Diskuse k článku

Vladimir Bukovskij: Budu mít radost, až EU pojde. Putin už to má za pár.

Někdejší ruský disident a nynější odpůrce EU Vladimir Bukovskij hovořil s ČESKOU POZICÍ nejen o svém vztahu k Havlovi a Klausovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Aspik 4653386594393

Klobouk dolů.
Já měl ve čtrnácti z představy, že by o mě bylo podáno hlášení dostatečné bobky na to, abych se od jakýchkoli "podvratných živlů" držel dál a nemohl být za něco takového považován. A to nebyl rok 56 a já nebyl v Rusku. I když na druhé straně Chruščov tehdy k otvírání huby motivoval vlastním příkladem. Islám a otroctví:  - [BBC] Livingstonovo svědectví, jak tři arabští otrokáři postříleli 400 otroků na tržišti .. http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-edinburgh-east-fife-15536564 . Taky na výjevech o otrocích ve Verneově Patnáctiletém kapitánu je asi pravdy víc než trochu, ale doporučil bych původní plnohodnotný překlad nezmršený totálně Vladimírem Neffem.  -  pár obrázků .. http://www.wikiislam.net/wiki/Images:Slavery  - otroctví (včetně např. znásilňování otrokyň před jejich manželi) je koránem posvěceno, pár citátů .. http://www.thereligionofpeace.com/Quran/015-slavery.htm
0/0
10.3.2013 21:04
Foto

L15a68d76i96s55l23a33v 27N76o43v79á29k 2697233824213

Zajímavý rozhovor, zajímavé, nikoli však překvapivé názory...
To, co se vyvvíjí z původního záměru EU, je zkorumpovaný a nikým nekontrolovaný nadnárodní byrokratický moloch socialistického typu.Hlasy proti už se ozývají i zevnitř - viz dokument ORF šířený po světě pod názvem "Bulb Fiction" (dokumentuje na příkladu zákazu žárovek, o němž Evropský parlament nikdy nehlasoval, jak vznikají "nápady" na "řízení" života občanů EU a jakými metodami bylo zákazu žárovek dosaženo...). Zrušit takovou blbost prý nejde... Co kdyby se pak občané vzbouřili i proti těm dalším blbostem, co z Barrosovy EK vycházejí jak na běžícím pásu? 8-OP.S.:Film už vyšel v zahraničí i na DVD a na Slovensku už jeho dabovanou verzi vysílala TV a nyní je dostupná i ke stažení na Internetu.
0/0
10.3.2013 9:40
Foto

P31a84v35e15l 27M46i17c47h92a27l 9653925303

Šediny ctím, disent je ale velmi limitovaná pozice
To jako blogovat si bez knihovny, nic nenahradí nejen školy, ale i ten virtuální tým, ve kterém člověk žije dál. Ani genialita. Pokušení špionáže či lépe agenturního života je lákavé, v případě našeho presidenta takové vabank kroky dokonce slaví úspěch. Prohry jsou energie, motivace. Na konferencích byl p. Bukovskij skvělý, ukazoval nejen západu, co dokáže chlap holýma rukama. Nemusel odhalovat vlastní identitu, zřejmě ruské vlastenectví pobytem v cizině ještě potencované, svůj jinak inteligentní nacionalismus, stačilo být tím, kdo dokázal přežít. Jak se mu to podařilo, ptát se, by bylo neetické. Osobně rusy nemusím, bez jejich jistého spojenectví jsme se neobešli, zejména když na uklidnění Uher nebylo dost sil a musel pomoci car. I tehdy však, kdo caru se z urozených poddal, obdržel smyčku, zatímco šlechticové poddavší se císaři si uchovali nárok na čestnější kulku. Tuto hranici ctím.
0/0
9.3.2013 19:18
Foto

Josef Novak

Pokud by nemel zavadejici
Pokud by nemel zavadejici poznamky k ruske agresi proti Gruzii a o bridlicovem plynu, tak by to asi nemelo chybu
0/0
9.3.2013 17:49
Foto

