Diskuse k článku

V ODS vzniká plán, jak zachránit volby

Mezi špičkami strany sílí přesvědčení: Potřebujeme do čela kandidátek nasadit lidi, u kterých je jisté, že se neobjeví nějaký kostlivec ve skříni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jiný názor
ODS by měla zůstat ve vedení společnosti. Tento názor zastávám asi 10 let.Napsal jsem svůj názor již několikrát, ale stále v mediích slyším a čtu hodně odlišných názorů. Sám jsem očekával od politiky ODS rasantnější reformu státních struktur, jak si přeje i většina slušných občanů. (to jsou ti, co se snaží dodržovat mravní kodex.) Ale současná ODS a její spojenec TOP O9  neprovedla  takovou reformu. (řádně ohodnotit práci občanů, racionálně upravit státní rozpočet bez neekonomických "dotací" a agend - hnojení plevele, dle ekonomických možností státu) .Špatný stav infrastruktur (silnice) a nedostatečné péče o potřebné, jež jsou  základní povinnosti státu, jsou toho důkazem.Pan expremier má jistě své chyby , ale i přednosti. "Aféra" frafik, je skutečně celosvětovou praxí. (viz Senát atd.)Nesmyslná diskuse o imunitě, dává možnost odsunout jiné, mnohem větší  finanční "aféry" a nechat je "vyhnít" do ztracena. To měla být hlavní náplň naší justice (a státních zástupců), naší nedostatečné justice, jež se na dnešním "marastu "podílí.Starat se o "drobty "není racionální náplň práce státních zástupců.Před občany jsou zásadně 2  cesty. S ČSSD d o pohodlného ale narůstajícího zadlužení, nebo s ODS  s menším zadlužováním (rasantní změně programu ODS nevěřím)  Ani strana pana prezidenta nemůže provést takovou změnu, jež je potřebná pro ozdravění státu. Zůstává občanům jen naděje, že v příštích 20 - 30 letech dojde k obnově mravního kodexu společnosti. Ale jak se to stane je na delší diskusi  a ne na malý kritický názor k problému  ODS. Zatím naši neteční občané nemají o takové problémy velký zájem, k jejich škodě.  
0/0
28.7.2013 8:57
Foto

P79a93v20e46l 49M30i35c54h97a75l 9303965223

Konkurence se vyhubí sama,
někdo nestřídmostí,jiný pitím,  někdo zbytečnými hláškami o semitech. Ještě jim budeme děkovat.Řešení pro malý stát je minimalizace politiky. Řadu věcí lépe delegovat větším, kde je možnost konkurence. Evropa snad může pro bezmocná torza původních produktivních a legitimních států něco protektorského vymyslet. Nečekám ideál, jen třeba minimální pravidla třeba jen pro správu cest. Když tu byl i ten jinak hanebný protektorát, měli jsme pole a tak i nařízenou údržbu cesty, hned vedle domu, aby se dala i hlídat, kdyby nějaký oráč znaven orbou a pohoštěním cestou z práce opomněl zvednout pluh. Dnes je všechno na obci, navíc technika krajinou  se prohání jako v rusku, motorkáři, offroadi všeho druhu. Ještě nadávající túristé, abdulah,  že umím 5 a 1/2 slova německy, odpovídám jim v tomto říšském jazyce a posedne je takový děs, že sklapnou třeba zabláceni až po uši. Občan má nárok, je cesta, může cestovat, za námi nejen potopa, ale rovnou socialismus.
0/0
16.7.2013 11:05
Foto

Janh

Ona ta parta ještě
Ona ta parta ještě existuje?Ale vážně, za a) nevím, kdo je v ODS ještě důvěryhodný.                         b) i kdyby za ně kandidoval svatý, na dalších místech už bude ta samá, známá špína.TOP 09? V bleděmodrém.Jako volič pravice nemám na výběr. Stále silněji uvažuji, že budu volit Piráty. Alespoň mají v programu transparentní stát a budou se vymezovat proti různému druhu šmírování. V jejich programu jsem našel dostatek bodů podle mého gusta na to, abych je zahrnul do alternativ. Vše ostatní na naší scéně nestojí ani za zlámanou grešli.
0/0
15.7.2013 16:48
Foto

