0
13.1.2013 9:55
Foto

Amon

Skutečně zajímavé.
to je jak od Shakespeara. Klaus ji miluje (chce ji zařadit mezi soudcovskou elitu -  jestli v této republice něco takového existuje), ona jej nenávidí (chce jej žalovat za vlastizradu). To je panečku hra.
0/0
12.1.2013 20:50
Foto

Selinux

mimochodem, určitě vám je známo
že paní advokátka Klára byla v roce 2003 neúspěšným kandidátem (V.Klause) na ústavního soudce ... Mezi navrhovanými kandidátkami byla Senátem zamítnuta advokátka JUDr. Klára Veselá -- Samková, kterou prezident považoval za erudovanou právničku a uznával její mimořádné výsledky v obhajobě právních kauz v oblasti lidských práv, zvláště při právní pomoci příslušníkům rómské menšiny v ČR. Na senátní schůzi se konala poměrně rozsáhlá rozprava o této kandidátce. Bylo připomenuto nedávné kárné rozhodnutí Kárného senátu České advokátní komory za její neprofesionální chování při výkonu advokacie a na základě dalších vzpomenutých pochybení zhodnocena její dosavadní advokátní praxe jedním ze senátorů za nepečlivou, nedůslednou, nesvědomitou a lehkomyslnou. Tak i přes doporučení obou senátních výborů JUDr. Klára Veselá - Samková potřebný počet hlasů senátorů nezískala.  
0/0
12.1.2013 20:06
Foto

Selinux

nojo asi tedy neměla Klára čarovat
jako advokátka p. Okamury, napřed si vybral agenturu, která neohlídala podpisy pak si vezme "čarující"  advokátku, ....ono asi to čarování nesmí být jako když pejsek s kočičkou vařili dort?........54. Pokud jde o námitku porušením čl. 3 Úmluvy, není z ústavní stížnosti zřejmé, v čem konkrétně se v napadených rozhodnutích Ministerstvo vnitra a Nejvyšší správní soud dopustily na stěžovateli ponižujícího a nelidského zacházení, případně až mučení, kterážto jednání jsou citovaným ustanovením Úmluvy zakázána. Ústavní soud proto nejprve vážil, zda s ohledem na absurdnost takového tvrzení nešlo ze strany stěžovatele, resp. jeho právního zástupce, spíše o omyl v psaní a překlep v označení čísla článku Úmluvy. V normativním okolí tohoto článku se však v Úmluvě vyskytuje toliko ustanovení o právu na život a (čl. 2) a zákaz nucených prací (čl. 4), které jsou zřejmě k dané věci obdobně relevantní či ještě méně relevantní. Vzhledem k tomu, že stěžovatel tuto námitku zopakoval také ve své replice, přikročil nakonec Ústavní soud k jejímu vypořádání. Pokud stěžovatel považuje za nelidskéa ponižující zacházení vlastní shromažďování podpisů podporovatelů, je třeba předně uvést, že k této aktivitě nebyl státní mocí nikterak nucen.   
0/0
12.1.2013 19:50
Foto

Vlkodlac

Ale
Klíčové je, že oni mu to, že nedodal 50 000 platných podpisů, nijak neprokázali! Za použití protiústavního paragrafu 25, odstavce 5 a 6 Zákona o volbě provedli jen přibližné posouzení, odhad. Navíc 4% rozptyl chybovosti mezi prvním a druhým vzorkem jasně dokazuje použití nesprávné statistické metody. Lze si snadno představit, že druhý vzorek mohl být klidně ve prospěch Okamury a při takovémto zjištěném rozptylu i jen o malinko lepší druhý vzorek by Okamurovi stačil (podle prvního vzorku mu chybělo jen 27 podpisů!). Plus okolnost, že druhé vzorky měly prakticky ve všech kategoriích u všech kandidátů horší chybovost, to také nesvědčí o korektní práci ověřovatelů. O nepřezkoumatelných machinacích ministerstva s přerovnáváním archů ani nemluvě.Přečtěte si Baxovo disentní stanovisko k rozhodnutí NSS. Kdyby Samková "nečarovala" a použila to, nemohli ti ústavní tajtrlíci tak lacino vyklouznout.
0/0
12.1.2013 19:00
Foto

Selinux

nemůžu Vám vysvětlit správnost něčeho, s čím mám problém
já mám proti Klausově amnestii VELIKÉ výhrady a musel bych být vulgárníco se týče správnosti počítání MV, tu jsem neobhajoval, protože jsem jí nepochopil (asi jsem spíš na ty slovíčka než matematické znaky ;-(.....zastal jsem se jen ÚS, omlouvám se, pokud jsem z Vás neučinil spokojeného  občana, není to evidentně v mých silách ;-)
0/0
12.1.2013 18:52
Foto

