Diskuse k článku

Test Kyprem a příležitost pro Miloše Zemana

Základní cíl byl splněn – připravit Evropany na to, že staré jistoty neplatí. Překvapivě je to český prezident, kdo může nepřehlédnutelně reagovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ctirad Bednář 20.3.2013 19:32

Vynikající článek.

Ohledně ESM tedy vše visí už jen na jediném muži. Ale nad tak totálním, neuvěřitelném selháním rozumu (nebo morálky?)  VEŠKERÉ  politické reprezentace nejen České republiky, ale všech národních států v rámci EU se až tají dech. Mění dějiny za mlčenlivého souhlasu otupělého lidstva zase jednou směr?
Kecálek 22.3.2013 17:13

Skutečnost je ještě horší

O tom, kdy a kolik peněz odčerpá ESM z rozpočtů členských zemí EURO zóny nerozhodují volení politici (tj. při nejmenším se obávající o další setrvání u korýtka), ale nikým nevolení a prakticky neodvolatelní eurobyrokrati, kteří se navíc (studoval jsem konstrukci ESM) nezodpovídají vůbec nikomu (a nejméně ze všeho zbytečné trafice jménem Europarlament) - jsou nad zákonem, nad všemi "euroautoritami" a v rukou mají strašlivé nástroje jak vysát jakoukoliv jimi požadovanou částku z kterékoliv země. Vedle těchto aparátčíků byl Ústřední Výbor Komunistické strany Sovětského Svazu bezmocným demokraticky voleným debatním kroužkem.