Diskuse k článku

Ukázková nestoudnost Jana Fischera

Exkomunista Jan Fischer pokřtil svou inspirativní brožurku o bojovnících proti komunismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

B70o40h89u94s11l31a83v 11R82u38d77o78l82f 8866688282485

Fischer je schopný úředník a na úřad také patří.
Jeho bývalé členství v KSČ není VÁŽNOU překážkou, aby byl ředitelem například Statistického úřadu.V případě funkce prezidenta to vážnou překážkou je. A ta by musela být vyvážena něčím vyjímečným. Například, pokud by byl disidentem. Tak tomu ale není.Obávám se, že i přesto by byl lepším prezidentem než pan Klaus. (To není důvodem k jeho zvolení). 
0/0
6.1.2013 7:33
Foto

Být bývalým členem KSČ je
blbé, zvlášť jde-li o prezidentského kandidáta.Výhodné je to ovšem pro pisálky laciných tirád na exkomunisty.Být aktivním členem nebo dokonce zakladatelem ODS je hnus ještě větší, než být exčlenem KSČ. Rád bych zde proto uvítal odkazy na autorovy články, tepající Klause, Nečase, Béma, Dalíka, Drobila a další členy bandy horší komunistické strany - tzv. Strany-občanské-demokratické...Díky těmto laciným adolescentním plkům pomalu začínám mít Fišera rád.
0/0
4.1.2013 18:44
Foto

J32a83k72u42b 29K26a62l63e94n87s95k34ý

Bláboly
Pokud mi chcete zadávat práci, doporučuji Vám, abyste se stal mým šéfredaktorem. A pokud si nejste schopný najít, o jakých tématech se na tomto serveru píše, dávejte to za vinu spíše sobě.
0/0
5.1.2013 16:08
Foto

Babul

5 tisíc mrtvých...
A není to málo, Jakube Jakuboviči?
0/0
4.1.2013 18:11
Foto

Eltabaco

http://www.youtube.com/watch?v=Ku2s3XmcUsA
Dědictví
0/0
4.1.2013 16:38
Foto

V.Hricák

Když přemýšlím o osobě
Když přemýšlím o osobě J.Fišera,coby kandidáta na prezidenta,asi mi mnohem víc,než jeho ponurá minulost v řadách KSČ vadí jeho světlá přítomnost v čele úřednické vlády.Nedokážu posoudit,zda z aktivit jeho ministrů měl finanční profit.Je také možné,že o nich nic nevěděl.V prvním případě je to gauner,ve druhém pak neschopná loutka.Těžko posoudit co je horší.Ani jedna z variant nám ale nedává naději,že by to byl dobrý prezident.
0/0
4.1.2013 12:49
Foto

Jiri12

Přesný článek - zažil jsem to, vím o čem to bylo
Mého dědečka zabili komunisti v roce 1948, otec pak ze strachu vlezl do KSČ.  Matku někdy v roce 1970 vyhodili z KSČ, otce ve stejný čas udělali ředitelem významného podniku. Mě nutili vstoupit do KSČ taky, dokonce mi vyhrožovali, že mé děti se nedostanou na žádnou školu, atd. Rodiče se mě zřekli. Neudělal jsem to, nevlezl jsem tam, naopak bojoval jsem proti těm vrahům jak jsem mohl (ano, bylo to hrozné, neměli jsme ani na základní potřeby pro děti, ale nakonec jsem se i já stal ředitelem významné firmy a mé děti vystudovaly - po roce 1990...). Dnes má otec 92 let, a kdyby mohl přepsat svůj život, aby se nemusel stydět, udělal by všechno jinak... Je mi toho Fischera líto, až bude umírat, prospěchář a lhář...... Znám řadu takových případů. Pouštějte si Kryla tak dlouho, až se Vám rozsvítí :-))
0/0
4.1.2013 8:32
Foto

J87i81b 30J95i91b 5514504727387

Díky, pane Kalenský!
Jak vidno, ČP se podařilo získat velmi zdatného psavce (;-). K článku není co dodat. Snad jen houšť a větší kapky…
0/0
4.1.2013 8:02
Foto

