Diskuse k článku

Zdravotníci ze zahraničí se do Česka nehrnou

Z Výroční zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) za rok 2014 o mezinárodní migraci vyplývá, že cizince, kteří jsou lékaři či zdravotními sestrami, Česko neláká. Navíc má problém se stárnutím lékařů a nedostatkem sester.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

O. Prokop

dodatek

je to výsledek 25 leté dehonestace lékařů a sester, kde již v roce 1995 Klaus řekl, že když se lékařům nelíbí pracovat za 50 Kč za hodinu, ať jdou dělat taxikáře. I nyní je hodinový příjem lékaře v nemocnici asi 180 Kč za hodinu a při 300 hodinách měsíčně v práci to dělá médiami uváděných závratných 56 tis Kč. Podle HDP jsme na úrovni Portugalska a tam jsou násobky k průměru, u nás je základní plat lékaře na 1,1 násobku. Lékaři a sestry jsou nedobrovolnými sponzory zdravotnictví- český pacient má světovou léčbu za pár pětek. Doporučuji jít na 7. job festival 27. a 28.11.2015 do hotelu NH v Praze na Smíchově, abyste měli představu, jaké nabídky jsou našim lékařům poskytované v Rakousku a Německu.

0/0
23.11.2015 12:22
Foto

Uplnej Vypatlanec

Re: dodatek

ale zato ceny uz mame 20 let jako na zapade ... ono ty platy tam maj lepsi nejen doktori, bohuzel to predpoklada znalost nemciny (obzvlast u tech, co pracuji s lidmi) ... z nasich nizkych platu => potazmo pak malych odvodu lze tezko financovat sluzby jako na zapade (OSVC toho moc nezaplati) ... ale pockejte, voni jim tam ted ty platy taky klesnou s prichodem levnych lekaru, inzenyru a akademiku, uz zjistili, ze 8,5e za hodinu je pro "pracanty" moc, dys se polovina neumi ani podepsat

0/0
23.11.2015 15:19