Diskuse k článku

Žijeme-li v simulaci, Ježíš mohl vstát z mrtvých

Kniha Genese líčí, jak Bůh stvořil svět, což se podobá vzniku počítačové hry. Ve Starém zákoně Bůh zasahuje mnohokrát, činí zázraky. V kontextu hypotézy simulace, jež poskytuje nový pohled na Boha, lze říct, že tvůrce vstupuje do světa, který stvořil. Ježíš vybízí ,,hrát hru“ podle jeho pravidel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Č. Berka

věřící už neví, kudy kam

"Pokud tomu tak není, a vše je pouze simulace, nemusí to pro náš život mít žádné důsledky. Možná však má – víra v Boha jako stvořitele nebe i země dostává nový smysl." - je to naopak- ta víra se stává nesmyslnou- Boží láska je jen simulací a křesťanskému bohu na nás nezáleží

0/0
1.7.2017 18:53

Východní učení a simulace

Děkuji vám za podnětný článek. Pátrání bych však spíše směřoval k východním učením jako je taoismus, buddhismus a jóga, tam je to ohledně simulace podle mého názoru daleko přesvědčivější, jasnější a propracovanější než ve vědě (která je na pěti smyslech a rozumu založená) či v křesťanství. Leccos se lze dozvědět od autorů jako mimo jiné: Buddha, Jógananda (skvělý Životopis jogína), McTaggartová (právě konečně vyšlo Pole), Stephen T. Chang, Swami Rama, Chen Kaiguo a Zheng Shunchao, Daniel Reid, Sogjal Rinpočche, Deepak Chopra, Mantak Chia... Jediným důkazem toho, že pravděpodobně žijeme v simulaci pořádané Duchem (Myslí, Tím, Taem...), je však zřejmě pouze osvícení a osvobození.

0/0
1.7.2017 9:02