Diskuse k článku

Temelín: Rusové mají Klause, Američané Lidový dům?

Promyšlený tah: Hillary Clintonová se kvůli jihočeské jaderné elektrárně sešla také se špičkami ČSSD. Sociální demokraté mohou získat vliv.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Křivan

Koukám, koukám, že technické
Koukám, koukám, že technické řešení je vlastně páté kolo u vozu. A nikdo se k odbornému komentáři na ČP nemá. Podivné. Jen Drábková v tisku si řekla své, klobouk dolů.
0/0
4.12.2012 11:51
Foto

V. Větrovec

Bohužel je to tak.
V jaderné energetice je na prvním místě bezpečnost a technické řešení. Dále stojí ekonomičnost zakázky a další aspekty. Politické argumenty jsou až na zasnutějších místech. Nemohou-li Američané používat důležitější argumenty, je logickí, že sahají k těm méně významným. My ale přece nebudeme tupě věřit všemu, co nám kdo povídá a budeme trochu přemýšlet. Vždyť slova politiků v oblasti nemají žádnou váhu. O bezpečnosti vypovídá mnohem více dokumentace, kterou předložily společnosti jako součást svých nabídek. Tato návštěva má za výsledek jen to, že si politici pěkně popovídali, ale výsledky nejsou (a doufám, že nebudou) žádné.
0/0
6.12.2012 17:02
Foto

Stanislav Mikeska

Jaderná elektrárna se
Jaderná elektrárna se nevyplatí pro privátního investora !!! Celá investice je jeden velký ekonomický nesmysl!
0/0
4.12.2012 10:22
Foto

Názor idiota
Jaderné elektrárny se samozřejmě vyplatí, stačí zrušit lití bilionů do kanálu oze dotací.
0/0
4.12.2012 19:18
Foto

Daniel Vondrouš

ČEZ tvrdí, Temelín se nám nevyplatí
Přeci jen bych v této věci více věřil ČEZu, který má Temelín stavět, než panu Pavlovi. ČEZ říká, že nové dva bloky v Temelíně se mu nevyplatí a požaduje od státu (potažmo od spotřebitelů) dotaci. Podle nezávislých ekonomických expertů (např. Candole Partners) by tato dotace měla činit ca 17 mld Kč ročně. Pokud by doba životnosti Temelína byla jen 30 let (počítá se spíše s dvojnásobnou) zaplatí spotřebitelé ČEZu za Temelín přes 500 miliard korun českých navíc. Vedle toho samozřejmě musí v ceně elektřiny zaplatit i odhadovanou faktickou cenu Temelína tedy 200 - 300 mld. A přirozeně stát zaplatí za ČEZ desítky miliard za vyvedení elektřiny z Temelína k rozvodně, ručí namísto ČEZu za pojištění atp. Jenom vírou v jádro se Temelín postavit nedá. Je k tomu potřeba hodně peněz, víc než nazískání stejného množství elektřiny  jinými způsoby - třeba OZE bez koruny dotace, jak plánuje MPO po roce 2015.
0/0
5.12.2012 15:30
Foto

Stanislav Mikeska

cena elektřiny se
cena elektřiny se skládá:Regulované složky:Distribuce elektřiny:Plat za příkonCena za distribuované množství elektřinySouvisející služby:Systémové službyČinnost zúčtování OTEPodpora výkupu elektřiny z OZE, KVET a DZNeregulované složky:Dodávka elektřinyStálý platCena za dodávku elektřinyDaněDaň z elektřinyDaň z přidané hodnoty Poku je současná cena elektřiny na burze cca 45 EUR/MWh, tak všechny další složky tvoří až 350%  ceny  silové elekřiny!! !!! !!!!! !!!!!Takže je jasné že rozšíření Temelíná za cca 200 miliars, resp. ažse dostaví bude za 500 miliar, se z vyroby elektriky nemuze zaplatit!!!
0/0
4.12.2012 5:54
Foto

Miláno Z Děčína

Malé zamyšlení,pak rada....
Kroutí a hýbe to se mnou denně,když se nad problematikou elektr. energie a jejího neustálého zdražování sebeméně zamyslým!Důvod?Jsem maximálně nespokojen.Vždyť snaha každé vlády je využívat max. jak to v danném období či výhledu jde,možnosti alternativních metod získávání zdrojů atd.!Takto se tedy realizuje v součastnosti výroba elektr. energie slunečními paprsky.Tím se tedy určitě % snižují emise a škodlivé látky v ovzduší a ochraňuje se životní prostředí.Naše,evropské i světové,ne?Náklady státu tomu tedy odpovídají.Jenže?Nelíbí se mě,že stejně všechny pokrokové snahy končí tím,jak my ostatní musíme neustále na tyto kroky státu DOPLÁCET!Nechť se el. energie prodává,ale dráž do světa a nám se její cena snižuje?Neni to fixe!!!Vždyť dotace jsou v tomto dávány především SOUKROMÝM firmám a jedincům!Dobře,ale ˇponižme to pro nás jen na 50% celkových nákladů na realizaci tohoto uskutečnění výdajů státu.Nechci a nechci pomáhat soukromníkům!!!Mimo jiné,často ANONIMNÍM!Všeobecně známá věc a nic!!!
0/0
3.12.2012 21:44
Foto

Dotace soukromníkům
jsou vypláceny na základě zákon č. 180/2005 Sb.  o podpoře tzv. oze. Tento zákon který prosadili v parlamentu socani spolu s komoušema zavázal ČR a její občany desetiletí platit každoročně mnohamiliardové částky solárním tunelářům. Ergo stěžujete-li si, stěžujte si na ksčssd.
0/0
4.12.2012 19:25