Šli by čeští muži do války?

Během dvou březnových dní jsme se na pražském Andělu zeptali stovky mužů, zda by za jistých okolností šli do války.

Šli by čeští muži do války? foto: Richard Cortés, Česká pozice

Šli by čeští muži do války?

Ukrajina je v současné době jednou z nejsledovanějších oblastí světa. Možných scénářů dalšího vývoje konfliktu existuje řada. Zatím jako čistě hypotetický se jeví ozbrojený střet Západu s Ruskem. Nicméně i tuto možnost nepřímo připustil například americký viceprezident Joe Biden, když minulý měsíc v Litvě ujišťoval, že jeho země bude reagovat na jakoukoli agresi proti členům Severoatlantické aliance.

Jak by se v takovém případě zachovali čeští muži jakožto občané země, která je členem NATO? ČESKÁ POZICE se vydala do pražských ulic a oslovila stovku z nich, zda by se případného boje v aliančních uniformách byli ochotní zúčastnit. Výsledek?

Téměř dvě třetiny z těchto Čechů se ke svému válečnému angažmá stavějí rezervovaně, naopak více než třetina by do boje šla. Odpovědi pokrývají celé spektrum – od okamžité ochoty jít bojovat až po kategorické odmítnutí jakékoli účasti ve vojenském konfliktu. Našli se dokonce i tací, kteří by byli ochotni nasadit život za Ruskou federaci. Jednou z nejzajímavějších je odpověď mladého Rusa s čapkou OBEY. Přesto, že s politikou Vladimira Putina nesouhlasí, jako vlastenec by byl ochotný bojovat v ruské armádě.

Během dvou březnových dní jsme se na pražském Andělu zeptali stovky mužů, zda by za jistých okolností šli do války.

Josef Novak a proc?? a proc?? 14:33 13.4.2014
Jiří Talacko Celé Rusko do blázince nezavřeš. 13:16 13.4.2014
Richard Cortés Čtěte víc Zabít je s měkým. 16:04 12.4.2014

Počet příspěvků: 28, poslední 29.8.2014 07:46 Zobrazuji posledních 28 příspěvků.