Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 21.2.2021 15:14

Racionalita? Polovina lidí nemá šanci, protože jí islám nedovoluje vzdělání. Ale vlastně... jaká polovina lidstva... Ženy jsou sice už několik let uznány za savce, ale to neznamená, že jde o lidi, že.

D. Šumová 21.2.2021 5:45

Kdybych byla věřící (v jakéhokoliv Boha), řekla bych: "Bože! Kam se poděl zdravý selský rozum??? Proč tu otiskují takové bláboly, které se tváří rádoby vzdělaně, a při tom nás vrací do středověku??? Ten, kdo si do PEREXU dá, že cituji: "...Západní lidé u odmítaného nacismu a fašismu nemohou opomíjet jejich humanistický základ..." dokazuje veřejně, že patří zavřít, za podporu obou zločinných ismů. Proč zrovna to Česká pozice otiskuje??? To tady je málo blouznivců na sociálních sítích? Opravdu se máme učit v našich podmínkách, s naší tradicí, a pověstí ateistické země, zrovna od islamistů??? Je jich všude málo???

P. Kral 16.2.2021 4:56

Nejvetsim nepritelem lidstva jsou penize. Hraji ale mnoho velmi slozitych roli takze se bez nich nelze obejit. Snad vymyslime neco lepsiho abychom nedrancovali planetu ani lidsky genofond.

J. Mikeš 15.2.2021 19:52

velice zajímavý článek. bohužel si ho téměř nikdo nepřečte, přitom názorně ukazuje, proč jsou západní demokracie a islám neslučitelné

I. Polák 15.2.2021 16:05

"Dnešní vzdělaný člověk snad nic takového nepotřebuje" ... ten optimismus vám závidím. Jinak souhlas. Což takhle to říci stejně jako Churchil o demokracii: Nejlepší ze všech špatných systémů.

A. Morbicer 15.2.2021 11:46

Milý pane, nevztekám se. Ani druhého neurážím chytráckým slovem v úvozovkách. Věřím v pravdivost Ježíšova požadavku na oddělení moci světské a duchovní (co je božího Bohu, co je císařovo císaři). Věřím, že humanitní, demokratické, sekulární uspořádání společnosti je lepší, než íránská islámská totalita, která se obhajuje vzletnými slovy podobnými článku, přitom vraždí názorové odpůrce, křesťany, neposlušné ženy... Věřím, že žiju v mnohem lepší společnosti přes všechny problémy, které jsou.

T. Klepal 15.2.2021 11:13

Ne, že bych se s názory ztotožňoval, ale jsem moc rád, že zde byl článek publikován. Řekl bych, že ještě zajímavější, než ty myšlenky samotné, je možost seznámit se s obecným náhledem, jak nás pravděpodobně vidí mainstream v zemi, jako je Írán. Díky patří panu autorovi i redakci ČP. R^

I. Polák 15.2.2021 8:36

Pane filosofe! Nesouhlasím s vámi, ale jsem rád, že v naší zemi váše názory zveřejnili.

J. Koutský 15.2.2021 8:35

Aby se „inteligenti“ jako Vy mohli vztekat!!;-D

B. Rudolf 15.2.2021 6:07

Náš způsob života si jistě zaslouží kritiku. Zaslouží si ji nikoliv humanismus nebo demokracie, ale povrchnost a víra v neviditelnou ruku trhu, která vše zařídí. Jsme jenom lidé a věda a technologie nám daly do rukou prostředky, kterými můžeme zničit nejen sebe.

U nás doma rozlišujeme mezi duchovností a náboženstvím. K duchovnosti se člověk dostává ztěžka, pomalu a bolestně.

Náboženství o existenci duchovnosti většinou ví, ale téměř vždy je znehodnoceno touhou po moci. Křesťanství - náboženství lásky a milosrdenství - mělo svoji inkvizici, mučení a upalování kacířů, hony na čarodějnice. Ještě velmi nedávno jsme byli zděšení a pobouřeni zprávami o tom, co se dělo v Islámském státě.

Kam vede vláda náboženství posedlého touhou po moci, jsme již mnohokrát zjistili. Křížové výpravy nejen do Svaté země, ale i proti křesťanům, třicetiletá válka mezi protestanty a katolíky, boje mezi Sunnity a Šíity. Toto vše se dělo ve jménu Boha.

Ano, musíme se změnit a musíme se změnit včas, ale návrat d

A. Morbicer 14.2.2021 16:27

A tak kdyby pan profesor alláhovské univerzity tvrdil něco jiného, tak mu režim uřízne hlavu a rodina skončí vybíráním odpadků na smetišti. Takže v klidu. Jenom nechápu, proč to otiskuje ČP?

J. Huml 14.2.2021 15:04

Autor propaguje teokracii; stara obhajoba totality falesnych elit. Dnes nepouzitelne, mladsi generace Persie tuto ideologii razne odmitaji.

R. Vacek 14.2.2021 13:59

Náboženství slouží akorát k tomu, aby sjednotilo hlupáky do jednoho houfu. Dnešní vzdělaný člověk snad nic takového nepotřebuje.

Západ je v krizi protože začal relativizovat hodnoty, na kterých vznikl. Tedy že kultury si nejsou rovny, ale že ta západní je nejlepší a ty ostatní si zaslouží postupnou náhradu tou západní.