Diskuse k článku

Václav Klaus naposled: Státník, nebo propagandista?

Stejně jako v předchozích devíti novoročních projevech současného prezidenta ani v tom desátém není o korupci jediná zmínka. Proč asi?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Urvisu

Jsem zastáncem federální Evropy a silných národních států, což rozhodně není Evropská unie ve stávající podobě. Moje původní stanovisko je zde. PS: Vaše poznámka mi s určitým zpožděním došla v celém kontextu a máte pravdu, je to o něm, je to trefné a nebylo to mým záměrem, mířil jsem pouze na nick JVS.
0/0
5.1.2013 0:15
Foto

J68a93n 13V61a68š28í38č19e53k 4602500372135

Trefné !
Asi se vám to přihodilo nechtěně, ale dost přesně jste charakterizoval jednu z příčin odmítavého postoje Václava Klause k EU. Tedy ke spolku do nějž nás sice přihlásil, ale teď by jej nejraději rozvrátil. Naštěstí ho ostatní vesměs ignorují, pokud jím tedy rovnou nepohrdají.
0/0
4.1.2013 20:33
Foto

L. Božková

Petice na jednej.cz
Petice: Nesouhlasíme s Klausovou amnestií: http://www.jednej.cz/petition.php?id=123Petice má událost na Facebooku, do které se můžete přidat, pozvat do ní své přátele anebo diskutovat o této petici: http://www.facebook.com/events/185251838286712/
0/0
4.1.2013 1:54
Foto

Urvisu

Uvažuju jiným způsobem, než vy, nestačí mi upínat se na jednu citovanou myšlenku, neumožňuje mi to mnohovrstevnatý způsob myšlení. Taky si hodně pamatuji, do extrémů zacházet umím (ta představa Mesiáše) jen proto, abych lépe pochopil „celou množinu“. Je to stejné, jako v matematické analýze, JVS, všední dny neprobíhají v extrémech. PS: Klaus euroskeptiky sjednotit nemůže, jsou to z podstaty rebelové, kteří nesnáší opratě… ale může s nimi rozmlouvat, mohou se vzájemně inspirovat a hledat společné řešení, v jednotě a množství je síla, to říkal už ten jednookej hejtman :)
0/0
4.1.2013 0:01
Foto

Jvs

Pardon,
já mluvil o  jedné konkrétní myšlence, kterou jste citoval. Zdá se, že i Vy jste smířen s tím, že je nesmyslná, jen se lišíme v důvodech. Pamatuji si dost na to, abych vzhlížel k V.K. jako k Mesiášovi. A navíc nikoho takového nepotřebuji. Dobrý zbytek noci.
0/0
3.1.2013 23:41
Foto

Urvisu

Moje odpověď implicitně zazněla a je naprosto jasná: Spolky nerozbíjejí lidé, kteří je zakládají anebo spoluvytvářejí, ale takoví, kteří jejich významu nerozumí. Takoví lidé jsou vždy v přesile a přesila v demokracii znamená jediné – buďto se většina naučí myslet a nechá se přivést k poznání, anebo nebude myslet a půjde to, bohužel, po zlém.
0/0
3.1.2013 23:28
Foto

Jvs

Mnoho slov a odpověď nikde
Opravdu si myslíte, že V.K. by byl schopen sjednotit tak nesourodou skupinu osobností jako jsou "euroskeptici" ? Vzpomínáte si třeba jak dopadla jeho mise do Irska (samozřejmě za peníze daňových poplatníků v ČR) ? 
0/0
3.1.2013 23:11
Foto

Urvisu

Díky za reakci, dá se s ní pracovat, zaměřím se pouze na její nejdůležitější část: "V.K. účinně rozložil všechny spolky, jichž byl členem." ........................................................................ Vzpomeňte si na školní družinu… sedělo tam na bobku 49 dětí, které se neuměly bavit, neměly o čem přemýšlet, lezlo jim to na nervy, nudily se a tak zlobily, domáhaly se vzájemné pozornosti anebo pozornosti paní vychovatelky jediným způsobem, který dokázaly ty jejich zakrslé mozečky realizovat – křičely, vzájemně se otravovaly, bouraly si kostky, tahaly se za vlasy, měly tak pocit, že nejsou na světě zbytečné… … až na jednoho – malého Vašíka. Vašík měl už jako dítě kupodivu o čem přemýšlet, pocházel z lepší rodiny, vystačil si sám a tudíž mohl být potichu, potřeboval se soustředit, protože už jako malé dítě dokázal snít a velice velice neurčitě tušil, že nebude na světě zbytečný. Když Vašík vyrostl, založil spolek, stejně jako moho jemu podobných dětí. Do spolku postupem času vstoupily i lidé, kteří jako děti neměli o čem přemýšlet, o čem mluvit, lezlo jim to na nervy a nezměnili se pochopitelně ani v dospělosti, nudili se a tak jako dospělí lidé alespoň buzerovali, aby neměli pocit, že jsou ve spolku zbyteční. Buzerovali tak dlouho a tak usilovně, až se každý spolek, na který se ty malé zrůdičky a dnes již dospělí lidé zaměřili, rozhádal a rozpadnul. No a ten Vašík, to je něco jako Václav Klaus, JVS, a těch 49 raubířů, to je něco jako vy – neuvedl jste nic, co by mělo hlavu a patu, ale znělo to skoro přesvědčivě :) pá pá
0/0
3.1.2013 21:40
Foto

