Ceska Pozice

Zatímco šéfové ČSSD řeční o etice...

Právě když ČSSD jedná o úpadku mravů, dočítáme se: sociální demokrat Hulinský je podezřelý, že přihrává sponzorské peníze blízkým.

Rigorózní zkoušku zmákl JUDr. Petr Hulinský v Bratislavě. Jeho práce má 88 stran a je o korupci. foto: © www.cssd.cz/petr-hulinskyČeská pozice

Rigorózní zkoušku zmákl JUDr. Petr Hulinský v Bratislavě. Jeho práce má 88 stran a je o korupci.

Je sobotní ráno. V televizi na ČT24 hřímá Lubomír Zaorálek na ideové konferenci ČSSD, že se musíme dočkat nové revoluce, „nového roku 1989“, protože lidé v Česku nebohatnou díky své práci, ale kradením, hovoří o mravu a úpadku. OK. O pravici padají ostrá slova, jež dříve narozeným připomínají obrodná vystoupení hlavounů KSČ... Že by to sociální demokraté mysleli nyní upřímně? Odcházím si raději koupit noviny.

Pokládám je na stůl. Na titulní straně Mladé fronty DNES je popsán případ jednoho z nejvlivnějších členů ČSSD Petra Hulinského, jenž prý „rád pomáhá postiženým sportovcům“. Poslanec Hulinský, stínový ministr a šéf pražské organizace strany je podporuje přes jejich občanské sdružení Spastic Handicap. Novináři MfD ale zjistili, že kromě tohoto neziskového sdružení existují i dvě ziskové společnosti, jež se jmenují takřka stejně – Spastic Handicap, a.s., a Spastic Handicap Agency, s.r.o. Náhoda? Nedostatek invence a kreativity?

„V nich místo postižených sportovců objevíte Hulinského asistentku (poslanecká asistentka Vladimíra Víšková, která je jednatelkou eseróčka - pozn. ČESKÉ POZICE), druhou založil právník Marián Čalfa, který s Hulinským také spolupracuje. Do nich jdou sponzorské dary z magistrátních společností, v nichž Hulinský působil či působí,“ píše deník.

Hulinský je papírovaným expertem na korupciStřet zájmů? Přihrávání peněz? Pan doktor Hulinský to odmítá. Sponzorské dary z Pražské energetiky (PRE), kde je politik předsedou dozorčí rady, putují do těchto firem. PRE podle deníku neposílá dary přímo organizaci postižených sportovců, ale právě těmto firmám. Přesné částky, které PRE firmám poslala, nelze dohledat; dostupný je pouze seznam obdarovaných sdružení a celková suma, jež loni činila 36 milionů korun a předloni 41 milionů. Spastická akciovka, jež nemá ani poštovní schránku, uvádí jako dalšího sponzora už jen Pražskou teplárenskou, ve které též působil Hulinský.

Pikantní na celém příběhu je i to, že vrcholný představitel ČSSD je papírovým odborníkem na korupci. Podle serveru Aktuálně.cz získal Hulinský titul JUDr. na bratislavské Akadémii policajného zboru, jeho rigorózní práce čítala 88 (slovy osmdesátosm) stran a přišla s převratným výzkumným výstupem: Korupce tu je a škodí!

Ale od novin zpět k televizi. Není to tak dlouho, co se na ČT24 přiznal Zaorálek k tomu, že je idiot, neboť neviděl nekalé jednání bývalého šéfa ČSSD a premiéra Stanislava Grosse. V souběhu událostí by měl Zaorálek, místopředseda strany, volit opatrnější slovník.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.