Diskuse k článku

Topolánkovo lobbistické divadlo ke zlepšení ovzduší nestačí

Bezzubé poplatky za znečištění ovzduší nesplnily úlohu. Proti oživení jejich funkce staví lobbisté čtyři miliony rukojmích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Martin Hájek1

Pane Murdochu, Vaše příklady
Pane Murdochu,Vaše příklady kulhají na obě nohy:1. Stát sice na jedné straně vybírá silniční daň, ale na druhé straně ji bohatě vrací provozovatelům regionální autobusové dopravy na dotacích, protože se snaží dostat lidi z aut do autobusů, abychom se všichni neudusili. To rozhodně není případ tepláren, které naopak do veřejných rozpočtů přispívají řadou dašlích daní (z příjmů, ekologická na paliva) a od příštího roku si ještě nakoupí od státu takzvané povolenky. To je jako byste zdanil naftu pro autobusy zvláštní daní a ještě po nich chtěl poplatek za emise. Připadalo by Vám to smysluplné z hlediska ochrany ovzduší? 2. Tento příklad také kulhá. Nikdo nezpochybňuje, že na teplárny má být větší přísnost z hlediska dohledu a podmínek, než na lokální vytápění. Tak je tomu ostatně už dnes a dále se to výrazně zpřísní. Ovšem pokud na někoho kladete větší nároky, jejichž plnění stojí peníze, tak je hloupost ho ještě dále zpoplatňovat. Jaký další poplatek ve srovnání s domácností platí restaurace? Obdobou poplatků pro teplárny by byl zvláštní poplatek za používání detergentu v myčkách restaurací. Životnímu prostředí to přece škodí, nebo ne? Domáhat se pravdivých informací o sobě mi přijde celkem legitimní. Jak byste jednal Vy, kdyby o Vás a Vašem podnikání psal někdo nesmysly a bezdůvodně Vás skandalizoval? Omluvit se za nepravdivé informace není žádné ponížení, tedy pro slušného člověka určitě ne. To by měla být samozřejmost. Pěkný večer Martin Hájek
0/0
1.3.2012 21:31
Foto

I37s18t85v50á85n 51L50é61k45o

Zdravím, díky moc za reakci
Zdravím, díky moc za reakci :)))
0/0
1.3.2012 19:00
Foto

Miroslav Patrik

Zabava s p. Hajkem zdarma
Me se hlavne libi, jak je p. M.Hajek tak energicky, aktivisticky, nefalesny, trplivy, otevreny, dusledny a moudry, ze stale cte server a clanky, na ktere musi opakovane a opakovane opravovat tvrzene skutecnosti a klast nemilosrdne otazky, prestoze normalni clovek by se venoval zcela jine zabave a nemarnil svuj drahoceny cas vyvracet vsechny ty "hnusne bludy" toho "amatera" C. Klosa.V tom ma muj velky obdiv. Ja osobne na vselijake "voloviny" a "kravoviny" na serverech bych nereagoval, takze si podle ziju klidnym a vyrovnanym pozitivnim zivotem. Jsem v tomhle proste srab.Kdyby kazdy clovek byl tak aktivne sebevedomi a komentoval vsechny nesvary spolecnosti, jako p. M.Hajek, tak bychom byli urcite dal... ted me nenapada vhodne eufemisticke slovo. Proto mu dekuji za pohled z druhe strany, z tvrdeho a nesmlouvaveho ceskeho teplarenskeho byznysu, jiste nejlepsiho na svete s nejuzasnejsimi ekologickymi paramety. A tak je to spravne. :-) 
0/0
1.3.2012 15:33
Foto

Murdoch

Pěkně jste si to v
Pěkně jste si to v Teplárenském sdružení nasyntetizovali, pane Hájku, jen co je pravda... V duchu Vaší logiky o rukojmích bych nezůstal na půli cesty a dotáhl bych to k dokonalosti. Platí-li, že silniční daň platí jen vozidla používaná k podnikatelským účelům, není to diskriminace oproti soukromým vozidlům, které kolikrát nemají EURO3 a ničí silniční svrškysice méně, leč taky? Navrhuji, ať platí všichni účastníci silničního provozu, protože kamioňáci a dodávkáři jsou rukojmí těch osobáků. Ba co víc,pojďmě ještě dál, např. potravinářské provozy nebo restaurace musí splňovat tvrdé hygienické podmínky, aplikovat HACCPy a podobné nesmysly... a doma si každý kuchtí, jak se mu zlíbí, nemá omyvatelné zdi do výše 2 metrů, o odděleném uskladnění drůbežího a jiných mas ani nemluvě... Není to k sakru diskriminace těch chudáku podnikatelů v gastronomii a potravinářství? Navrhuji, aby někdo kvalifikovaný zařídil, aby každá domácnost měla kuchyni až ke stropu vykachličkovanou a měl minimálně dvě ledničky pro uchovávání potravin, jež se mohou negativně ovlivňovat, jinak je to nechutná diskriminace!!!  Čekal jsem, kdo z TS na článek pana Klose zahýká:-) Ale co čekat, když máte ve vedení Tupohlava s gulami - co se v takové hlavě může narodit? Maximálně nějaká stupidita o diskriminaci, jako by se jednalo o stávku odborářů... Doufám, že se k oficiální omluvě Česká pozice nesníží!
0/0
29.2.2012 20:17
Foto

Martin Hájek1

Čeho je moc, toho je příliš.
Vážený pane Klosi,zkuste mi odpovědět na dvě základní otázky:1. Jak má být poplatky motivován ke snižování emisí někdo, kdo ze zákona aplikuje nejlepší dostupné techniky? Jak si představujete, že bude provozovatel takového zařízení dále snižovat emise? To je situace tepláren v roce 2022, kdy také poslanecký návrh zákona ruší poplatky za tuhé látky. Snad i Vy dokážete pochopit, že občané v klimatických podmínkách ČR potřebují teplo více než jen 90 dní v roce, o teplé vodě na mytí ani nemluvě.2. Jaký názor stavíte proti tomu, že je nefér, že jedna část občanů za své emise platí a druhá nikoliv? Píšete o "politickém divadle" a "rukojmích", ale jaké jsou Vaše reálné protiargumenty? Nezlobte se, asi špatně čtu, ale ve Vašem článku jsem žádné nenašel.Pro Vaši informaci, ty supermoderní automatické kotle pro lokální spalování uhlí, které tak vychvalujete, mají na jednotku vyrobeného tepla pořád přibližně 20 krát vyšší emise prachu, než uhelná teplárna "v důchodu". Zkuste se nad tím zamyslet. Zbytek nemá smysl zde rozebírat. Podrobný seznam lží a nesmyslů ve Vašem článku pošlu panu šéfredaktorovi a budu požadovat oficiální omluvu na stránkách České pozice. I informace na internetu mají nějaká pravidla a tiskový zákon platí pro všechny.S pozdravemMartin Hájek
0/0
29.2.2012 15:35