Selinux

víte, mě vůbec nejde o to, zda mám pravdu já
jde mi o mnohem víc, aby se pravdivé infomace dostávaly k lidem, případně, aby se po nich sami pídili ;-), nežiji v ráji, žiju (asi) ve stejné republice jak Vy že ho celá řada podporovala nerozporuji, o tom náš dialog  nebyl ;-), i já Vám přeji vše dobré
0/0
12.1.2013 18:44
Foto

Amon

Jsem si naběhl. Děkuji že jste mne vyvedl z jednoho bludu.
Okamura tedy má zřejmě v ruce jen kartu podivného náhodného výběru archů.  Teď mi prosím ještě ještě vysvětlete správnost Klausovy amnestie (ne dle zákona - o té si nedovolím pochybovat) a objasněte počítání průměru dle Ministerstva vnitra ČR. No a bude ze mne zas spokojený občan. Děkuji předem :-)))
0/0
12.1.2013 18:42
Foto

Amon

Tak máte pravdu. Je to jeho chyba (formální).
Máte štěstí, žijete v ráji. Tak žijte blaze. Řeknu vám, tady v pekle to je naprd.A stejně, těch 50 000 lidí ho podporovalo :-))) 
0/0
12.1.2013 18:01
Foto

Selinux

Předpis č. 275/2012 Sb.Zákon o volbě prezidenta republiky a o z
 §25 (3) Podává-li kandidátní listinu navrhující občan, připojí petici podepsanou alespoň 50000 občany oprávněnými volit prezidenta republiky. Součástí petice jsou očíslované podpisové archy. V záhlaví petice a na každém jejím očíslovaném podpisovém archu se uvede skutečnost, že petice je určena na podporu kandidatury kandidáta na volbu prezidenta, jeho jméno a příjmení, rok narození a rok konání volby prezidenta. Každý občan, podporující kandidaturu kandidáta, uvede na podpisový arch své jméno, příjmení, datum narození a adresu místa trvalého pobytu a připojí vlastnoruční podpis. + http://www.concourt.cz/clanek/GetFile?id=7601....
0/0
12.1.2013 17:50
Foto

Amon

Z vícero prohlášení
jsem usoudil, že zákonem nebylo stanoveno a ani na petičních arších nebyla uvedena povinnost uvádět adresu trvalého bydliště. Navíc pokud budu chtít zbavit vás svéprávnosti tak bych měl prokázat, že je k tomu důvod. V  případě p. Okamury byl občan krácen na svých právech, ale nebyla prokázána oprávněnost tohoto konání.
0/0
12.1.2013 17:46
Foto

Selinux

a co brání sběratelům podpisů
požadovat stanovené údaje, tak aby byla splněna zákonná podmínka? .......... 8. Za důvodnou nakonec nebyla shledána ani poslední skupina námitek stěžovatele, podle nichž zákon o volbě prezidenta republiky a prováděcí vyhláška k němu ukládají nesplnitelnou povinnost, protože kandidát na prezidenta nemůže nijak ověřit pravost údajů uváděných v petici ani zabránit uvádění nepravdivých údajů. Nejvyšší správní soud připomněl usnesení ze dne 15. října 1996 sp. zn. I. ÚS 271/96, ze kterého lze dovodit přičitatelnost vad a nedostatků v petici kandidátovi na veřejnou funkci. Podle jeho názoru je na každém kandidátovi, zda bude na základě jejich dobrovolné spolupráce ověřovat identitu petentů, třeba i za cenu obtížnějšího získávání podpisů, nebo zda na takové ověřování se všemi riziky z tohoto vyplývajícími rezignuje......... Proč přenášíte povinnost petenta na soud?Nechápu, co máte na mysli čarováním se slovíčky, podstata problému je v tomto případě ta, že si měl najmout skutečné nadšence, kteří by mu ohlídali správnos vyplňovaných údajů, najatá agentura to zkrátka odflákla, chyba lávky, žádné čarování se slůvky, tvrdá realita odfláknuté zakázky
0/0
12.1.2013 17:04
Foto

