Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 27.2. 2019 18:18
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Kam asi budou ti migranti emigrovat, až Evropu

změní k obrazu svému?

Politici na západě úplně zešíleli

Politici na západě úplně zešíleli. Tahle multikulti-zeleno-gender-islám ideologie nás úplně zničí. Je potřeba zastavit tohle šílenství.

http://www.epshark.cz/clanek/1339/zprava-o-gradujicim-silenstvi

Fundamentalismus zničí vše, i humanitu.

I humanitní ideologie se může změnit v absurditu a zničit svého nositele. Pokud bude fundamentalizována - bude k ní fundamentalistický přístup. Samozřejmě k tomu vždy přistupuje někdo, kdo chce dosáhnou něčeho, co je normálními prostředky nedosažitelné. Většinou nezměrné moci a nezměrného bohatství. I pravda a láska se fundamentalistickým přístupem zvrhne v lež a nenávist. V diktovanou lásku, trestanou nelásku, prokazování lásky či nelásky, atd. Jsme ve střetu s fundamentalistickým přístupem k lidským právům, svobodě a demokracii.

Re: Fundamentalismus zničí vše, i humanitu.

Humanita jako prakticky vše se může změnit v něco i dost zničujícího v důsledku svého neustálého kvantitativního a věcného rozšiřování, v důsledku své ideologizace. Neúprosný zákon přechodu kvantity v (jinou) kvalitu platí i zde obdobně jako u látky, působící v určitém množství jako lék, jež se ve větším množství či užitá nesprávně mění v jed. Jsem přesvědčen, že humanita by měla být lékem tam, kde (společenský) funkční organismus výjimečně částečně selhal, nemůže ale mít ambice nahrazovat systémy organismu samotného.

Oprava

Dovolil bych si autora poněkud poopravit. Nejedná se o ideologii lidských práv, ale o d i k t a t u r u l i d s k ý c h p r á v .

Re: Oprava

Nikoli. Jde o diktaturu ve jménu tzv. lidských práv. Lidé o tato práva většinou nestojí. Jednoduché – vyberte si menšinu (1 promile) a v jejím jménu pobírejte dotace.

Re: Oprava

Lidská práva jsou v podstatě čtyři: Právo na život,Právo vlastnit a svobodně využívat majetek, Rovnost před zákonem, Svoboda názorů., To, co do seznamu přidali hlasatelé utopie universálnosti jimi široce pojatých "lidských práv" a demokracie, jako jedině spravedlivého sytému společensko-politického uspořádání státu, je srovnatelné s utopiemi komunistů a jiných snílků, což povede ke stejně neslavným koncům, jako to tomu bylo ze všemi utopiemi po celou historii lidstva.