Diskuse k článku

Zpravodajské služby: Oživlá minulost výročních zpráv

BIS ve své výroční zprávě za rok 2018 zůstala u modelu, kdy předkládá staré, zčásti prošlé zboží, jež se snaží ještě jednou prodat. Vojenské zpravodajství (VZ) prokázalo schopnost reflexe a změnilo koncepci své výroční zprávy za rok 2018 pro veřejnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fohl 11.12.2019 17:30

“Analytik” Jan Schneider zase nezklamal. Jen by si mohl ty svoje notoricky nekonečné, rádoby odborné, litanie klidně uspořit!

Stačilo by jen konstatovat, ano, pan prezident Miloš Zeman je pašák (dal mi přece medaili!), BIS v čele s Koudelkou jsou západní agenti a Rusko a Čnína jsou super. Všeechno ostatní je jen balast, který se opravdu, ale opravdu, nedá číst!

J. Vávra 3.12.2019 16:31

Pane Schneidere, díky za zasvěcené objasnění z druhé strany, ze strany dnešního disentu.

J. Paleček 2.12.2019 0:07

Autor Jan Schneider se hluboce mýlí, když se podivuje nad skutečností, že se zpráva zaměřuje jen směrem na východ. Jako 101 státu USA druhé kategorie nám samozřejmě nic špatného z té západní strany nehrozí. To lze lehce dokázat historickými zkušenostmi.

J. Beránek 30.11.2019 10:44

Hodnocení tohoto prokremelského "analytika" s vizáží Karla Marxe jsou naprosto zavádějící. Jde o dlouhé dezinformační propagandistické nesmysly, jejichž četba je jen ztrátou času.

M. Kozák 30.11.2019 23:54

Hele tupý komančský kádrováků, vy.er se na ty své hovadiny a prober se. Zaspal si dobu, kádrováci už vychcipali a nikdo je vážně nebere!

J. Vašíček 29.11.2019 22:52

Pokud je něco pravdy na Zemanově spekulaci, že Rusové se Tomanovi pomstili za zprávu BIS, nemohl by si Koudelka větší ocenění ani přát.

Ještě že v té době nebylo známo toto Schneiderovo hodnocení, mohlo by je zmást. Ale spíš ne, oni dobře vědí, na co ho tu mají.

J. Vašíček 29.11.2019 22:58

X Duplicitní !!

J. Vašíček 29.11.2019 22:26

Přesně 24 hod po Zemanově vystoupení v SoukupTv dává Schneider do tisku své přičinlivé rozpracování prezidentových flusanců na adresu BIS. Od guru místních dezinformátorů celkem předvídatelné. Tu medaili si musí odmakat. O úrovni textu přitom dostatečně vypovídá jeho poslední věta.

J. Vašíček 29.11.2019 22:48

Ještě poznámka: Pokud by bylo něco pravdy na Zemanově spekulaci, že Rusové se Tomanovi pomstili za zprávu BIS, pak by si Koudelka lepší ocenění ani nemohl přát.

Ještě že v té době nevešlo ve známost Schneiderovo hodnocení, mohlo by je zmást. Ale spíš ne, oni dobře vědí, že na co ho tu mají.

M. Kozák 1.12.2019 0:02

Vašíček, váše vývody jsou tragikomické. Schneidrovi v oboru nesaháte ani pod pytlík, ale vězte, že Rusové nás nepotřebují, ale my jó. Je to totiž velký trh a zdroj surovin což obojí potřebujeme, ale oni se na nás klidně z vysoka

J. Vašíček 1.12.2019 18:22

Kozák, zkusí myslet než něco napíše. Co má společného ruský trh a suroviny s tím, že si Rusové u nás vytvářejí základnu tajných služeb, a to i pro okolní země? A že Zeman (v jeho vleku i Schneider) plivou na BIS za to, že se tuhle snahu Ruska snaží nabourat?

Jakékoliv srovnávání s tím Čurdou (vědí kdo to byl?) se mi hnusí.

M. Kozák 1.12.2019 18:53

Jen naiva požírá dřisty veřejnopopravek. Já jsem jen zvědav kdy ti Biškoti konečně lapnou nějakého konkrétního špióna , odsoudí jej , zavřou, aby jej případně mohli za někoho vyměnit. Nyní mne rozesmává, že se likviduji zpravodajci. Jenže to jsou i novináři , reportéři TV a rozhlasu. Doklad jak neschopnost musí pokrýt" kreativita" dřistalů.

K Čurdovi, který prozradil úkryt svých spolubojovníků. Dost mne to zajímalo proč? A jeho důvod stojí za zamyšlení. Byl zděšen z následků, které platily stovky nevinných, tak vyzval své parťáky ať se vzdají a tím ukončí běsnění gestapa. Stojí za to zamyslet, zejména proto, žese vzpomíná jen na parašutisty, ale o těch nevinných obětech se mlčí!

J. Vašíček 1.12.2019 19:41

Pokud má špion diplomatické krytí, tak se nezavírá, ale vyhošťuje.

Motivem Čurdovy zrady možná opravdu byl strach o rodinu a osud rodné vsi. Je to ale důvod k omluvě toho, že zavinil smrt kolegů a těch, kteří jim pomáhali? Úhrnem daleko většího počtu lidí než jich v Nové Hlíně žilo?

Končím, tohle s článkem už nemá vůbec nic společného.