V.Hricák

Myslím,že obě události,které
Myslím,že obě události,které jste uvedl,spolu poměrně úzce souvisí.Nikoho bych nezatracoval za to,že vstoupil do KSČ.Na druhou stranu,důvod,který Fišer uvedl,má jistou vypovídací hodnotu.I když,jak on uvádí,to udělal kvůli dětem,je to ryzí prospěchářství.Spousta lidí to neudělala,i když tím v mnoha případech poznamenala svým dětem zbytek života.Na druhou stranu nemůžu soudit jinak,než že jeho touha stát se prezidentem, je vedená stejnými důvody,které ho kdysi přiměly vstoupit do KSČ.
0/0
4.1.2013 7:35
Foto

Ondrap

Podle sebe...
Mě vždycky fascinuje, jak všichni soudí ostatní. "Ryzí prospěchářství"... no když chcete touhu žít aspoň trochu normální život za toho příšerného režimu nazvat "prospěchářství"... jak jste přišel na to, čím je vedena jeho snaha stát se prezidentem... já to nevím, neptal jsem se ho. Podle sebe soudím tebe?Někdo se pro pravdu nechá i zastřelit, jiný holt ne, obzvlášť když se to má týkat i jeho blízkých. Ti první mají můj obdiv, ale ty druhé kvůli tomu zatracovat nebudu. Až se objeví, že pan Fischer se ve straně choval jako ten "správný komunista", pak to bude něco jiného. Ale nic takového jsem zatím neviděl.
0/0
4.1.2013 11:33
Foto

V.Hricák

Pane kolego,nebuďte
Pane kolego,nebuďte maximalista.Nikdo na Fišera nestřílí.Pokud vstoupil kdysi do KSČ,tak to bylo ze zištných důvodů.Pravděpodobně kvůli profesnímu růstu a ne budoucnosti svých dětí,jak se nám dnes snaží namluvit.Pokud nastala v jeho životě situace,ve které mu bylo nečlenství v partaji překážkou v jeho kariéře,dokázal bych to pochopit.Měl by ale nést jako chlap důsledky svého rozhodnutí.Poznal jsem několik lidí,kteří figurovali na seznamech STB.Po sametu byli vyloučeni na určitou dobu z vedoucích funkcí ve st. správě.I když netleskali radostí,od nikoho jsem neslyšel,že podepsali spolupráci kvůli dětem a nesli si svůj úděl.Byla to prostě cena za chybu,kterou v životě udělali.Jako kluk jsem chtěl být kosmonautem.Musel jsem se smířit s tím,že na tuto profesi nemám předpoklady.Tak se živím jinak.Mně trochu zradila příroda,Fišer si to pos.al sám.Ať zaleze zpátky do nějakého úřadu a nepřidělává další špatný příklad mladé generaci.Dvacet let jsme byli tolerantní společnost.Kam jsme to dopracovali,dnes všichni vidíme.Jestli se této velkorysosti nezbavíme,tak nám budou na věky vládnout lumpové.
0/0
4.1.2013 12:42
Foto

Ondrap

Samozřejmě
Samozřejmě to udělal proto, aby z toho měl prospěch. Kdyby mu řekli, že by ho zastřelili, kdyby tam nevstoupil, tak by z toho vstoupení taky měl prospěch - a bylo by to ze zištných důvodů. Ono ostatně pokud on měl lepší profesní růst, tak se mohl lépe starat o své děti, takže to může klidně být pravda obojí.Mně se nechce odsuzovat lidi za to, že je zločinný režim donutil dělat věci, které by jinak nedělali. Když vám někdo řekne, abyste kradl, nebo zastřelí vás - tak to někteří udělají. A někteří ne. Když vám někdo řekne, abyste vstoupil do strany, nebo budete mít problémy - jako že spousta lidí ty problémy měla - tak to v principu je totéž. Ta hrozba nebyla tak obrovská jako hrozba zastřelení, na druhou stranu to, co udělal, je v podstatě prkotina, která nikoho nepoškodila.A lidé tehdy mohli poměrně snadno dělat věci, které někoho poškodily - např. vstup k STB. Pokud je nedělal (a zatím nikdo nenaznačil, že by dělal), pak mi tohle fakt připadá jak hon na čarodějnice. 
0/0
4.1.2013 14:55
Foto