Amon

Kdyby chtěli udělat něco pro spravedlnost
tak by prověřili alespoň vzorek ze zpochybňovaných podpisů (neuvedli trvalé bydliště - přičemž ostatní data souhlasila) přímo u petentů (pokud tedy nechtěli přepočítávat a ověřovat každého petenta) a na základě výsledku tohoto ověření by pak mohli vydat jakési stanovisko a učinili by spravedlnosti zadost. Oni však neudělali naprosto nic!!!! Pouze si vymysleli nějaké trapné odůvodnění pro zamítnutí stížnosti. To, že státní správa v tuto chvíli není schopná ověřit petici, která byla vytvořena zcela podle jimi stanovených pravidel přece není vina stěžovatele a nesmí být za toto státními orgány jakkoli sankcionován a omezován na svých právech. Z mého pohledu,  občan dodal petici s dostatečným počtem podpisů pro to, aby se mohl stát kandidátem do presidentských voleb, ale ze strany státních orgánů mu v tom bylo zabráněno aniž by se prokázalo, že tento občan nedosáhl stanovené podpory od občanů. Doufám, že si p. Okamura bude stěžovat ve Štrasburku. Jinak, pokud se tady bude pořád čarovat se slovíčky  a nepůjde se na podstatu problému, tak to bude pořád na houby.
0/0
12.1.2013 16:41
Foto

Josef Novak

Bohuzel jste nepochopil vubec
Bohuzel jste nepochopil vubec nic! Tady nejde o to jak kdo vydelava , ale o to aby se nebal rict nahlas co si mysli, i kdyz tim riskuje konflikt se svym okolim!
0/0
12.1.2013 16:40
Foto

Selinux

mohl byste být konkrétnější?
dlouhou dobu před volbama (ačkoliv Rychetský není můj kůň) upozorňoval na nedokonalost  volebního zákona, stačila třeba  pouhá větička ... podpisy musí být ověřené....
0/0
12.1.2013 16:18
Foto

Amon

Jen bych vás chtěl upozornit.
Ústavní soud již na stížnosti Tomia Okamury zcela jasně ukázal svou podporu manipulátorům a zločincům.
0/0
12.1.2013 16:08
Foto

S. Marková

Vážený,smím se vás zeptat
kolik zaměstnáváte lidí ? A pokud ano, tak je jistě velmi nadstandardně platíte, že.Ony ty socialistické až komunistické kecy se fajn poslouchají, ale věřte mi, že lepší jsou skutky.Jen za poslední roky stát ždímá ty vaš kapitalisty víc a víc.-platí zaměstnancům první dva týdny nemocenské(mimo první tři dny)-mýtné se každoročné zvyšuje(mám jedno docela malé auto, se kterým jezdíme tak max 1-2x týdně a ročné zaplatím 60 tis. na mýtném) atd,atd.Tak běžte a zkuste si to,nevěřím, že podnikáte, neboť byste tak hloupě nežvanil.
0/0
12.1.2013 13:43
Foto

Vlkodlac

Hmmm
Dobrý, ale nechcete nám prozradit JAK? Obyčejný občan se může s ústavní stížností na ÚS obrátit až po vyčerpání všech procesních prostředků, které mu "zákon k ochraně jeho práva poskytuje". To se musíte nejdříve nechat utahat justiční mašinerií, utratit hromadu peněz za právníky a pak vám to stejně hodí na hlavu. Proti rozhodnutí není žádné odvolání...Člověk by měl mít možnost se obrátit na ÚS kdykoliv, když se cítí být poškozen na svých ústavních právech. Proti možnosti zneužívání by měla postačovat například propadnutelná kauce.EDIT:Já vůl! Teď jsem nahlédl do zákona o ÚS a čtu tam, že "Ústavní soud neodmítne přijetí ústavní stížnosti, i když není splněna podmínka podle předchozího odstavce, jestliže stížnost svým významem podstatně přesahuje vlastní zájmy stěžovatele a byla podána do jednoho roku ode dne, kdy ke skutečnosti, která je předmětem ústavní stížnosti, došlo".To jsem měl vědět dřív a už bych sepisoval stížnost proti zákonu na podporu fotovoltaiky. Jenomže tam stejně byl problém, že flagrantní zlodějnou se stal až po několika letech, kdy pokles cen panelů způsobil run na hejly. Na čemž spolupracoval stát tím, že na vývoj nereagoval.Další problém je, že navrhovatel musí být povinně zastoupen advokátem. Ústava je elementární zákon, problémy jsou elementární a na elementární, obecně srozumitelné "lidské" úrovni by se měly řešit.Jinými slovy - pane Cyrile Svobodo - na co čekáte?
0/0
12.1.2013 12:58
Foto

