Diskuse k článku

Udělal by Červíček to, co chce, aby udělal Lessy?

Kauza dvou policejních prezidentů je zdrojem reflexí a poučení a může obohatit sumu našich demokratických zkušeností, píše Jan Schneider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Odpad 19.12.2013 13:33

asi to byla halucinace

kdyz cervicek v televizi v dobe sveho jmenovani rikal ze kdyz se prokaze Lessyho nevina tak odstoupi. nebo byla halucinace kdyz v poslednich nedelnich otazkach na CT, rikal ze nic takovyho nikdy nerikal. uz vubec ne pecinovy, ten to vsechno spatne pul roku chapal a stejne jako tisice divaku halucinoval. zachvili se zjevi jezis. skoda ze CT nepozvala k rozhovoru i pan Pecinu, nebo Lessyho to by bylo teprv zajimave ale to by pak nemeli asi tak hezky dopredu pripraveny podklady pro Moravce ... 
V.Hricák 17.12.2013 13:08

Fakt je,že člověk zapomíná.

Já si dnes už nejsem zcela jistý a hledat v nějakých análech se mi zrovna nechce.Ale neodstartovalo celou tuto kauzu vyšetřování nákupu letadel CASA?Tenkrát Kalousek řval jako raněný a objevily se i výkřiky,že Lessyho svlékne z uniformy.Jak se zdá,to se mu alespoň na čas povedlo.V každém případě vyšetřování předražených letadel skončilo.Na posouzení morální  i odborné kvality obou prezidentů nemáme asi nikdo dost informací.Pokud bych ale měl dát na osobní pocity,vychází mi z nich Lessy lépe.Za jeho vedení začal lov na velké ryby.Po jeho odchodu policie ještě chvíli jela,asi ze setrvačnosti,až se pomalu zastavila.Dnes už se v našich kalných politických vodách žádné velké ryby neloví.Situace se vrátila do starých časů a zafixovala se.A rozhodně to není proto,že by již všichni lumpové byli potrestáni.Ta Parkanová mi fakt nejde z hlavy.Žije ještě vůbec?Nikdo o ní nemluví,nepíše.Jak se zdá,už na ní zapoměla i policie.
V.Hricák 17.12.2013 12:43

Já si nejsem zcela jistý,

ale nebyl to právě Lessy,který prošel alespoň nějakým výběrovým řízením a nebyl to Červíček,který byl do stávající funkce jmenován Kubicem po tom,co Kubice vyrazil,jak se zatím ukazuje protiprávně,Lessyho?
J. Talacko 17.12.2013 10:32

Kdyby nebyl Pecina

takový ňouma a řekl jasně, že Lessy byl odvolán hlavně proto, že na to nemá a nebabrali jsme se v nějakých soudních tahanicích, bylo by všechno jasné. Lessy by si nekladl nároky na navrácení a spokojil by se s nějakým pěkným korýtkem, Červíček by se něměl proč ježit a mohl by klidně dávat do pořádku policii. Takže já to vidím tak, že hlavním viníkem toho pitomého skandálu s nadbytkem policejních prezidentů je Pecina. Jakoupak asi dostane trafiku, až skončí vláda Zeman - Rusnok ?
Furio 17.12.2013 14:02

S tím "dáváním policie do pořádku" bych byl velice opatrný.

Policie je vedena tak, aby to tak navenek skutečně vypadalo. Hlubší vhled však vyvolává jisté rozpaky. Jestliže je možný stav, kdy je tolerován a dosazován naprosto neschopný management, na kterém by si student medicíny, konkrétně oboru psychiatrie, v pohodě udělal závěrečnou práci. Tak to s tím dáváním do pořádku nebude tak horké!!!
R. Przeczek 18.12.2013 14:22

Pecina není žádný ňouma...

V tomto konkrétním případě koná dle platné legislativy a je imunní proti přáním části politické garnitury (dokonce proti přání prezidenta!) s požadavkem na nějaké čekání, kdyby se vším čekalo na nového ministra a jeho mandát, tak je tahle země ještě v horším stavu. Takové jednání by žádnou oporu v zákonech nemělo, naopak by bylo nezákonné! Viníkem je prodloužená ruka Langera a dobrý přítel Kalouska, jistý Kubice, kterému s účelovým odvoláním Lessyho významně pomohl účelově zřízený GIBS, který jen šikanuje schopné policisty, případně zatýká lumpy v řadách policie, kteří nemají dost vlivné přátele a pracují jen "na sebe", takže bezvýznamné postavičky. Nevím co si představujete pod pojmem dávat věci do pořádku. Nejspíš paralyzování protikorupčního útvaru vyhozením jeho šéfa a dosazením nového neschopného. Kubice dlouhodobě také prosazoval sloučení specializovaných útvarů protikorupčního a odhalování organizovaného zločinu. Dobře věděl jak paralyzovat policii a kolik dobré práce odvede jeden poslušný lokaj typu Bílka. Symbolem tohoto dávání do pořádku se stal Martin Červíček přítel Jany Černochové, poslankyně ODS (doufejme, že snad nevyzradil v posteli nějaké státní tajemství). Červíčkovy hysterické výstupy posledních dnů, veřejné lhaní-zaštiťování se veřejným dobrem, nedodržení slibu, že odstoupí pokud bude Lessy očištěň, mediální hysterie spřátelené ČT24, zejména jistého Václava (Emanuela) Moravce a dalších kašpárků dává za pravdu všem příznivcům Lessyho, a názorům, že právě on je ten pravý pro řízení policie.
Jiri Janecek 17.12.2013 6:40

