Diskuse k článku

Vláda vyjednala pro Pentu byznys za miliardu dolarů

Dodávka 28 bitevníků L-159 do Iráku má dva háčky: netýká se vlastně ani tak moc armády a chybí na ni smlouva.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Knight 14.10.2012 20:55

Aspon se kasicka ODSky trosku

Aspon se kasicka ODSky trosku zaplni, po tom krajskem vyprasku by to nejakou korunku od Kyperske firmy chtelo. Diky kluci, je videt, ze kdyz to jde, tak to funguje. 
Kovarja@Volny.Cz 14.10.2012 8:10

Nové L 159 pro Irak

   Je zajímavé, jak všichni komentují onen úžasný kšeft, který pro Pentu bude znamenat  výroba a dodávka  těch  NOVÝCH letounů  L 159.  Chybí zde však reálné vyhodnocení  současných  výrobních a dodavatelských  možností a schopností. Aero Vodochody  dnes  není to, co bylo  před vstupem   vychvalovaného  a naprosto nejlepšího zahraničního partnera. Ten se především postaral o to, aby  v Aeru  zanikl  kompletní vývoj, dále  zpřetrhal  obchodní a dodavatelské vztahy  s českými i zahraničními firmami, které produkují  komponenty pro  leteckou výrobu.   To vše s cílem otevřít  cestu pro  firmy  z USA.  A o tom,  jak neslavně onen vychvalovaný vstup strategického partnera  skončil a s jakými důsledky pro leteckou výrobu v ČR  se to vše odehrálo, ukáže právě ta budoucnost. Dá se předpokládat, že skutečně nebude možné všechny ty zpřetrhané nitky  opět  umně navázat a pokračovat ve výrobě, jako by se nic nestalo. Vyrábět letadla neumí vedení firem,které fabriku koupí,ale zaměstnanci od konstruktérů a vývojových pracovníků až po dělníky specialisty. A z těch zbyla velice, velice malá  část.V důsledku všech změn,ke kterým za těch 10 let u výrobce došlo, může nastat situace,že pokud Irak bude chtít  tyto  opravdu letouny koupit, bude se muset s těmi  dříve vyrobenými a dosud zakonzervovanými, z majetku armády.
Krtek 13.10.2012 9:15

To bude zase

odměna nejen pro strany, ale i osoby, které to mají v popisu práce. A ti se budou bít do hrudi jaký čin se jím podařil pro republiku.
F. Hastík 13.10.2012 8:41

Garance.

Co to tady někdo žvaní? Před revolucí jsme do Iráku dodávali zboží a techniku za mnoho mil. kolik lidí od nás tam pracovalo. Je potřeba si napřed něco o tomto kontraktu něco přčíst a potom psát bludy.