Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 15
  • Poslední: 8.6.2016 18:48
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Perfektní analýza

Perfektní analýza díky, pouze bych dodal, že Rusko prohrává vždy hospodářsky, mám prostě problém s udržitelností své politikya ekonomické strategie (proti nim je Řecko hadr :)). A to jim zlomí vaz, ani Ruský čelavěk nevydrží všechno, obzvlášť, když vidí co by mohl všechno mít.

Když už chcete argumentovat Ivanem Hrozným,

a expanzí Ruska za něj a po něm - tak byste měl taky připomenout Smutu a polské obsazení prakticky celé původní Rusi až po Moskvu včetně. Z Ruska trehdy zbylo jen to, co Ivan vydobyl na Tatarech na Volze. Musela povstat celoruská domobrana, aby vytlačila Poláky aspoň ke Smolensku. A museli povstat kozáci, aby s ruskou pomocí vyhnali Poláky z Malé Rusi, tedy té části., která se o sto let později stala Novoruskem.

No - a možná i Bátúovy Mongoly a téměř zničení Rusi od východu - ze velké dopomoci Litvy, Rzeczi pospolité, Švédska a Německých rytířů od západu.

Re: Když už chcete argumentovat Ivanem Hrozným,

ano ano, vytlačit až ke Smolensku.

A tam nakonec dorazila i Kačinského

Rusko nemá nezamrzající přístav?

Co Murmansk? Co Petěrburg? Co Usť-Luga? Co Vladivostok a Nachodka?

Člověče, aspoň si něco zjistěte, než budete opakovat 300 let stará klišé...

Re: Rusko nemá nezamrzající přístav?

Jediný nezamrzající ruský přístav na otevřeném moři v Evropě je Pečenga,bývalé finské Petsamo,které je omýváno Golfským proudem.Murmansk leží poněkud východněji a Golfský proud na něj nepůsobí (viz mapa).Přístavy ve Finském zálivu Baltického moře zamrzají.Vladivostok a Nachodka jsou na Dálném východě,tisíce kilometrů od Evropy.A to je realita,žádné 300 let staré klišé.

Rus je mix vikingů a středoasijských nájezdníků

Ruské zájmy? To je expanze! Rus to má i v genech, není to žádná slovanská holubice míru, ale mix nejtvrdších expanzních genů. I název Rus a Rusko pochází od vikingského kmene Rusů, který z oblasti dnešního Petrohradu ovládl i díky svým geniálním lodím oblasti povodí Donu a Volhy, založil většinu tamních dnešních měst a čile obchodoval až na trzích Bagdádu a Konstantinopole (proto ta současná touha Rusů po jihu). Hlavně na otrokářských trzích a to s pochytanými Slovany (proto také před ním do střední Evropy utíkající Slovany, Čechy nevyjímaje, dodnes Rus považuje za svůj jemu drze uprchlý majetek).

Mezitím znásilněné Slovanky plodili a jazyk učili jejich potomky, z jižních trhů si vikingové přivezli i náboženství, agresivní mix křesťanství a islámu, dnes pravoslaví. A tak vznikl "pra" Rus, mix vikingských a slovanských genů. Po následující stovky let opakovaně v Ruské zemi řádili jiho a středoasijští nájezdníci a tak "pra" Rusa obohatili o hlavně mongolské a turkické geny. A tak vznikl dne

Re: Rus je mix vikingů a středoasijských nájezdníků

Může být. Čeho je potom mix správného Američana?

Rusko

kdo vymyslel tu pitomost,že Rusko si chce zajistit přístup k teplým mořím,asi nfašista Brzezinski.

On je totiž ten problém někde úplně jinde.

Je totiž evidentní, že mnozí lidé a zejména politici a novináři nejsou schopni a ani ochotni připustit že obecný systém nadvlády jedněch nad druhými je odsouzeníhodný, ať se objevuje kdekoliv. Každý stát a tedy i Rusko má své zájmy. Jeho zájmy však musí končit na jeho hranicích. Nelze obecně připouštět invaze (to je ten správný výraz) Ruska na Krym, do gruzie či na Ukrajinu, stejně tak jako invaze USA do Afganistánu, Iráku, Libye, do mnohých jihoamerických států. Pod pojmem invaze nerozumím jen nasazování vojenské síly. Invazi vidím i v politice Německa či Francie v EU,kdy je dnes již evidentní, že pomocí této chtějí opět ovládnout ostatní evropské státy a to nevojensky. Je nanejvýš nutné opustit politiku t.zv. sfér zájmů a obecně prohlásit jakoukoliv t.zv. sféru zájmů mimo území daného státu za nežádoucí a nepřípustnou. Každý stát si svou sféru zájmů musí účinně bránit sám a ne dobrovolně do nějakých sfér zájmů někoho jiného lézt. My, Češi patříme již od doby posledních Přemyslovců po meči a př

Rusko

Rusko by si mělo realisticky uvědomit, že i Západ

má své zájmy!