Reálskutečnost

ODS vystrčí do popředí čisté členy
Tomu říkám kvalifikovaná politika. ODS vystrčí na veřejnost do popředí čisté lidi, kteří se budou vznášet nad mořem špíny, ktré voliči neuvidí.                         Je trapné, když téměř každý občan ČR dobře ví,že hospodařit se státním majetkem rádoby politici neumí.Každý už také ví, že u nás o všem rozhodují kmotři,kteří si při tom mastí kapsy jak se patří.Místo toho, aby každý poctivý občan proti tomu dělal to, co umí,téměř každý uvedený občan nadává, nic nedělá a jenom čumí.Nad pražským hradem nám už také krouží UFO,pan prezident má směrem k němu nastavené ucho.Prezident se snaží o nápravu politické scény ze všech sil,jak na to reagují politici, z toho by poctivý člověk blil.Bídný stav demokracie v Česku by mněl přimět občany k zamyšlení.Na změnu k lepšímu  stavu demokracie u nás už mnoho času není.Pan prezident Miloš Zeman je zkušeným a moudrým politikem,a proto v Česku v podstatě nastolil prezidentský politický systém.Věřit koalici pohádky o boji proti korupci?Těm pohádkám můžou věřit jenom pitomci.I když představa toho jak vláda sama se sebou proti korupci bojuje,například jak sama sebe fackuje, zajímavá je.Občanů, kteří důvěřují současné katastrofální vládě koaliceje žalostně málo, předčasné volby by drtivě vyhrála opozice.Koalice se proto snaží za každou cenu prosadit volby řádné.Opozice bezohledně prosazuje předčasné volby mimořádné.¨Většina politiků se chová jako když stát je jejich jmění.Občané máte možnost volit, ale nahoře se nic nezmění.Je tu ještě jedna možnost dosažení radikální politické změny,a to ta, že si my nespokojení založíme vlastní politické strany.Demokracii v ČR prospěje, když vzniknou nové politické strany.Strany nejen s čistým štítem a programem se vznešenými ideály.V těchto dnech vzniká ČESKÁ GLOBÁLNÍ DEMOKRATICKÁ STRANA, .a tato strana jistě nebude jediná silná nová strana, minulostí nepoznamenaná.ČGDS bude působit převážně v rámci vnitrostátní politikya při svém působení nebude používat marketinkové triky.ČGDS bude působit významně i celosvětově, tj. globálně,což je zřejmé z názvu této nové strany zcela jednoznačně.V České republice je velmi málo občanů členem politické strany.Je načase vstoupit do některé dole vznikající bez bázně a hany.aksalibag@seznam.cz, to je kontakt, na který může napsat každý,kdo se chce v ČGDS angažovat a jeho vztah k politice není vlažný.www.miloslav7.blogspot.cz/ na této stránce může najít informaceten, kdo chce znát program naší strany, její stanovy a preference.Je čas, aby se politicky angažovali poctiví, čestní a spravedliví,když se podaří jich dost přesvědčit, začnou se v politice dít divy.Založit solidní, atraktivní politickou stranu nebylo nikdy snadné,nyní hluboká vládní krize k tomu vytváří podmínky mimořádné.
0/0
15.7.2013 15:22
Foto

Svaty

Vtip
Zní to jako špatný vtip. To jako, že by Kuba, Chalupa, Pospíšil a další rozhodovali o kandidátkách? To je zase habaďura pro lidi. Regulerní mafie. Tam slušného člověka nehledejte.
0/0
15.7.2013 13:09
Foto

