Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 18.8.2016 13:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Mnohdy se srovnává nesrovnatelné

Jsrm český důchodce a !ohu srovnávat s kamarády, kteří jsou důchodci fe Francii a v Británii.

Hned na počátku zdůrazňuji, že aby se důchodce staral finančně o své děti, tak jak je zvykem v Česku, se ve světě na západ od nás nenosí! Aby se rodičové v důchodu zadlužovali proto, aby si děti mohli koupit nové auto, nebo jeli z vnoučaty na exkluzivní dovolenou, jsem ani ve Francii, sní v Británii neslyšel. Nikde taky nedostane důchodce příspěvek na bydlení v bytě v centru velkého města s ústředním topením a celodenně tekoucí teplou vodou, což je považováno za luxus, na který dosáhnou jen movití důchodci. Zdravotní péče, jakou mají zadarmo senioři u nás, o tom se může seniorům ve Francii i Británii jen zdát.

Státní penzi v Británii dostanete po dovršení ,,65let a činí 14% výše platu, který máte před důchodem a maximálně činí 155Liber týdně . Z toho lze dovodit, že neplatíteli si penzijní připojištění nebo nemáte hodně peněz investováno, aby dividendy důchod vylepšovali, jste v Británii

Re: Mnohdy se srovnává nesrovnatelné

Pokračování: jste v Británii chudý důchodce. Za mnoho zdravotních úkonů se platí cash, nájmy ve městech jsou opravdu vysoké a doprava drahá. Když si spočítáte naklady na život v důchodu, tak jen ze státního důchodu v Británii žít na úrovni ( více pokojový byt s ústředním topením ve městě, zadarmo MHD, atd.), na jakou jsou zvyklí důchodci u nás, se absolutně nedá.

Re: Mnohdy se srovnává nesrovnatelné

Neumím posoudit všechno co jste napsal, ale v Londýně je MHD pro důchodce zdarma.

Dobré jako april

Důchodci mají přístup do všech bank s nejlepšími úroky

Už Winsto Chrchill prohlásil

"Věřím jen takové statistice, kterou si sám zfalšuji."

Díky mizerným platům českých zaměstnanců, jsou životní podmínky našich důchodců relativně dobré.

Nesmějí se ovšem srovnávat s důchodci z jiných Západních zemí.