Vlkodlac

Problém je...
...že já si ani o té druhé půlce nemyslím nic dobrého :-) Viz Wagnerová, kterou považuji jen za populistickou pijavici, která se do vrcholných funkcí v soudnictví dostala pochybně čertvíjak, a která se zásadně angažovala v případu "Melčák", kdy ÚS pošlapal ústavu s dalekosáhlými finančními a jinými dopady na celý stát.Ale očekával jsem, že mi ukážete v čem se mýlím v tom svém inkriminovaném výroku o Rychetském, nikoli obecně v jeho hodnocení.
0/0
12.1.2013 12:17
Foto

Murdoch

Pokud máte čas a
Pokud máte čas a trpělivost, prolistujte si hlasování ústavních soudců za poslední roky - jsou tam dva bloky stojící proti sobě, aspoň tak to čtu já. Ti jedni jsou pohrobci Cepla, Varvařovského a spol. a ti druzí polopolitická repre Hradní kreatury čekající, až vůdce zavelí k mobilizaci...   Pokud se Vám nechce listovat, myslím, že cca před rokem jsem četl v HN nebo v příloze HN rozhovor s Rychetským a to samé v uhlazenější podobě naznačil on sám. Odchodem Wagnerové jeho skupinka ztratila další hlas...
0/0
12.1.2013 11:56
Foto

Vlkodlac

Odpovím jako obvykle - může být.
Necítím se být neomylný, vševědoucí. Ale nebyl by nějaký argument PROČ (jsem s Rychetským mimo mísu)?Rychetského ani nepovažuji za typického pravdoláskaře, spíš za obyčejného socana. S poslední větou problém nemám.
0/0
12.1.2013 11:34
Foto

Murdoch

S Rychetským jste jako
S Rychetským jste jako obvykle úplně mimo mísu, ale ospravedlňuje Vás, že máte nepřekonatelný odpor k pravdoláskařům, pročež Vám budiž odpuštěno:-) Spíš by mě zajímalo, jaký právní náhled mají tajtrlíci Balík, nebo Lastovecká... Za Havla tam byl Cepl sen., Kessler, Brožová, Varvařovský, nebo Wágnerová a teď taková polopolitická reprezentace Hradní kreatury. Chvalme Hospodina, že senát zamezil protlačení dalších hradních tajtrlíků Koudelky a Sváčka!
0/0
12.1.2013 10:59
Foto

Mifrah

Trocha věštění
Teď 2,5 hodiny před koncem voleb si dovoluji věštit jejich výsledky z hlediska možného vývoje a dopadů na společnost i pozici ODS:Když zvítězí :ZEMAN  - nic se neděje, vyzkoušená opoziční praxe pokračuje,FIŠER  - nic se neděje, spolupráce již vyzkoušena,KNÍŽE  -  nic se neděje, spolupráce zajištěna, navíc jedno ministerstvo k mání    pro "nezávislého" ministra (před podpisem nové koal.smlouvy),FRANZ  - nic se neděje, jeho nepolitická kampaň dává jistotu podmíněné spolupráce,SOBOTKA  - to už se opravdu nic neděje.DIENTSBIER  -  to je převrat, přeskupit síly a obnovit "antihavlovské" metody spolupráce s presidentem!Takže Klausovo počínání až k výzvě "Jedeme dál!" má své opodstatnění a vláda "tržní" mafie bude pokračovat! Zbylým dámám, kandidátkám, se omlouvám, ale ony byli v celé té hře pro zpestření, v rámci boje za feminizaci státních institucí!
0/0
12.1.2013 10:47
Foto

Murdoch

Problém je, že
Problém je, že spolurozhodovat budou na Ústavním soudu kádři Hradní kreatury:-(  Sice nesnáším konspirační teorie, ale Pitr amnestován, jeho "obchodní partneři" několikáte omilostněni aktem milosrdenství Hradní kreatury... to by mě docela zajímalo, co ten Franta Mrázek v tom archívu měl?!  Pro laskavé čtenáře doplním možná ne úplně doslovnou citaci odposlechu jednoho lobisty a Fandy Mrázka: " Jo, prófa ( = Hradní kreatura), ten má prachy rád, hlavně byty a tak, zato mlha ( = Zeman), tomu to nic neříká, tomu snad stačí ke štěstí jen becherovka a tlačenka s cibulí..."
0/0
12.1.2013 10:46
Foto