Kde uz jsem neco podobneho videl?

30 pripadu majora Zemana - Stvanice/Studna...A to Mirek Stejskal zkraje pusobil jako celkem charakter... Rozhodne se teda neda rict, ze by to byl nekdo, kdo se na vrchol prosoustal...
Sseremeto 16.12.2013 22:24

Postavení mimo službu Lessyho

by bylo iracionální neboť Kalousek vydal rozkaz, že ho zničí, Kubice rozkaz spnil, GIBS, státní zástupce a první soudce také. Kalousek s Kubicem si absolutně nepřipouštěli, že by se mohl Lessy ještě vrátit a navíc - postavení mimo službu z hlediska morálního nemá na dotčenou osobu takový vliv, jako vyhození bez náhrad, to byl účel, dehonestace osobnosti Lessyho.Ale také již vidím články zde, že si nejsme všichni rovni, že je někdo ovbiněn a pouze postaven mimo službu. Opět zde nadnesu Kovandu, domnívám se, že toto je tipický příklad příslušníka bezpečnostních složek státu, který měl být okamžitě vyhozen, ale to se nelíbilo politickému sajrajtu, vzpomeňme si na různá prohlášení právě Kalousk, Nečase....Být PP bylo bezesporu vrcholem kariéry Koláře, Martinů, Lessyho, Červíčka. Avšak si vzpomeňte na jejich reakce při opouštění tohoto postu, které se v OVM objevily. Ani jeden mi nepřipadal ak, že odchází dobrovolně, ale pod politickým tlakem, možná také pod tlakem zpravodajských služeb. Já netuším, jak to chodí ve světě, v demokratickém světě, ale tyto odchody mi připadaly na hony vzdálené od demokracii. Pak již lze pouze uvést následující. Vzhledem k tomu, že byl Lessy vyhozen, a ne postaven mimo službu, byl tento post volný a musel se co nejdříve obsadit. Což se i stalo. Nemůže za to \Červíček, ten jen kývl na nabídku, kdo ho tam protlačil je otázka pro jiné, vy to víte? Já ne. A jak jsem zde již v minulosti zmiňoval, dostat se během 6 let z 6. PT do hodnosti generála a být policejním prezidentem, to není normální. Ale NIKDO normální se klasickým postupem policejním prezidentem nestal a ani nestane. Jak byly nomenklaturní kádry za socialismu, tak jsou kmotrovské kádry v současné době, můžeme tady o tom polemizovat, ale dokud všechny zasmrádlé Kalousky, Langry, Klause, Sobotky, Svobody, Janoušky, Hrdličky, Ritigynově  Hudečky a spol. nedostaneme od koryt, a do basy, tak se tyto věci budou dít i nadále. 
Ořech 16.12.2013 21:09

Copak Červ .......

http://vtipy.netroof.eu/item/8430/zaklinac-hadu/
Svaty 16.12.2013 20:37

Červíček běží o život, o

Červíček běží o život, o vliv. Někde zašoupnutý v zásuvce bude Langerovi k ničemu. To, že odstoupí proklamoval veřejně takže jestli to někomu sliboval nebo ne asi není až tak relevantní protože se tak vyjadřoval veřejně! Pro mě to křivák a měl by vést maximálně partu uklizeček. 
Holeček 16.12.2013 19:59

Čekal bych od generála Červíčka mnohem větší nadhled

Chápu, že se mu ve funkci zalíbilo, mít na povel čtyřicet tisíc policistů je pro něj jistě životní vrchol. Nemyslím to vůbec ironicky, generálové tu jsou pro velení, nikoliv pro předvádění uniformy na večírcích. Červíček ale musel při nástupu do funkce počítat s eventualitou návratu Lessyho do funkce. To že teď nesrazí paty a neuvolní funkci, mě mrzí. Chybí mi tu jakási přirozená elegance a formát. Škoda.