Diskuse k článku

Ukrajinské otazníky a vykřičníky

Světové dění míří na Dálný východ. A Ukrajina možná jen vskrytu řeší, zda se dát do holportu s dlužníkem, či s věřiteli, píše Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Riessner 20.12.2013 21:46

Díky za rozumný komentář, autore

Sice je to místy v lehce jízlivém duchu a trochu moc zkratkovité (toho Klause bych sem netahal, opravdu ne, ani v legraci), ale přesto je osvěžující číst v českém prostředí – notabene tady na ČP – opačný úhel pohledu, než do nás hustí místní agitpropčíci, kteří nemohou Rusko vystát a vidí jej téměř jako doupě Satanovo.K ukrajinské policii bych dodal, že si opravdu nechala HODNĚ líbit (příklad zde), ale – až na tu jednu nepochopitelnou mláticí akci, která demonstracím zbytečně dala grády – to opravdu tamní politici a jejich poliši zvládli dobře a nepřistoupili na Západem vnucovanou hru na mučedníky demokracie. V dnešní mediální pseudorealitě, v níž více závisí na obrazu něčeho, než na onom samém, by opravdu, jak trefně píšete, byl každý obušek padnoucí na hlavy "demokratů" do mrtě propagandisticky využit a ten tlak na vládu by se stal neúnosným.A k té možné " zásadní strategické pointě ukrajinského rozhodování": Vy opravdu myslíte, že Janukovyč, člověk nepříliš důvtipný a s malým vzděláním je schopen až takto globálně a předvídavě uvažovat? Že až na poslední chvíli pochopil, jak Asie jde nahoru, zatímco EU dolů? Já myslím, že mu moc lichotíte...
V.Hricák 23.12.2013 5:41

Možná,že Janukovič nekalkuloval s hosp. růstem Asie,

resp. poklesem Evropy.Třeba si jenom uvědomuje,že Rusko má ropu a plyn.Evropa má,s prominutím hov.o.Ono se o tom moc nemluví,ale do deseti let to bude asi zásadní otázka rozvoje,nebo úpadku.Světová těžba je na vrcholu svých možností a spotřeba stále roste a s hospodářským růstem zemí,jako je Čína,Indie,nebo Brazílie,růst bude.A to dost strmě.Jsem docela zvědavý,jak se s tím EU popasuje.