Murdoch

Pcháči, vždyť to tu někdo z
Pcháči, vždyť to tu někdo z redaktorů psal, že Nečas svou kontrasignaci vyměnil za předvánoční podpis Hradní kreatury pod reformním balíčkem. Zdá se mi to poměrně logické vysvětlení a že z toho sám asi neměl moc radost a že ztratil chuť na novoroční oběd se zrůdou je docela pochopitelné...  Včera ve zprávách kreatura lidu hlásala, že žádného Berku nezná a nikdy ho neviděl. Málem jsem vzteky rozkopl bednu! Dokázal by totéž bez uzardění říci i o dalším členovi Berkova gangu, panu Větrovcovi? Ikdyž kreatura určitě ano, ta popřela i to, že před odchodem Zielince z ODS se na výkonné radě bavili o tajných kontech ve Švajcu... 
0/0
12.1.2013 10:37
Foto

Murdoch

Sorry, Knighte, ale zbytečně
Sorry, Knighte, ale zbytečně se stavíte do pozice věčného kverulanta. Chybovat je lidské, odpouštět je božské. Pan autor má určitě své mouchy, ostatně jako každý z nás, ale když se láme chleba, přijde jako emeritní legislativec s návrhem a Vy mu zde omatláváte o čumu jeho spory o dům?! Obdobná situace jako u Pospíšila - zpočátku ohebný politik, posléze poměrně vytrvalý bojovník za očistu státního zastupitelství... a Vy mu pořád předhazujete, že Rampulu dosadil on a že za ním stojí Jurečko. Nuže a kdo krom něj by v ODS za tou změnou v justici šel? Don Pablo nebo Nečas? A kdyby za tím nešel, tak máme pořád Veseckou na NSZ a Rampulu na VSZ , panečku to by se točila kola justice...  Napravených hříšníků je plná bible, těžko najdete člověka, s kterým byste se vždy a za všech okolností ztotožnil, ale jak pravil W. Churchill "Jen blbec nemění své názory..."  K ostatním přispěvatelům, kteří tu dští síru na Rychetského: pokud by všichni, nebo aspoň většina ústavních soudců měli takový přístup k Ústavě ČR a k právu, jako má on, tak bych se nebál, ale vezmeme-li v potaz, že si tam už po dvě volební období snaží Hradní kreatura prosadit své bílé koně, tak je dost možné, že po skončení mandátu Wagnerové převládne formalistický přístup výkladu ústavy, bez ohledu na materiální újmu poškozených.  Každopádně bych očekával, že NSZ by mělo instruovat podřízené státní zástupce, aby alespoň než Ústavní soud rozhodne, státní zástupci podali do/odvolání, než se stane amnestie nepravomocně odsouzených tunelářů pravomocnou.
0/0
12.1.2013 10:22
Foto

Mifrah

On pštros si asi také myslí,
On pštros si asi také myslí, že když strčí hlavu do písku, že se schoval a přitom se mu okolí bezmezně obdivuje. A toto je, podle mého názoru, hlavní chyba naší podnikatelské třídy, v rozsahu od živnostníků až majitele velkých korporací (manažery, kulturní a sportovní hvězdy nevyjímaje), neboť tzv. optimalizací daní, nepodporováním vědy a vzdělanosti a posilováním chudoby zaměstnanců oslabují nejenom stát o možnost odpovídajícího rozvoje, ale i spotřebitele, kteří by při větším příjmu zajistili stabilitu zisků a příjmů z podnikání i jeho vlastní další rozvoj. Kapitalizmus u nás je zpětně v hlubokých počátcích svého vývoje. Tradice předválečných let byly většinou zpřetrhány a nová vlna na ně nenavázala. Kapitalisté mají sice uspokojeny momentální nezbytné nadbytečné "potřeby" a obdiv všech vlez--delků, ale před sebou velkou nejistotu existence. Tradice je pro ně mnohdy prázdné slovo, jejich peří se třepetá ve větru, brzy však přijde dravec a řádně je oškube. Možná že s tím počítají, ale jejich rezervní kapitálové polštáře a matrace v zahraničních bankách také ztrácejí na hodnotě. Celosvětová inflace se roztáčí do nekontrolovatelných obrátek.  A to se stane ať jsou doma nebo na Bahamách, neboť neviditelná ruka trhu v tomto případě pracuje bez vízových povinností a všude!  V konečném důsledku dopadnou jak klienti H-systému, neboť principy jsou shodné, pouze místo, čas a metody se odlišují. Vědomé a moudré počínání od chudých, pro zabezpečení blízké i daleké budoucnosti (pokud nechceme r. 1917), nelze očekávat, neboť jejich potřeby jsou v lepším případě uspokojovány ze dne na den. Perspektivy těchto lidí jsou tedy zákonitě relativně krátkodobé. Za rozvoj celé společnosti je tedy odpovědná kapitalistická část společnosti a to i tehdy, pokud jsou u vlády socialisté.    
0/0
12.1.2013 10:15