Kibic1

Mohl byste take uvest nejake argumenty
Mohl byste take uvest nejake argumenty pro toto sve odvazne tvrzeni?
0/0
9.3.2013 17:28
Foto

Kecálek

Pan Bukovski nemá rád EU
To většině "demokratů" a "volnomyšlenkářů" stačí... a navíc si pak Bukovski dovolil se otřít o multikulti... takže je buď nácek nebo šílenec... Vítejte ve světě svobody - v EU.
0/0
9.3.2013 17:39
Foto

Marek Kyncl

Argumenty
Samozřejmě a rád. Pan Bukovsky hovoří o násilné integraci Evropy. V historii procesu Evropské integrace po druhé světové válce jsem nezaznamenal jedinou epizodu násilí. Dokonce i Česká republika vstupovala do EU na základě všelidového hlasování (narozdíl od NATO, kde se občanů nikdo raději neptal). Z Evropské unie je možné vystoupit (narozdíl od NATO). Pokud pan Bukovsky píše o podobnosti EU a SSSR, jeho srovnání je motivováno spíše snahou EU dehonestovat než nějakým objektivním historickým srovnáním. Přinejmeším proto, že SSSR byl v podstatě jednotný útvar federálního typu, zatímco EU je společenstvím samostatných států stále těsněji svazovaných souborem konvencí.  Co mi ale opravdu vadí je, stává-li se někdo zrádcem své vlasti. Sovětský svaz lze zajisté kritizovat za mnohé, ale přesto to byla nejvýraznější kapitola moderních ruských dějin. Pokud by Česká republika vládla polovině světa a jako velmoc spoluvytvářela světovou politiku, byl bych na takové období zřejmě hrdý. Stejně tak mi připadají zvrácené názory na válku v Gruzii. Rusko zde ukázalo, jak je zapotřebí v podobných případech postupovat. Rychle, efektivně, nekompromisně a v zájmu obrany svých krajanů. Jaký rozdíl proti nekonečným diskuzím, které se vedly do doby, než prezident Clinton ukončil občanskou válku v Jugoslávii bombardováním (v dané době již jediným možným způsobem). A konečně k tolik oblíbené kritice multikulturality v Evropě. Evropa je, byla a bude multikulturální, katolická, ortodoxní, muslimská i židovská. Pouze máme na výběr, budeme-li zde žít ve zájemné harmonii a odlišnosti kultur nás budou vzájemně obohacovat nebo se kvůli tomu vyvraždíme, čímž jsme se v minulosti často a docela úspěšně zabývali. Panu Bukovskému se po tom zřejmě stýská. Vladimír Putin je prezidentem, který byl zvolen nebývalou většinou a ke správě země má demokratický mandát narozdíl od opozice, které občané svůj hlas nedali. V demokracii, které se pan Bukovsky dovolává, bývá zvykem takový fakt respektovat. 
0/0
10.3.2013 3:11
Foto

Za prvé,
ze kterýho prstu jste si vycucal to, že z NATO nelze vystoupit? Za druhé, nacistické Německo, také vládlo podstatně většímu území a mělo větší vliv na světové události než BRD, má to snad být důvod pro to aby současní němci byli na třetí říši hrdí? Za třetí, zvrácené je především schvalování agrese vůči Gruzii a provokoací, kterých se Rusko před touto agresí  soustavně dopouštělo. Co se týče srovnání s balkánem tak ho lze učinit, ovšem s tím, že realistický závěr je zcela opačný. Válka v náhorním Karabachu byla tak dlouhá a kravá protože rusko podporovalo separatisty, rusko svou agresí vůči gruzii nic nevyřešilo, naopak řešení zabránilo, jen prodloužilo nestabilní status quou, který kdykoli může propuknout v další občanskou válku. Za čtvrté, v demokracii, je především zvykem respektovat svobodu slova a svobodu shromažďování, což se v rusku rozhodně neděje, v demokracii je rovněž zvykem to, že soudci se rozhodují nezávisle na výkonné moci, což je v rusku taky velmi vzácný úkaz.
0/0
10.3.2013 16:20
Foto

