Bez peněz do důchodu nelez aneb Nepovedená penzijní reforma

Proč politici chtějí, abychom vstoupili do takzvaného II. pilíře penzijní reformy? Do systému, ze kterého nejde vystoupit? Odpovídá Patrik Nacher.

foto: Česká pozice

Proč politici chtějí, abychom vstoupili do takzvaného II. pilíře penzijní reformy? Do systému, ze kterého nejde vystoupit? Proč vynakládají veřejné prostředky na jeho propagaci, když dobré zboží se chválí samo? Na tyto a další otázky odpovídá zakladatel serveru Bankovnipoplatky.com Patrik Nacher v druhém díle videoseriálu Bez řečí.

K prvnímu dílu, o používání selského rozumu, Patrik Nacher napsal: „Lidi už témata jako politika, ekonomika či finance příliš neberou. Respektive nechtějí trávit čas čtením dlouhých textů nebo sledováním diskusních pořadů, ze kterých se po dvou hodinách stejně nic podstatného nedozvědí. Snažil jsem se proto vytvořit videoseriál a použít zcela nový formát, který v sobě pojí určitou dynamiku, srozumitelnost, patřičné zjednodušení, nadsázku a zajímavý obraz. Přitom nepadne ani slovo. V prvních dílech se budu věnovat aktuálním tématům: penzijní reformě, sKartám, roli peněz či politiků v naší společnosti. Začít je ale třeba od píky (prosím neplést s místopředsedkyní vlády Karolínou Peake)...“

Proč politici chtějí, abychom vstoupili do takzvaného II. pilíře penzijní reformy? Do systému, ze kterého nejde vystoupit? Odpovídá Patrik Nacher.

Počet příspěvků: 4, poslední 18.4.2014 10:48 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.