V.Hricák

Tak zapomeňte na dávnou
Tak zapomeňte na dávnou minulost a pojďme se chvíli bavit o minulosti nedávné,kdy předsedal úřednické vládě.Jenom pro krátké osvěžení paměti uvedu dvě jména.Barták a Kovářová.Oba udělali levotu.Přinejmenším státu prošustrovali velké peníze.Jsou pouze dvě možnosti.Buď o tom nevěděl a pak si položme otázku na jeho kompetentnost ke svěřenému úřadu,nebo o tom věděl a nic neudělal.Pak se ptejme na jeho morální kredit ve světle jeho velkohubých,předvolebních prohlášení o nápravě morálky politiků a politiky vůbec.Dnes máme demokracii.Nikdo nikomu nevyhrožuje,že  mu nenechá vystudovat děti,nebo se jinak sveze po jeho rodině.Pokud o tom věděl,a já si myslím,že ano,mohl předstoupit před kamery,oznámit světu co se chystá,kdo za tím stojí a všem oznámit,že takovou lumpárnu krýt nebude.Nebo si myslíte,že existuje nějaká jiná možnost?
0/0
4.1.2013 17:09
Foto

Hradecak

Opravdu se myslíte, že dne se
Opravdu se myslíte, že dnes se nikomu nic nestane? Představte si, že jste ředitelem odboru na nějakém ministerstvu, ale i jinde  třeb ana magistrátu a ten váš nadřízený vám říká, co máte udělat - nejlépe podepsat nějakou smlouvu na cinknutou zakázku a vy víte, že je to levota.Seberete se a půjdete pryč? Kam půjdete, když je vám třeba 40 a třeba máte hypotéku?  Čeká na vás někdo v nějaké firmě? Pochybuji - možná skončíte na pokladně hypermarketu nebo na úřadu práce.... Tak co byste udělal vy hrdino. Fakt si myslíte, že je dnes tak těžké, aby se na vás domluvili a vy si nikde v širokém okolí neškrtnete.... Jak dopadli oznamovatelé korupce - uvítali je jinde s otevřenou náručí?Když se na vás nějaká parta domluví, tak vás zničí daleko efektivněji než dříve.Jen se pořádně rozhlídněte kolem sebe a pak srovnávejme.Tím nehájím Fischera, pro mě je to korouhev. Ale když byl ve vládě, choval se přesně tak, jak jsem popsal. Věděl, že když se vzepře, už se na ČSÚ nevrátí.Fakt si myslíte, že by na něho jako statistika někdo někde čekal...že by ho zaměstnal třeba ČEZ jako jiné zasloužilé hrdiny, kteří odešli  z parlamentu.  Když by odmítl hrát s nimi tu hru, skončil by. Bylo však jeho rozhodnutím stát se premiérem.... 
0/0
4.1.2013 18:09
Foto

Prokletí.
Prokletí této země je fakt, že slušný, morálně bezúhonný člověk a vlastenec, tento stát nikdy nepovede.Takový člověk by totiž do naší "špinavé" politiky nikdy nevlez!
0/0
4.1.2013 7:20
Foto

V.Hricák

A víte proč? Protože to stále
A víte proč?Protože to stále dovolujeme těm gaunerům.Zeman měl v jedné věci pravdu.Žádný člověk není bez minulosti.I když nám oficiální média servírují zprávy značně tendenční,dá se,především díky internetu,dohledat dostatek informací o minulosti většiny lidí,kteří mají snahu do vysoké politiky vstoupit.Pokud odložíme naší velkorysost a začneme politiky bez vyjímek posuzovat přísnějším pohledem,máme šanci na změnu k lepšímu.Říká se,že hlupák se poučí z chyb vlastních,chytrý člověk z chyb druhých.Z tohoto úhlu pohledu český volič nezapadá do žádné z těchto kategorií,protože dvacet let zatracujeme politické lumpy,aby jsme jim za rok,nebo dva zase naházeli svoje hlasy.Což pro náš národ není moc lichotivé.
0/0
4.1.2013 17:23
Foto

Pocono

Nem že bych se chtěl zrovna
Nem že bych se chtěl zrovna Fischera zastávat, ale vyčáítat jen jemu členství v KSČ je dost licoměrné. Proč se takhle všichni nepouští do oposmluvního Zemana nebo nedej bože do vzrového liberála Dlouhého? Ten se omluvil a tečka, nikdo to neřeší. Někdy mám pocit, že je to od útok vyvolaným spíš než politickým profilem Fischera jeho náboženskou orientaci... Hlavně od jednoho nejmenovaného a přejmenovaného šaška.
0/0
4.1.2013 7:17
Foto

