Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 19.10.2016 11:46
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Pro uplnost to poradi

Pridam pro uplnost par udaju. Metodika THE je znama, THE poskytuje prislusna data, takze je mozne "dekryptovat" i poradi universit uvedené souhrnne ve skupinach. Je nasledujici (a odlisne od poradi uvedeneho ve clanku):

Charles University in Prague - Czech Technical University in Prague - Masaryk University - Palacký University in Olomouc - Brno University of Technology - University of Chemistry and Technology, Prague - VŠB - Technical University of Ostrava - Czech University of Life Sciences Prague (CULS) - Tomas Bata University in Zlín -University of West Bohemia - University of Pardubice - Technical University of Liberec.

Karlova U. - CVUT - Masarykova U. - Palckého U. - VUT - VSCHT -

Spíše je zajímá jmenování

Pány akademiky spíše zajímá jmenování a potvrzení jejich profesury prezidentem republiky než úroveň školy. Úroveň českých vysokých škol je nevalná už léta! Hlavně že páni akademici sepisují petice a bojují proti údajné xenofobii českého národa, místo aby bojovali za více peněz pro VŠ. Ty by už konečně mohly zaplatit skutečné zahraniční experty a vyházet ty asistenty a posléze profesory, které samy vyprodukovaly. Jejich produkce připomíná samooplodňování. Ostatně co může dát klon nevalné školy následovníkům? a tak úroveň klesá a klesá.

UK, stejně jako ostatní...

..české univerzity se nikam nepohnou, dokud budou zabetonovaným mraveništěm nýmandů, kteří si v devadesátých letech rozdali docentury a profesury a teď se zuby nehty brání změně systému, která by na akademickou půdu mohla přivést lidi, kteří něčeho dosáhli v zahraničí nebo v byznysu. Jednání kolem nového VŠ zákona, později novely, to ukázala jasně. Žvanění o kvalitě versusu realita. Student je to poslední, co akademiky zajímá...

Zimo, nastává zima.

Jen zběžným pohledem: 15-timilionové Holandsko má v prvé stovce minimálně 4 university

Jinak: co chtít, když "staroslavnou" Karlovku vede Zima, před plyšákem aktivní SSmák, bezobsažný frázista. Zvolili si jej sami, jejich vizitka.

Škoda tý školy

Zřejmě

by nepomohlo, kdyby pověřený úředník, silnější konstrukce vzal do ruky žebříček kvality škol a omlátil tím hlavu paní ministryně školství, no zkusit by se to mohlo, těm jejímii blbými nápady dosáhneme totálního rozpadu vzdělávání. -- Ti agresivnější socdemo tu ubohou úroveň vzdělávání svedou na Havla, Topolánka a Kalouska.

Re: Zřejmě

dyk chudak holka dre jak kobyla ... teda pardon ... valachova