Re: Rusko

Co je to "Západ"? Všechny ostatní země vyjma Ruska?, USA, státy EU? Nebo i státy jižní Ameriky či Asie? Zájmy Ruska, ale i států t.zv. Západu musí končit na hranicích těchto států. Jinak nebude nikdy klid. Zažil jsem dobu, kdy Francie, Anglie, Německo, Itálie, ale i SSSR měly své kolonie a své t.zv. sféry zájmů uplatňovaly tam. Poté, kdy o své kolonie přišly se snaží svůj vliv uplatňovat jinak, přičemž se prohlašují za velmoci. V tom to vězí.

Hodně textu, hodně chyb .

Skutečnost, že dnes v Evropě nikdo nechce zaútočit na Rusko, nehraje u pokračovatelů tradice Ivana Hrozného žádnou roli.

Tohle si myslí kdo? Vojenské cvičení několika armád a s těžkými zbraněmi, plánované u Krymu a souběžně další u Finska se jako mírotvorné dá hodnotit po láhvi whisky, ale za střízliva nikdy. A je toho víc. Mít sousedy, jako má Rusko, tak důvěryhodné, tak chodím ozbrojen spát, mám zaminovanou zahradu, žiletkový plot pod vysokým napětím, samostříly na hranici pozemku a sadu zbraní posledního soudu s automatickým spouštěním ....

Dodatek :

NATO předpokládá, že při konfliktu s Ruskem uspěje a jeho jednotky porazí polovičním počtem známé ruské. Nikdo už si neuvědomuje, co řekl Putin - nemáme tolik vojáků na obranu a budeme nuceni použít jaderný arzenál . Co to znamená a že už to potom nikdo nezastaví, je jasné. Takže proč vymýšlet jak uživit deset miliard lidí, když jich zbyde pár milionů ???? Proč vymýšlet, jak zaútočit, když to může dopadnout jen špatně? Zelený mozek nikdy nic dobrého světu nepřinesl ...

Re: Hodně textu, hodně chyb .

Myslím, že nebude dlouho trvat kdy tyto problémy nastanou reálně, pokud naši politici nedostanou rozum. Pokud nebudete mít takto zabezpečenu svou zahrádku či dům, nastěhují se Vám tam muslimští Arabové, podporovaní hloupými politiky EU, ale i většinou našich politiků. Tady je problém!. Ve volebním systému podle zásad poměrného zastoupení, který takovéto politiky vynáší k moci. K moci nad občany státu. Je to totiž všechno dáno tím, že vyjma senátu a prezidenta volíme nikoliv politiky, ale politické strany a hnutí. Volební systém je schválně (nikoliv hloupě) nastaven tak, aby ti nejhorší z nás byli vždy u moci. Nesmíme volit napříč politickým spektrem přímo kandidáty, Křížkovat můžeme jen v kandidátce jednoho politického subjektu. Celý tento systém je navýsost špatný a naši lidé se s ním potýkají již od doby prvních voleb v ČS.R. Bohužel je u nás příliš mnoho ovčanů, kteří téměř ničemu nerozumí, ale do všeho mluví pomocí svého volebního hlasu.

Pane Mrázku

V pobaltských státech jsou páté kolony o jakých se nám nesní. Nemyslím sídliště s bývalými sovět vojáky, vedoucími pracovníky bez pořádného vzdělání...

Ale vzdělané úspěšné mladé rusáčky nasáklé do ekonomického a akademického světa Pobaltí jehož samostatnou existenci považují za přechodný stav. Najděte si na ČP rozhovor se vzácně upřímným Krabeškinem.Zelení mužíčci tam mohou mít půdu lépe připravenou než kdysi u nás Brežněv s pragováky a Vasilem.