Panu Pavlovi
NATO je potřebná organizace, lidé jsou zlí, mohli by si zase vyčítat  národnostní  spory  s pomocí zbraní a kdo by je uklidňoval, když už tu ruská hasicí jednotka není ? Nevšiml jste si kde to tenkrát začalo doutnat ? Nechte své názory na demokracii, a nezávislost soudů odpočívat v muzeích. Jsme ve 21. století. Z  NATO se nevystupuje, kontrola nad malými státy musí být zachována, říká se tomu "pořádek ".  
0/0
11.4.2013 14:24
Foto

Názor na EU.
Pan Bukovský se zřejmě načeká na konec EU. Ta bude třeba dál, když ruská hasicí mašinerie vyklidila východní část Evropy.Někdo musí hasit ohínky nepokojů, to by to dopadalo bez hasičů.Ještě že je nahradili jiní hasiči, říkají si NATO.Jen asi nové hraniční ploty EU doznají územních změn. Západní  "Superstát " zůstane, a pan Bukovský bude moci jen za plotem z východu nahlížet na to, co se děje za hranicemi. 
0/0
11.4.2013 14:11
Foto

Marek Kyncl

Po přečtení současných názorů
Po přečtení současných názorů pana Bukovského mám ten pocit, že jeho psychiatrické léčení se zakládalo na správné diagnóze. Pokud je takový člověk mentorem ruské opozice, pak je pro mne zcela pochopitelné, proč je Jednotné Rusko natolik výrazným vítězem voleb. Ruští voliči si naštěstí dokáží vybrat mezi menším zlem.
0/0
9.3.2013 16:56
Foto

Honzej

děkuji za rozhovor
už jsem začínal mít pocit, že něco v mé hlavě není v pořádku :-)všichni jsou tak nadšení pro EU.  Když tvrdím, že je to jen další pokračováníSSSR a RVHP tak jsem pomalu určen být adeptem bohnického oddělení.Hlavně by se měla naše média podstatně více zabývat islámem a jeho  vlivem na Evropu. Považuju to za největší nebezpečí do budoucna.
0/0
9.3.2013 14:37
Foto

Josef Novak

CCCP by státní kapitalistický
CCCP by státní kapitalistický socialismus a EU je privátní státní kapitalistický socialismus. Místo tanků banky........
0/0
9.3.2013 18:00
Foto

Helena Nova

Drábek a Šiška poštuěli MPSV žilou
Z webu VÍTA BÁRTY: Ministerstvo práce a sociálních věcí vedené Jaromírem Drábkem (TOP09) vypsalo na konci srpna 2011 zakázku malého rozsahu, jejímž předmětem byla Analýza procesů poskytování nepojistných dávek. Tendr nakonec vyhrála společnost AMI Praha, jejímž majoritním vlastníkem je Michal Svatý, shodou okolností sponzor TOP09.Za další tendr s nálepkou pofidérní se dá počítat ten na Správu lokální ICT infrastruktury za více než 75 milionů korun. Vítězem se v lednu 2012 stala brněnská firma Intelek s.r.o., která opět figuruje na listině dárců TOP09 za rok 2010.
0/0
9.3.2013 12:24
Foto

Kecálek

A proč s tou Vaší idee de fix spamujete zde?
Tento článek se týká něčeho úplně jiného ...
0/0
9.3.2013 15:44
Foto

Kecálek

Kdo není pro Brusel nemusí nutně být pro Moskvu
Těší mě, že se alespoň někde objeví i jiný názor, než že EU je budoucí ráj na světě. Myslím, že pan Bukovski pojmenoval klíčový problém EU velmi přesně - násilím prosazovaná Utopie.
0/0
9.3.2013 8:32