Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 3.8.2017 0:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Blabol

Dlouhý, ale odborný. Finanční prostředky budou určitě daleko efektivněji vynaložené až po adresné eliminaci skutečně se objevených škod, než při předpokládaných "vědeckých" dohadech.

trochu rozporů pana Moldana

Proč pan Moldan zextréměl mi není jasné. Půvabné je pouštění sodovkového plynu do země a propagace německé energetiky, akorát zapomněl na prudký rozvoj výstavby uhelných elektráren. Takže zároveň jedním dechem říká dekarbonizace energetiky ano a také ano výstavbě uhelných elektráren, kdo tomu může rozumět nevím.

Příroda nám dává jasnou zprávu

že lidstvo se musí začít chovat jinak, nebo vyhyne. Už je nás moc a příroda se brání, jako vždy, když se nějaký živočišný druh přemnoží. A především se musíme přestat míchat do vývoje na jiných částech zeměkoule,

Evropané jsou tupci, že se pletou do vývoje v Africe . Je to proti zákonům přírody, když v oblasti,kde je nedostatek potravin, se zvyšuje počet obyvatel. I krysy mají méně potomků, když nemají dost potravin. Humanitární potravinová pomoc, je jednou z hlavních příčin toho, že Afričané jsou přemnoženi a z toho, že jim dáváme zadarmo potraviny pro ně vyplývá jasný závěr: V Evropě musí být potravin dost, u nás docházejí a tak si tam pro ně zajdeme.

Alarmismus nejvyššího stupně

Epochy teplého podnebí byly vždy současně epochami největšího rozkvětu lidstva.

Každé slovo

napsané v článku o jaderné energetice jen objektivně popisuje realitu. Nic míň a nic víc. Nevím co pana Pavla tak rozčílilo, jeho aktivismus jsou jen nadávky.

Re: Každé slovo

Jsou to z prstu vycucané bláboly. Ostatně od aktivistického zeleného blábolila moldana ani jeho podržtašek nelze nic jiného očekávat.

Antijaderný vylízanec moldan, zapomněl

zmínit, že zatímco v Německu chtěli dekarbonizovat energetiku tím, že začali lít biliony do kanálu oze parodií na elektrárny a odstavovat jaderné elektrárny, což mělo za důsledek prudký nárůst pálení uhlí a nárůst emisí co2, tak v USA snížili emise zcela bez dotací jen tím, že přešli z uhlí na břidlicový plyn.

Vylízanec moldan tak zapomněl zmínit, to že dnes se nevyplatí stavě jakýkoli velký zdroj el. energie (nejen JE), a to z prostého důvodu, že oze parodie jsou tak masvině dotovány a zvýhodňovány.

Taky zapomněl vysvětlit, proč když chce dekarbonizovat, chtěl v ČR odstavovat JE a nahrazovat je dovozovým plynem.

pěkný objektivní přehled

díky za něj. Z hlediska obyvatel Zeměkoule je ovšem nejdůležitější vyhnout se jaderné válce. Na druhé místo bych (především z hlediska Evropy) dal zastavení a kontrolu migrace. Třetí místo celosvětově je sucho resp. voda (CO2 plus voda plus slunce = život na Zemi. Na čtvrté místo bych pak dal klima. A pro dobrý život na Zemi je důležité zdraví.

Co se týče dekarbonizace energetiky, technický pokrok je obrovský a už ho nikdo nemůže zastavit. Jde jen o priority, všichni nemůžeme dělat všechno. Důležitý je "selský rozum", blázniví aktivisté ani honba za nejvyšším ziskem (prachy, prachy, prachy) nám nepomohou.

Bylo by zajímavé udělat konkrétní analýzu pro ČR, jak se snažíme řešit tyto problémy (z hlediska důležitosti pro ČR). Myslím, že část našich kroků byla vysloveně špatná, je třeba diskutovat jak to napravit.