Křivan

kam vítr tam plášť
Nerozumím, jakého vyznání je Jan Fišer? Nějak se mi to v tom předvolebním guláši ztrácí. On sám se k tomu nyní vyjadřuje velmi sporadicky, určitě podstatně méně než ke své komunistické minulosti. Nemůžete tuhle část svého příspěvku víc rozebrat? Zatím jsem neviděl jeho billboard s jarmulkou, kterou se chlubil a vysvětloval, proč slaví chanuku a ne vánoce v rozsáhlém článku před cca deseti lety v předvánoční příloze Práva. Tenkrát jsem to považoval za odvahu. Teď si myslím, že to je jako s jeho členstvím v KSČ.
0/0
4.1.2013 12:33
Foto

Pocono

Ano, myslím tím, že je Žid.
Ano, myslím tím, že je Žid. Což musí obzvláště pana Landu děsně drásat.
0/0
4.1.2013 14:01
Foto

Křivan

V Čechách lze o kdekom
V Čechách lze o kdekom prohlásit, že je Žid, někteří se tak i rádi prezentují, s tím nemám problém.  Jen si ale nejsem jist, zda v zemi, kde je výrazná většina nevěřících, je prezident, náboženský fundamentalista, to pravé ořechové. A to bez ohledu na konkrétní církev a zájmy, které ona církev prezentuje. Viz vyrovnání  církvemi.
0/0
9.1.2013 9:41
Foto

J77a26k68u92b 76K46a63l94e30n17s15k75ý

Re:
Do Miloše Zemana se novináři také pouští, a pokud jste text, na nějž jste reagoval, četl, nalezl jste v něm připomenuté i Zemanovy hříchy minulosti (s odkazem na text, který se jim věnuje). I do Dlouhého se novináři kvůli členství pouštěli, on už ovšem navíc ani není mezi kandidáty. Další věc je, že ani jeden z Vámi zmíněné dvojice neusiluje o hlasy voličů tím, že pár dní před volbami vytahuje svůj obdiv k osobám, které jejich partaj zavírala, mučila či popravovala. Nesmysl o "útoku vyvolaném náboženskou orientací JF" snad ani komentovat netřeba.
0/0
4.1.2013 13:43
Foto

Ufonek

Zeman ještě není na řadě, na
Zeman ještě není na řadě, na Dlouhého také dojde. Vybírat mezi Fischerem a Zemanem je výběr mezi oběma stejně špatnými volbami.
0/0
5.1.2013 12:23
Foto

Ondrap

No nevím...
Někteří lidé pro děti kradou, jiní vraždí... někteří se rozhodnou i ve velmi vážné situaci nekrást. No, a pan Fischer vstoupil do strany. Nemusel vstoupit, pak by měl prostě větší problémy v různých pozicích, asi byl toho názoru, že problémy by měly i jeho děti.Otázky typu "souhlasíte s bratrskou pomocí" holt bral jako dneska lidé berou EULA k softwaru.Já nevím; myslím si, že rozhodnutí nevstoupit v té době do strany je hodno obdivu. Nemyslím si, že rozhodnutí vstoupit do strany by samo o sobě bylo hodno zatracení.Na druhou stranu, asi by stálo za to vrhnout trošku víc světla na dobu, kdy zde byl premiérem, protože o tom se moc nemluví a možná by to bylo výrazně relevantnější k současné volbě prezidenta.
0/0
4.1.2013 6:54
Foto

J38a30k86u16b 66K75a48l88e87n84s79k29ý

Re:
Text ale není o tom, že JF vstoupil do strany nebo o nějakém zatracování. Text je o pokrytectví projevovaném členem KSČ, který se pár dní před volbami vyznává z obdivu k Patočkovi a Horákové. 
0/0
4.1.2013 13:48
Foto

