Diskuse k článku

Zatím se neodehrává žádná ekonomická katastrofa

„Z ekonomického hlediska v roce 2020 byla největším šokem jarní vlna koronaviru. Primárně proto, že jsme kolektivně čelili nové, neočekávané situaci. Nicméně další vlny jasně ukázaly schopnost podnikatelů a firem na ně reagovat rychleji a flexibilněji. To platí především pro průmysl,“ říká v rozhovoru šéf Komerční banky Jan Juchelka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Koutský 26.1.2021 10:29

Více jak 500 miliard státního dluhu není žádná ekonomická katastrofa?8-o

F. Kusák 26.1.2021 12:50

Taky mně přijde, že ten člověk mluví nesmysly. Je ovšem otázkou, za koho mluví. Služby jsou v rozkladu, automobilky jedou s obrovskou ztrátou, což se projevuje i v dodavatelských firmách, o cestovním ruchu ani nemluvě. Doprava - katastrofa. a k tomu to horentní zadlužení, jak říkáte. Až mně z toho pracuje svěrač. No, přál bych si mít jeho optimizmus.

M. Kozák 27.1.2021 10:25

Ále pánové, nežerte tak plky z médií a už vůbec ne z čt. Nevím co si píšete do svého cv, ale Juchelkovo asi netrumfnete. A z ekonomů doporučuji ještě Švihlokovou. A k zadlužení, poměr dluh/hdp je furt lepší než za kalousků ;-)

F. Kusák 27.1.2021 19:49

Věřte, že já plky z ČT nežeru, mám vlastní úsudek a informace, k tomu mnohaleté zkušenosti jako top manažer a majitel výrobních firem. Takže vím, o čem mluvím. A co se týče poměru dluh/HDP, je sice pravda, že jsou mnohem větší dlužníci, nicméně, to je jen orientační ukazatel a záleží na struktuře našeho zadlužení a schopnosti takový dluh splácet. Problémem je také dynamika našeho zadlužování, a ta je vysoká. Ale já si nemyslím, že bychom na tom byli nějak výrazně hůř, než ostatní západní státy, skutečnost je taková, že je situace všeobecně mizerná. Naše ekonomika je z velké části závislá na té německé, takže pokud se jim bude jakž takž dařit, zvládneme to i my. Ale ani Němci žádným velkým optimizmem nehýří. Zkuste nahlédnout třeba do Handelsblattu.