Ceska Pozice

Jiří Chytil: Zakázku na Opencard si dodavatel ušil na míru

Bývalý svědek v kauze Opencard dnes sedí na lavici obžalovaných. V rozhovoru s ČESKOU POZICÍ upozorňuje na nestandardní okolnosti procesu.

foto: Česká pozice

Někdejší zaměstnanec pražského magistrátu Jiří Chytil, který před několika lety v odborné komisi posuzoval zakázku na Opencard, sedí u soudu kvůli „červené kartičce“ na lavici obžalovaných. V letech 2009 a 2010 však stál na opačné straně – byl utajeným svědkem, jenž tehdejším vyšetřovatelům kolem (dnes již bývalého) detektiva Zdeňka Ondráčka vynesl z magistrátu velké množství důkazů.

Jeho proces provázejí okolnosti, které Chytil eufemisticky označuje jako „nestandardní“. V rozhovoru s ČESKOU POZICÍ některé z nich rozebírá. A mimo jiné říká: „Dělá to na mě dojem, aby si veřejnost myslela, že projekt Opencard za 1,25 miliardy korun má viníky, kteří budou potrestáni.“

Zásadní prohlášení si nechává na konec: „Mám k dispozici materiály, které hovoří o tom, že firma Haguess (jako jediná podala nabídku a soutěž vyhrála – pozn. red.), si celou zakázku připravila od začátku. Že všechny dokumenty týkající se tohoto případu psala firma Haguess sama pro sebe – se souhlasem politického vedení magistrátu té doby.“

Přečtěte si kompletní rozhovor s Jiřím Chytilem:

Bývalý svědek v kauze Opencard dnes sedí na lavici obžalovaných. V rozhovoru s ČESKOU POZICÍ upozorňuje na nestandardní okolnosti procesu.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.