V.Hricák

Děti měli za bolševíka téměř
Děti měli za bolševíka téměř všichni.Jenomže pane Fišere,někdo prostě dokázal zůstat rovný.Kdo uhnul jednou,uhne vždycky.A právě proto je figura vašeho formátu v čele státu pro mne nepřijatelná.Než vyplavaly na světlo boží aféry ministrů vaší vlády,myslel jsem si o vás něco lepšího.A to,že jste,pravděpodobně,neukrádal vy osobně,ale "jenom" vaši ministři vás neomlouvá.Vy jste jim dělal šéfa.A pokud tomu tak nebylo a vy jste byl pouhou loutkou,což nevylučuji,vždycky jste měl možnost volby.
0/0
4.1.2013 5:43
Foto

Milota

Oduševnělý rypák, moudře
Oduševnělý rypák, moudře pokyvující šišatá hlava ...V rozpravě o kvalitách kandidáta JFK se zcela vytratila ještě jedna zásluha tohoto výtečníka. A tou je korupce, která doprovázela nákup SW pro sčítání lisu Českým statistickým úřadem, ze státního rozpočtu bylo ukradeno cca 135 mil. Kč. V době zveřejnění tohoto svinstva byl JFK již předsedou vlády. Jeho nástupce ve funkci, Drápal, celou záležitost důkladně prověřil a zjistil, že (jak jinak) je všechno je vpořádku.Myslím, že toto je potřebné JFK otloukat o rypák dnes a denně.
0/0
4.1.2013 5:39
Foto

Falkon Nightsdale

Chucpe je něco jiného !
Vypreparovaná wikidefinice by se ještě dala uznat, nicméně její adaptace již nikoliv. Jde o pojem živý, přinejmenším v Izraeli stále používaný, takže není tak složité zagooglit a zjistit,  že se tím označuje (hodně přibližně) něco jako asertivita... (což je ostatně zmíněno i na wiki, ověřoval jsem to)
0/0
4.1.2013 0:15
Foto

J73a16n 65S22c45h89n15e72i64d77e23r 3344818786616

Chce to trochu chucpe,
tvrdit, že chucpe není chucpe, že je to jen taková asertivita ... nikoliv, chucpe je přímo nasertivita ... asertivita je jako malý francouzský pršáček, a chucpe je asertivita jako nos, jehož velikost lze popsat asi tak, že když jeho nositeli ujede "vlak před nosem", tak to měl na nádraží ještě pět minut, taková je to asertivita. 
0/0
4.1.2013 0:56
Foto

Asertivita a chucpe není totéž.
Pane Falcone, žijeme v Čechách a výraz  chucpe (chuspe) je mnohem starší než nový Izrael. Stěžuje si rozhořčený Kohn panu Pickovi.Pick, já našel mou Růžu v naší v posteli s Roubíčkem. Neuvěřitelné,  sprostota, hanba...Já na ni - jak si to představuješ a ona? - podívej Kohn, jak to ten Roubíček pěkně umí-  no to je, to je... chucpe! ----------------------------------Pan Fischer vstoupil do KSČ v době kdy o nemravnosti členství nebylo pochyb, nešlo o dílovedoucího v Dolní Zadní , pracoval v PgÚ  jehož nemravnost se po "plyšáku" projevila jasně a pro stát v mnoha ohledech tragicky.   Fischerova (zřejmě objednaná) kniha není asertivita, je to opravdu, ale opravdu chucpe jako hrom.------------------------------------Pan Fischer se hájí, že "měl děti". No jestli se potatily podobně jako Klauzata, je to dost průser do českého genofondu.    
0/0
4.1.2013 3:08
Foto

J73a19k47u25b 28K89a38l29e95n61s25k85ý

Jenže
Jenže mezi katolíky lze najít spoustu lidí, kteří inkvizici i pogromy odsuzují - v tom je přeci oproti KSČ rozdíl. Osoba vstupující do strany v roce 1980 musela odkývat dotazy typu "Souhlasíte s bratrskou pomocí vojsk Varšavské smlouvy", tím přeci člověk legitimizuje zločiny komunismu, nebo snad ne?A že i voliči NF do jisté míry podporovali režim - na první pohled mě napadá, že ano, můj osobní názor by asi byl takový. Existovalo dost lidí, kteří to prostě nedělali, protože si uvědomovali, že ani to zcela v pořádku není. Ale tenhle text se týká konkrétního člověka hlásícího se k odkazu, který sám ukázkově popírá. Jeví se mi, že to je opravdu nestoudné. 
0/0
4.1.2013 0:10