Diskuse k článku

V západních demokraciích řádí cenzura. Z 99 procent je neviditelná.

Nejmocnějším zdrojem autocenzury jsou levicoví liberálové. Ti, kdo zveřejňují nepohodlné pravdy, jsou umlčováni společenským ostrakismem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Karel Iv

Řekl bych, že tou absolutní
Řekl bych, že tou absolutní svobodou projevu byla myšlena forma ústní a psaná. 
0/0
7.8.2013 10:55
Foto

Filipl

No jo, pan Kuráš si to zase
No jo, pan Kuráš si to zase zkusil a vyšvihl si jednu svoji agitku. Je to taková slátanina - cíl mám, vezmu kde co a nějak se k tomu dostanu. Horší už pak je, že tomu někdo skutečně uvěří.
0/0
6.8.2013 14:00
Foto

Aspik 4723956684213

svoboda
On už pojem "svobodná vůle" není úplně jednoduchý. Něco se vaří v našich obvodech a občas část probublá až do našeho vědomí [Koukolík: Nejspanilejší ze všech bohů, 2013, kap. 1 O svobodné vůli]. Některé z těch výtvorů zachytíme, zformulujeme, přefiltrujeme a vpustíme do komunikačního media (jako já teď sem). "Absolutní" znamená neovlivněná vztahem vůbec k ničemu. Myslím, že přesněji by se pojem "absolutní svobodná vůle" měl chápat tak, že se jedná o svobodnou vůli neovlivněnou vnímáním protiřečící vůle jiného člověka/organizace (např. když ve školních škamnách budu držet jazyk za zuby jen kvůli tomu, že paní učitelka alias "souška"/stát/škola by mi mohly rýpnutí vrátit i s úroky), že prostě ten projev není tvořen s tím, aby byl někomu jinému po vůli. Zdaleka největší alergii mám na svobodné projevy lidí/institucí, kteří hlásajíce svou svobodu chtějí drasticky omezit tu mou, například že bych na jejich adresu nemohl říkat bez následků (fatva apod.), co si myslím. Ty bych drasticky omezil, přímo vypudil z prostoru, kam začínají expandovat. John Lennon na tuto alergii podle mě zemřel. Možná kdyby nezpíval "I don''t believe in Bible ... I just believe in me." apod., tak tu mohl pobýt pár pátků déle.
0/0
4.8.2013 12:49
Foto

Odpad

cenzura kam se podivas
funguje proste a jednoduse, na pravo, na levo, ve spolku kuraku, v dome u milosrdne cubky. funguje tak ze lide kteri se spolcuji, se spolcuji proto aby se placali po zadech spis nez hadali. lide co se spolu hadaji, se nespolcuji, spis naopak. hezky byla videt cenzura-deformace objektiniho podavani informaci, pri volbe prezidenta u nas. media tvori lide, kteri podle nekoho maji tvorit pratelske teamy (pry efektivnejsi) , kdo nezapada, muze jit "prirozene" z kola ven at tu teamovou pohodu (pochlebovacstvi) nenarusujue. spojovani toho jevu s levici, je legracni ignorance.
0/0
2.8.2013 7:59
Foto

Geralt

Podezřelé teze
Bodejď by nebyly podezřelé, když jsou levicové. :-D
0/0
1.8.2013 23:42
Foto

Bichat

Copak Británie...
Ale co teprve pravicoví liberálové Made in Czech Republic! To je teprve autocenzura! Navíc osolená notnou dávkou nevzdělanosti a tuposti...
0/0
1.8.2013 21:40
Foto

Kecálek

Vtipný a pravdivý člávek
Ale - drobná připomínka na okraj - neoháněl bych tu tolik levicovostí či pravicovostí - tyto pojmy dávno zdevalvovaly. Mluvme o nových smrtelně nebezpečných ideologiích, jako je ekologismus (na rozdíl od vědecké disciplíny ekologie), multikulturalismus, lidskoprávnictví atd. Pak se snáze najde konsenzus mezi lidmi "levicově" či "pravicově" orientovanými a bude spíše chápano, jak nesmyslné je označování nacismu = národního socialismu za pravicovou ideologii (tolik) nebezpečnou, zatímco komunismus (včetně jeho úchylek stalinismu, maoismu a polpotismu) je tolerovanou levicovou filosofii a nositelé nejextremnějších forem této ideologie (stalinismu či maoismu) stojí klidně v čele EU.
0/0
1.8.2013 16:39
Foto

Michalbsoukup1

"Mějte se na pozoru před
"Mějte se na pozoru před každým, kdo tvrdí, že „nic takového jako absolutní svoboda projevu neexistuje“, protože dříve, či později bude chtít nějakou omezit." Pod pojem "absolutní svoboda projevu" se ale vejde úplně všechno, i to, co třeba ostatní poškozuje (!). Jak se absolutně svobodně projeví kleptoman, deviant s nekrofilními sklony, chorobný lhář anebo třeba jen třeba někdo, kdo se zoufale cítí společností nedoceněný? Lze sice namítnout, že o té absolutní svobodě se samozřejmě hovoří pouze v případě lidí bez narušené psychiky, ale.....! Není nic, co by mě dokázalo přesvědčit o tom, že všichni zloději jsou ve vězeních a blázni v ústavech. Poslední dobou to spíš vypadá, že pobíhají mezi námi a nikdo si toho nevšímá :-).Tím chci jen říct, že některé předložené teze mi přijdou přinejmenším podezřelé.
0/0
1.8.2013 9:29
Foto

Božske čtení!
Děkuji panu Kurasovi a České pozici za odvahu publikovat pravdu, ze které se PC pokrytcům a lhářům udělá kopřivka.
0/0
31.7.2013 20:50