Diskuse k článku

Žebříček THE: Mezi prvními 400 není vysoká škola z Česka

Nedávno zveřejněný žebříček Times Higher Education (THE), jenž patří mezi tři nejváženější hodnocení, vybízí k zamyšlení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pro uplnost to poradi

Pridam pro uplnost par udaju. Metodika THE je znama, THE poskytuje prislusna data, takze je mozne "dekryptovat" i poradi universit uvedené souhrnne ve skupinach. Je nasledujici (a odlisne od poradi uvedeneho ve clanku):

Charles University in Prague - Czech Technical University in Prague - Masaryk University - Palacký University in Olomouc - Brno University of Technology - University of Chemistry and Technology, Prague - VŠB - Technical University of Ostrava - Czech University of Life Sciences Prague (CULS) - Tomas Bata University in Zlín -University of West Bohemia - University of Pardubice - Technical University of Liberec.

Karlova U. - CVUT - Masarykova U. - Palckého U. - VUT - VSCHT -

0/0
19.10.2016 11:46
Foto

Uplnej Vypatlanec

Re: Zřejmě

dyk chudak holka dre jak kobyla ... teda pardon ... valachova

0/0
13.10.2016 14:37
Foto

Karelkarel

Spíše je zajímá jmenování

Pány akademiky spíše zajímá jmenování a potvrzení jejich profesury prezidentem republiky než úroveň školy. Úroveň českých vysokých škol je nevalná už léta! Hlavně že páni akademici sepisují petice a bojují proti údajné xenofobii českého národa, místo aby bojovali za více peněz pro VŠ. Ty by už konečně mohly zaplatit skutečné zahraniční experty a vyházet ty asistenty a posléze profesory, které samy vyprodukovaly. Jejich produkce připomíná samooplodňování. Ostatně co může dát klon nevalné školy následovníkům? a tak úroveň klesá a klesá.

0/0
13.10.2016 10:46
Foto

I55s60a48a84c 76N62e98w79t49o64n 8796949937737

UK, stejně jako ostatní...

..české univerzity se nikam nepohnou, dokud budou zabetonovaným mraveništěm nýmandů, kteří si v devadesátých letech rozdali docentury a profesury a teď se zuby nehty brání změně systému, která by na akademickou půdu mohla přivést lidi, kteří něčeho dosáhli v zahraničí nebo v byznysu. Jednání kolem nového VŠ zákona, později novely, to ukázala jasně. Žvanění o kvalitě versusu realita. Student je to poslední, co akademiky zajímá...

0/0
13.10.2016 9:07

Z. Meisner

Zimo, nastává zima.

Jen zběžným pohledem: 15-timilionové Holandsko má v prvé stovce minimálně 4 university

Jinak: co chtít, když "staroslavnou" Karlovku vede Zima, před plyšákem aktivní SSmák, bezobsažný frázista. Zvolili si jej sami, jejich vizitka.

Škoda tý školy

0/0
13.10.2016 8:01

Zřejmě

by nepomohlo, kdyby pověřený úředník, silnější konstrukce vzal do ruky žebříček kvality škol a omlátil tím hlavu paní ministryně školství, no zkusit by se to mohlo, těm jejímii blbými nápady dosáhneme totálního rozpadu vzdělávání. -- Ti agresivnější socdemo tu ubohou úroveň vzdělávání svedou na Havla, Topolánka a Kalouska.

0/0
12.10.2016 23:30