Diskuse k článku

Země bez eura budou v Evropské unii marginalizovány

Podle Oldřicha Dědka z ČNB se česká koruna chová apoliticky, a chovala se tak i v minulosti. Je jako boxer Rocky. Nenechá se jen tak něčím vyvést z rovnováhy. A to, že jen lehce reaguje, ať nahoru, nebo dolů, a nevyvolává to žádné otřesy, je projevem stability.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Začarovaný kruh/2

Řešením je tedy zavedení nových průmyslových odvětví s výrobky s vysokou přidanou hodnotou. To je ovšem velice těžká a především dlouhodobá záležitost! Začít by se muselo především masivními investicemi do vzdělání. Vize by tu tedy byla, bude ovšem záležet jen na politické vůli!

Nakonec tu ale zbyde ještě jeden velký problém a to je naprosto neracionální a emotivní přístup velké části české společnosti k zavedení eura!

0/0
5.6.2017 13:30

Re: Začarovaný kruh/2

Kecy. Není technologičtější odvětví než elektronová mikroskopie, jsme v něm světoví leadři ale přesto se v Brně platí inženýři na úrovni západoněmecké minimální mzdy.

Vysokou mzdovou hladinu je možno dosáhnout pouze pokud v zemi působí dostatek nadnárodních firem s domácími vlastníky. Protože jen tak lze práci poslat jinam a inkasovat jen za prodeje.

0/0
8.6.2017 14:47