Diskuse k článku

Ze všech povolení se stávají právní bitvy. To je nezdravé

„Je to zákopová válka. Někde upravíme zákon, tak se napadají formality, chce se, aby byl v dokumentaci popsaný každý kamínek. Více než 300 stran odborného textu má udělat úředník, který povoluje domky – představa, že neudělá žádnou chybu, je sci-fi. Ale musíme se s tím vypořádat,“ říká v rozhovoru ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Musí to jít jinak

"Vrátit se k osobní odpovědnosti"??? Pokud vím, tak od roku 1918 žádný politik nikdy nebyl osobně odpovědný nikomu za svou činnost. Pouze snad své domovské politické straně. A to je právě ta chyba, která nás tíží jako neodvalitelný balvan. Poslanci nejsou zástupci občanů, protože jim nejsou přímo odpovědni. Politické strany nejsou zástupci občanů, jsou odpovědny snad jen svým voličům, jichž je v ž d y naprostá menšina. Nastává kocourkovský paradox. Jsme politiky vyhlašováni parlamentní (zastupitelskou ) demokracií, ve které ovšem občané nemají žádné zástupce (kromě senátu, který ovšem nemá téměř žádné smysluplné pravomoci). Česká kocourkovská republika.

0/0
22.1.2019 16:24

Musí to jít jinak

Při Byrokratickém šílenství, se v tisících stránkách a stovkách podpisů zcela ztrácí osobní odpovědnost. Je nutné zatnout tipec nepřátelům státu z bandy zelených teroristů (které si stát nota bene sám platí!!!) a vrátit se k osobní odpovědnosti. Máme konečně předsedu vlády, který ví co to osobní odpovědnost je. A má spolu se svými kolegy dostatek kontaktů, aby se velice rychle - v řádů měsíců - nechal vypracovat CENÍK od do: Pokud se vejdeš, kontroluje se kvalita provedení máš pokoj. Objem dokumentace která se vyžaduje stejně nikdo nemže odpovědně posoudit a tk se budují monstrózní odbory, ve kterých se opět osobní odpovědnost zcela vytrácí.

0/0
22.1.2019 10:58

Nikdo nevysvětlil přesně problém.

Nikdo z ekologů nevysvětlil,že těleso silnice,dálnice nekončí asfaltovou vozovkou a když se rozšiřuje o tři-pět metrů na každou stranu,je nutné nově situaci posuzovat.Živočichové mají jednu vlastnost.Pokud jim někde ubývá prostoru,prostě se přestěhují.Kteří chránění živočichové žijí v tělese dálnice,silnice?Kde se tam vzali?A pokud žijí v nějaké tůni,mokřadu vedle,není problém jej o těch pár metrů posunout..(ten mokřad,živočichové se přesunou sami)Tzv.,,ekologické" organizace nehájí přírodu.Jen prosazují svoje ambice a důležitost k ukojení svého libida.

0/0
22.1.2019 10:09

Re: Vidím to jinak.

ne přes politické strany a hnutí.

Dalším problémem, o kterém novináři záměrně neinformují je zcela nezdravé množství kamionů, které se na našich dálnicích a silnicích pohybují. Je třeba mít na paměti, že v době, kdy tyto dálnice byly stavěn\y, žádné kamiony neexistovaly. Dálnice byly stavěny pro menší nákladní auta a auta osobní. Pokud vezmeme v potaz, že za naprostou většinu dopravních nehod nesou vinu kamiony a jejich řidiči, je prapůvod problému logicky zřejmý. Je v kamionové přepravě a nikde jinde.

0/0
22.1.2019 8:18

Vidím to jinak.

Ono jde v podstatě o něco zcela jiného. Sněžení (nic mimořádného, v minulosti zcela běžné) a následné problémy na dálnici jsou pouze zástupným problémem, který je novináři záměrně povyšován. V zásadě jde jen o volnou soutěž politických stran, sedících v poslanecké sněmovně a jejich lídrů,. Zejména pánů Kalouska, Pospíšila,Fialy, Bartoše, Bělobrádka, Jurečky, Filipa, Gazdíka a jim podobných, kteří se před volbami do EU v očích voličů zviditelňují. I kdyby nebyly volby do EU, dělali by zmínění pánové totéž. Oni totiž nic jiného než volně soutěžit neumí a přesto, že jsou mezi poslanci už nezdravě dlouho, za celé své působení tam ničeho smysluplného nedosáhli a nic rozumného nepředvedli. Jsou jen produktem volebního systému podle zásad poměrného zastoupení, jehož důsledkem je volba sice těch nejlepších z lůn politických stran, kteří jsou ovšem zároveň nejhoršími z těch, které by občané rádi volili. Aby toto nesmyslné konání bylo odstraněno, bylo by nutno zástupce občanů v PS volit přímo a

0/0
22.1.2019 8:13