Jvs

Laughland ?
Kritik myšlenky sjednocené Evropy jako ideologie původem fašistické a zároveň obdivovatel Putinovy autokracie. Přál bych jemu (i tuzemským slónním kremlofilům v čele s V.K.) dostatečně dlouhý výchovný pobyt v zepadlé ruské derevne, kde skutečným bohem je vodka a kde nemá místní náčelník o nic menší moc nad životy mužiků než jeho děd za Stalinových časů.A Klaus sjednotitelem euroskeptiků ? Inteligentnější vtip než ten Kuberův (mohl by vystřídat Barrosa v čele EU). Klaus je pragmatik a je si dobře vědom svých limitů, pokud by se však přeci jen do něčeho takového pustil, byl by to šťastný okamžik EU. Autor totiž asi netuší, že V.K. účinně rozložil všechny spolky jichž byl kdy členem, samozřejmě s výjimkou těch, které byly ustaveny k jeho uctívání.
0/0
3.1.2013 18:54
Foto

Knight

Klaus jako Mečiar
Už nikdy nebudu volit ODS, to si raději ruku useknu.http://zpravy.idnes.cz/meciar-klaus-amnestie-0ty-/domaci.aspx?c=A130103_095157_zahranicni_pul
0/0
3.1.2013 11:57
Foto

Josef Novak

Vážení spoluobčané, chci Vám
Vážení spoluobčané, chci Vám popřát do Nového roku vše nejlepší a k 20. letému výročí Čezka si dovoluji odměnit ty Čechy, kteří se projevili jako nejlepší z nás a proto jim uděluji amnestii a ty co jen remcají a makají jako barevní, tak těm jsem podepsal zvýšení daní!! Váš Vašek
0/0
3.1.2013 11:34
Foto

Josef Novak

Imunita prezidenta
Imunita prezidenta republiky Prezidenta republiky nelze zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo stíhat pro jiný správní delikt. Jde o absolutní imunitu v oblasti trestní i pro správní delikty. Trestní stíhání pro trestné činy spáchané po dobu výkonu funkce prezi¬denta republiky je navždy vyloučeno.  Ale funkce ministra financi a preesedy vlady se to netyka!!
0/0
3.1.2013 11:31
Foto

M82i24l98a25n 40H56a30r67m97á21č47e54k 4508755657413

Český prezident
se nepotřebuje "zajišťovat" na dobu po uplynutí mandátu. Český exprezident má absolutní doživotní imunitu.  Jde o poněkud středověký přežitek, ale je platný.
0/0
3.1.2013 10:40
Foto

Knight

EU je špatná jak říká náš vrchní tunelář
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=767435
0/0
3.1.2013 9:37
Foto

Jenda Benda

Otec-zakladatel českého mafiánského kapitalismu
Tunel-dědek :-/
0/0
3.1.2013 9:27
Foto

Josef Novak

Vyhlášenám amnestie se Klaus
Vyhlášenám amnestie se Klaus zajistil na dobu exprezidenství aby nebyl souzen za Harwardské fondy....V souvislosti s vyhlášenou prezidentskou amnestií chci podotknout, že mi není jasné, zda se amnestie také bude týkat Viktora Koženého? Zda jej prezidentovo státnické gesto zbaví obav z výkonu nepodmíněného trestu při opuštění Bahamských ostrovů, kde zasloužené užívá miliardy "úspěšně vyprivatizované" s pomocí Václava Klause v ČR.Ať už ale vyhlášená prezidentská amnestie přinese Viktoru Koženému osvobození od trestu, či nikoliv, jako nesporné pozitivum se mi na ní jeví to, že v případě odsouzení budoucího exprezidenta Václava Klause v trestní věci spojené s nezákonným zbohatnutím Koženého v ČR, by výkonu jeho případného nepodmínečného trestu nebránila dosavadní přeplněnost věznic. 
0/0
3.1.2013 4:00
Foto

Josef Novak

NEPŘEDBĚHL MISTR JAN HUS
NEPŘEDBĚHL MISTR JAN HUS DOBU? Úryvek z jeho kázání. Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zem, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zledovatěla touhou po bohatství. Se víšm kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno! Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatitl, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil. VŠAK POZNEJTE SE, VY ZLODĚJI CHUDÉHO LIDU, NEBOŤ BŮH I LIDÉ VÁS ZTRESTAJÍ. 
0/0
3.1.2013 3:26
Foto

