Diskuse k článku

VIII. sjezd KSČM: Rudá záře Česku nehrozí

Zdá se, že komunistická strana bude ve volbách sázet na protestní hlasy, jež nezajímá její ideologie, ale nesmlouvavě protirežimní pozice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

D31u69š74a13n 57P65o84l44a26n73s94k51ý 5748211367144

Ono ani tak nejde o to, co si lidé či politici myslí nebo
čemu věří, ale o to,  jak v souladu se svým bytím, problémy budou muset konat. To se týká nás všech. Představa, že máme až tak na výběr je iluzorní. Maximálně tak v jogurtech.Komunisti  zadlužili stát vnitřně, pravičáci a socani směrem ven. A blížíme se k 2 bilionům. Nemáme na výběr, kdepak,  pane Nováčku, kdepak, nemáme!
0/0
29.5.2012 11:26
Foto

J78i84ř48í 52K39o84p38i66s 1826547343151

Extrémní situace vyžaduje vždy extrémní řešení
Je to v podstatě neodvrtané vyrovnávání více či méně nerovnovážného společenského stavu. Čím déle bude trvat nerovnovážný stav společnosti a čím bude tento stav hlubší, tím intenzivnější bude společenská odezva. Infantilizace společnosti doznává vrcholu tak neuvěřitelně rychle, že stavu který je tragikomediálně popsán v tomto snímku http://www.csfd.cz/film/185578-absurdistan/ dosáhneme velice záhy. Pokud to nebude teď KSČM tak to bude příště něco na způsob NSDAP. Jak říká klasik "chutí máme na výběr a co je kyselé nemusí být slané". Výsledek je tak neodvratný jako to, že  po noci přijde den. Současný stav je totiž naprosto neudržitelný, protože se čím dál větší část populace propadá pod hranici existenční udržitelnosti z důvodu parazitismu úzké skupiny populace na nich samých a v této situaci bude jejich primárním cílem návrat nad tuto hranici, bez ohledu na volbu cesty. Rozhodovat tak bude pouze rychlost, razantnost a bezohlednost dosažení cíle. Historie to již mnohokrát ukázala a ukáže to zas a zase.
0/0
27.5.2012 21:02
Foto

Nějak jste zapomněl popsat
Vámi uváděné "extrémní řešení" - co se jako podle Vás odehraje a jak se ten Váš "nerovnovážný" stav "vyřeší".To chcete zadluženost naší společnosti zahnat demonstracemi nebo nahradit demokracii, kterou dnes máme, vládou Ulice?
0/0
29.5.2012 4:24
Foto

Jurášek

Proč ODS,TOP 09 a komunisti mlčí.
No já si myslím,že zatím pan doktor Ráth,nebyl dosud pravomocněodsouzen.Tak není zatím o čem mluvit a to,že píší novináři je touharychle a včas se zviditelnit.Je to správné do případu nezasahovata vnášet tam politické názory,až budou známy všechny okolnostia bude-li pan dotor pravomocně odsouzen,tak si určitě všichni dobudoucna sebou ponesou varování.No a pokud ČSSD zklame své voliče myslím,že největší nárůst byzaznamenala strana pana Zemana,jelikož zde má mnoho simpatizantůa lidí,kteří se domnívají,že mu něco dluží.Tak že není potřeba se bátnárůst komunistů.Horší bude co životní úroveň udělá s myšlením lidí.Ono dost seozývá,že za sociální jistoty klidně vymění toaleťák i banány.Taknevím,co zvítězí.Před dvaceti lety jsme se smáli dovolené v Bulharsku a dnes se kanceláře předhání v nabídkách doBulharska a lidi tam opět jezdí.Oni tam totiž vidí,že na to majísi něco koupit a neobracet euro a říkat mám,nemám.Nedávno jsem četl varování,že se ztrácí na Moravě ornice.To bylo řečí,že za to mohou komunisté ale žádný si nevzpoměl nadvě velké povodně,co se prohnaly Moravou a ornici prostěvzaly sebou.Já nevím ale strašit rudou září je předčasné.Ono v Číně také stálevládne KS a jak je vidět není pouze jedna cesta ta Stalinská alejá pamatuji cestu Oty Šika a i když trvala velmi krátce,tak přineslanaději,že opravdu bude lépe.No ale léčba Klausem nebyla ta pravá ořechová.Já jsem přesvědčen,že nezáleží jak se stranajmenuje ale jací jsou v ní lidé a jak se dokáží ovládat aby jejichkonání přinášelo užitek většině národa.Jak říkala moje babička,"není člověk ten který se zavděčí lidem všem".                                              A já všem přeji krásný den!
0/0
26.5.2012 5:06
Foto

Urvisu

Děkuji, článek jsem přečetl se zájmem.
Holá fakta, k věci, bez zbytečného špinění a proklínání za minulost, vy píšete senzačně, pane Nováčku.
0/0
25.5.2012 23:21