Diskuse k článku

Zima: Stát na vysoké školy sedm let kašlal

Nemáme peníze, křičí univerzity. Občas ale někdo namítne, že tyto státem podporované instituce nehospodaří s finančními prostředky efektivně, a navíc nereflektují společenskou poptávku. Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima v rozhovoru odpovídá i na nepříjemné otázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

I27s27a77a61c 82N91e58w76t74o86n 8976609297247

Kdo vidí trochu za kulisy musí se smát.

Kecy a bláboly.

Z veřejného vysokého školství tečou peníze jak z děravého sudu a čím více jich tam nalijete, tím více potečou. Je na čase se zamyslet na základním paradigmatem vysokého školství - opravdu je v zájmu státu platit z veřejných peněz vzdělání lidem, kteří je ve valné většině využijí pro svoje soukromé kariéry nejen v tuzemsku (dalo by se pochopit, že to jsou budoucí plátci daní s vyššími příjmy - hahaha), ale kdekoliv celosvětově?

Není to takhle náhodou o tom, že investice do vzdělání je věcí každého znás a pokud stát má nějakou potřebu, nechť si zavazuje stipendisty k tomu, že za ně školné uhradí a oni budou po stanovenou dobu pro ten stát pracovat?

Jenže veřejné VŠ se školného bojí jako čert kříže (pod heslem omezení přístupu ke vzdělání), protože by se ukázalo, kdo je skutečně kvalitní - i bez akreditačních úřadů a "moudrých" komisí. Rohlíky si také nekupujete u pekaře, který je má ošizené a připálené.

0/0
13.5.2018 11:07