Knight

Bezproblémová společnost
ČEZ a PPF skrze EPH měla problé s Tykačem. Tykač náhle začal mít problém s tím, že se otevřel jeho případ. Došlo k dohodě ČEZ a Tykače. Tykač byl osvobozen a dojde také k dohodě s EPH, PPF. PPF zainvestuje Klausovi jeho posprezidentske obdobi. Všichni jsou spokojeni a rádi. Jsme ideální společnost.Klaus zhasl když se rozdělovalo a teď zhasl aby byli všichni v klidu. Děkujeme, ještě naše děti budou vzpomínat a doufám nikdy nezapomenou. 
0/0
2.1.2013 21:17
Foto

Josef Novak

Havel pochází z kolaborantské
Havel pochází z kolaborantské rodiny a zaprodal tuto zem!
0/0
2.1.2013 21:02
Foto

Pjotr

Cecháckovství........
Co má cecháckovství spolecného z Bruselem nebo Moskvou???????Pri té prílezitosti jsem si vzpomnel na starý ale dobrý vtip....zurnalisté Izvestije navstiví domácího v dome  v Zürichu,  kde jistý cas V.I.L.  bydlel a ptají se ho jaký by l V.I.L.nájemník. On odpovedel, ze výborný zádné dámské návstevy zádný hluk, klidný a pracovitý.......jen bych rád vedel co se s ním vlastne stalo......
0/0
2.1.2013 19:31
Foto

Ctenarcp

Carthago delenda est
Možná je vhodná doba připomenout si opět, s kým byl Martin Roman v Toskánsku ... atd., atd. Pane Léko :-).
0/0
2.1.2013 18:33
Foto

Phoebe2

Pamatuji si slib bolševické vlády,
že až dostavíme Temelín, bude elektřina zcela levná. Pohrobci udělali, co se ceny pro občany týče, pravý opak.
0/0
2.1.2013 17:59
Foto

Phoebe2

Titulek je špatně položená otázka.
Měla by znít: Zlý úmysl nebo hloupost?
0/0
2.1.2013 17:54
Foto

Lojza Z Paseky

Zajisté
Čez je Klausovic rodinná firma.  Ovšem v klasickém bolševickém pojetí. My platíme nesmyslně vysoké částky za elektřinu, oni berou nesmyslně vysoké částky od rusáků. A při tom jde o tzv. firmu s účastí státu.
0/0
2.1.2013 17:25
Foto

Kevil

Hradní šašek
Celá rodinka hradního šaška jsou "dojiči kapitalismu". Stará Klausová seděla v dozorčí radě ČEZ, syn Jan tam dělá ekonoma a druhý syn, který provozuje soukromé gamnázium PORG, dostal od bývalého ředitele ČEZ Martina Romana sponzorský dar 100 mil. Kč. "Profesor" ekonomie káže vodu a pije víno.
0/0
2.1.2013 17:04
Foto

Lojza Z Paseky

Zaprodanec
je slovo silné, především bolševické. Tedy z ranku Klausovic rodiny.  On není ani tak zaprodancem, jako spíše špičkovým produktem.  To samé ta jeho klívie, takže nač se divit, že. V tom je právě ten spor, mezi většinovou bolševickou částí národa a menšinovou pracovitou částí národa. Havel pocházel z bohaté pracovité rodiny, kteroužto bolševík o vše připravil. Klaus pochází z třídy nemakačenků,  jež dosáhla moci a majetku likvidací lidí pracovitých.
0/0
2.1.2013 16:24
Foto

Josef Novak

Ja jsem z Prahy
Ja jsem z Prahy
0/0
2.1.2013 15:48
Foto

Census

To by bylo ovšem v tomto
To by bylo ovšem v tomto státě, kde mají absolutní moc, dosti obtížné. To snad musí být jasné i vám. Kromě toho, pro toho, kdo není hluchý, slepý a hloupý, je indicií opravňujících k tomuto tvrzení více než dost.
0/0
2.1.2013 15:36
Foto

Census

 A ty z Moskvy!
 A ty z Moskvy!
0/0
2.1.2013 15:30
Foto

Ctirad Bednář

Nenaběhl. Dobře promyšlené stanovisko není třeba měnit
po kdejakém šplechtu - stále nemám důvod být proti tomu, aby byla jako "cizí agent" oficiálně označena každá organizace, jejíž činnost je placena ze zahraničí, prezidentskou kancelář - pokud by se jí to týkalo - nevyjímaje.Putinovo rozhodnutí bylo státnicky moudré. Neomarxisté ze Západu řvou vzteky.
0/0
2.1.2013 14:59