Zoufalství véčkařů: Bude zpěvák Maxa jejich kandidátem do Senátu?

Kdysi populární Martin Maxa není žádný politický elév. V minulosti kandidoval do Senátu za stranu Jany Bobošíkové a byl tváří kampaně KSČM.

Slyšte „pecku“ doby předvolební. Věci veřejné lanaří kdysi „populárního“ zpěváka Ivana Vargu, známého pod uměleckým jménem Martin Maxa. Podle informací internetového deníku Insider by měl na podzim za „veverky“ kandidovat do Senátu v chomutovském obvodě. „Že s velkou slávou na scéně nebude nic, a v sále zklamaný dav sotva úžasem oněmí. Celá ta sláva nebude nic než jen trik. Celý to laciný představení sotva dočká se ovací,“ zpívá Maxa v písni Prodavač iluzí. Jakých ovací se asi dočká spojení Maxa-Věci veřejné?

Internetovému deníku Insider informaci o možné Maxově kandidatuře potvrdil bývalý velitel ostrahy společnosti ABL a nyní poslanec VV David Kádner i Maxa. Podle Kádnera jsou jednání na začátku, pan Maxa prý o kandidaturu má zájem. Zpěvák podle svých slov kandidaturu za VV navíc konzultuje se svým kamarádem Milanem Šťovíčkem, véčkařským poslancem a starostou Litvínova. Do boje by šel vyzbrojen spoustou rad od ostřílených politiků.

Není radno Maxu předem odepisovat. Není to žádný politický elév. Předvolební senátorský terén si v Chomutově vyzkoušel již v roce 2006, kdy tam kandidoval za stranu Politika 21, jejíž předsedkyní v té době byla Jana Bobošíková. Neméně zajímavým údajem v Maxově politickém životopise bezesporu je podpora volební kampaně KSČM před evropskými volbami v roce 2009. Nyní by zpěvák své jméno mohl spojit s vládní stranou.

Zpěvákova kandidatura nevyvolává ani tolik otazníky nad panem Maxou jako nad Věcmi veřejnými, které mají díky svým „eskapádám“ a kauzám ve vládě zřejmě problém získat seriózní kandidáty. „Já sázím na špatný koně, na pomalý koně bez dechu. I když nesklízím nic než jen výsměch, tak mi to vůbec nevadí,“ zní refrén Maxovy písně Pomalý koně. Pokud Maxa za VV skutečně kandidovat bude, pak by mu tato píseň neměla být v jeho kampani vzorem.