Západní právníky láká Afrika

Tři konkurenční advokátní kanceláře – Clifford Chance, Allen & Overy a Norton Rose – otevírají pobočku v Maroku.

Aktualizováno. Tak dlouho byla Afrika pro velké advokátní kanceláře nezajímavou destinací, až se najednou tři globální právní firmy rozhodly založit pobočku v Maroku prakticky ve stejný okamžik. Trojice konkurenčních advokátních kanceláří, Clifford Chance, Allen & Overy a Norton Rose, otevře těsně za sebou pobočky v severoafrickém Maroku. Informovaly o tom právní servery legalweek.com a law.com. Jde o potvrzení skutečnosti, že Afrika se stává pro právní firmy ze Západu čím dál zajímavější trhem, který si nemůžou dovolit opomíjet ani kanceláře patřící mezi nejprestižnější ve Velké Británii.

Černý kontinent je zajímavý nejen proto, že se tam zvyšuje životní úroveň v řadě zemí, ale i z pohledu investorů, kteří se do Afriky hrnou z jiných koutů světa. Jde především pro indické a čínské byznysmeny, jimž západní kanceláře často poskytují globální právní servis.

O tom, že zvažují, z jaké země Afriku „obsluhovat“, hovořil při setkání s ČESKOU POZICÍ letos v květnu senior partner Clifford Chance Malcolm Sweeting. Volba tedy nakonec padla na Maroko.

O něco rychlejší než Clifford Chance budou konkurenční Allen & Overy a Norton Rose, jež kancelář v Maroku otevře už v září v Casablance. Všechny tři právní firmy působí také v České republice.