Miloslav

Stále čekám co na tento stav
Stále čekám co na tento stav říká naše aroganstvo Klaus. Radši drží hubu. A ještě se mi líbí, "nejproblematičštější osobnosti Oulický a Novák" proč je nenazvou pravým jménem megazloději, kteří vysávají státní peníze pro sebe??V první řadě by měli tito šmejdi už dávno být v base (v lepším případě, v nejlepším případě pif paf) a zabavený komplet majetek. Už aby bylo majetkovépřiznání! Ale všichni Janouškové, Bémové, Hrdličkové, Rittigové a spol.. Sebrat těmhle šmejdům všechno co nakradli, tak máme o půlku nižší státní dluh neboby měli důchodci a maminy s dětmi docela dost přidáno. Baví mě jak tohle všichni Kalouskové, Nečasové, Němcové a spol. vědí, vidí a nic s tím nedělají.Taky proč když z toho mají kapsovné. Ještě se mi líbí jak dělají z lidí blbce a myslí si, že i když obnovenou ods bude někdo volit. Zase jenom tuneláři. Tato strana měla být už za Topolánka rozpuštěná a vypuštěná. A zakázaná a poslaná do ilegality!!!
0/0
15.7.2013 11:16
Foto

K26a34r93e27l 97V51y16š49a35t38a

Bude to těžké hledání,
najít ODSáka bez kostlivců ve skříni, za těch pár let co vládla stačila "vyrabovat všechny hřbitovy" a skříně přetékají téměř u každého člena. Teda u toho zbytku co ještě zůstává, tím jak se blíží konec šance získat jen malý podíl na moci, jádro ODS které se ještě zoufale drží koryt bude postupně odpadávat jak bude pokračovat deratizace postů od škůdců. A pragmaticky, co ve straně která nemá moc, která bude mít směšný počet poslanců, která i kdyby se dostala do sněmovny nebude mít šanci na sněmovní posty, co ve straně, jejíž členství se postupně dostává ve vnímání společnosti pod úroveň členství v KSČ, co ve straně co má jen na plakátech pravicovou politiku a poskakuje podle Kalousků? Co ve straně co hlasovala pro zvýšení daní, co ve straně která orabovala pracující důchodce? Možná že záchrana pro ODS by byla kdyby se jako malá strana spojila ještě s jednou malou stranou, třeba Lidem a oživila by tak tím zatuchlost stařešinů ve vedení.
0/0
15.7.2013 8:59
Foto

L21a90d22i38s71l46a24v 70N92o44v69á32k 2197933974103

RUDÉ PRÁVO "Atas9" už zase vytrubuje :-D
Což takhle vyhnat "kostlivce" ze Zemanova spolku a nově jmenované vlády? Degradace české demokracieOsoby a obsazení vlády svědčí o systémovém prosazování vlivu konkrétních osob a skupin, ovládajících českou ekonomiku. 
0/0
15.7.2013 15:46
Foto

J79a49r67o43s58l22a34v 23T13í53n60e17k 9219249328544

pokud budou ODSku
reprezentovat lidé typu  XY( dosaďte si sem libovolné známější jméno členů ODS), tak tuhle stranu budou volit pouze ti, kteří z ní mají největší prospěch...Na vize a předvolební sliby jim  snad lidé  už neuvěří...
0/0
15.7.2013 8:01
Foto

J64a98r54o36s90l63a18v 82T14í37n62e52k 9929259108284

Jaroslave Kubero
to si tedy objevil " Ameriku". To vám dochází až teď, nebo je to opět jeden z předem nesplněných slibů ?                                                                                                                                      " Předseda senátorského klubu Jaroslav Kubera soudí, že by se podobným postupem zabránilo, aby se na čelní místa kandidátek dostávali lidé, kteří se více než politice věnují uzavírání zákulisních dohod."
0/0
15.7.2013 8:00
Foto

Pitro45

Jedině Mareček Benda-ten je
Jedině Mareček Benda-ten je nejlepší b.....k
0/0
15.7.2013 5:12
Foto

L96a97d35i98s66l94a61v 78P87a24t67k91a 4621633818308

Kde ty lidi chtějí brát?
Jak se říká: Z prdu kouli neuděláš.
0/0
15.7.2013 3:26