Diskuse k článku

Západ a křesťanství jsou v úpadku

„Křesťané jsou stále se zmenšující menšinou a mají nejvyšší čas začít stavět archy, jako byla ta Noemova. Ať už se politicky či ekonomicky stane cokoli, musíme posilovat náboženské vazby a vytvořit silnější rodiny i menší komunity, jež pomohou přetrvat obtížnou dobu před námi,“ říká v rozhovoru americký křesťanský novinář Rod Dreher.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 18.11.2018 12:31

Jak chcete vytvořit "odolné rodiny"

ve velkém měřítku, když stát: 1/ Devastuje ekonomiku rodin nadměrným zdaněním mezd pracujících rodičů (v roce 2018 v úhrnné výši 44 miliard korun). 2/ Nemusíme vychovat děti, protože bezdětným přispějí na starobní důchod ze svého odvodu sociálního lži-pojištění cizí děti, které nevychovali? V roce 2018 ve výši 43,44 miliard korun. Totéž je ve financování zdravotnictví, jen ve výši 16,5 miliardy korun. Uvedené položky dohromady representují skutečnou politiku tzv. vyspělého sociálního státu vůči pracujícím rodičům a jejich rodinám.

J. Kouba 13.11.2018 10:31

mimoběžně

Málokdy se podaří, aby se diskuse tak moc nepotkávala s obsahem článku.

I. Patta 18.11.2018 12:35

Re: mimoběžně

Pokusil jsem se to napravit zveřejněním finanční situace rodin i rodičů jak z krátkodobého (daně), tak z dlouhodobého pohledu (zajištění ve stáří.

M. Zikmund 12.11.2018 14:05

Křesťanský Talibán

Hezký pohled do myšlenkového světa onoho pověstného protestantské Talibánu, který popisuje třeba Dawkins. Jenom vypíchnu pár momentů: je hezké, jak ultrakonzervativec dokáže hovořit o obecném dobru, což je přímo ikonický termín jakobinismu, konzervativci ne úplně chválenému, že. Za druhé ta představa, že pokud se lidi nebudou bát Boha, budou si dělat, co budou chtít, je morálně vadná, protože vlastně implikuje, že lidi jsou z podstaty zlí a pokud si něco neprovádějí, tak jen proto, že se bojí nadpozemského soudce. Za třetí když říká, že Hillary Clinton by „neponechala soudcům ani zbytky náboženské svobody“, tak tím ve skutečnosti přiznává, že náboženskou svobodu vnímá jako svobodu nutit druhým prostřednictvím státní moci (Clinton by asi soudcům nezakazovala chodit do kostela, že). A za čtvrté ta humorná představa, že onu přirozenou a jedině správnou, pro civilizaci elementární tradiční rodinu zničí pár transgenderových aktivistů. Pokud je něco přirozeného, tak se to přeci prosadí samo.

P. Čech 11.11.2018 11:01

Jak to vidím já.

Každé náboženství a tedy i uváděné křesťanství je postaveno na podpoře přirozené emoce člověka, jíž je s t r a c h . Strach člověka má mnoho podob, těch "něco", čeho se lidé bojí je hodně.Bůh (jakýkoliv) a jeho trest je církevními představiteli záměrně nadřazen všemu přirozenému a lidem je vštěpována bázeň z božího trestu za spáchané hříchy. Hříchy, z nichž mnohé jsou přirozenou aktivitou člověka, jako živočišného druhu, např porušení 2.,3.,6.,či 9. bodu desatera. Bázeň a strach, na tom jsou postavena všechna náboženství a jejich ideologie. Podle mne, tyto ideologie, stejně jako ideologie politické jsou obecně škodlivé, poněvadž znásilňují přirozenost člověka. Je ovšem nutno říci i to B. Např. křesťanská ideologie se snaží učinit člověka "mravným", což je na jednu stranu žádoucí, na druhou stranu ovšem znásilňujcí lidskou přirozenost. Těžko říci, co je lepší!

Ivana1 12.11.2018 8:09

Re: Jak to vidím já.

No, a já to vidím tak, že křesťané se sice cítí ohroženi - spíše jejich církevní představitelé, ale na druhé straně vzrůstá počet ateistů, kteří jsou ochotni a schopni bránit svoje svobody před islámem i křesťanstvím. Křesťanství sice není v dnešní době tak militantní jako islám, ale stejně rozděluje lidi na podřadné a nadřazené. Podřadnými lidmi co do práv a svobod jsou ženy a teplouši (v tom si mohou podat ruce s islamisty). Církvi šlo vždy jen o udržení svého majetku a ovládání lidí. Po staletí umlčovali lidi se svobodnou myslí i za cenu jejich mučení a zabíjení. Jejich společenský řád nebyl řádem pravdy a práva, ale řádem poslušnosti k vrchnosti a Bohu. Po staletí se těší a připravují na armagedon a přitom neustále sortují lidi na horší a lepší. Nechme proto toto myšlení slabochům, kteří se nedokáží normálně srovnat se životem a nechme bohy primitivům jací jsou ve většině málo civilizovaného světa. My ostatní se snažme žít beze strachu a bojovat spravedností a právem proti zlu. Ty jejich ost

Ivana1 12.11.2018 8:15

Re: Jak to vidím já.

Ty jejich ostrůvky víry nejsou zase ničím jiným než

slibotechnou pro "vyvolené" o tom, že když utělají to či ono, získají

pro sebe osobní výhody. Jako tomu bylo vždy a nezáleželo jestli za komunismu,

fašismu nebo křesťanství. Jsem pro zákaz jakýchkoliv omezení přirozeného práva

člověka na svobodu mysli ať jedněmi fanatiky nebo jinými. Nenechme se zastrašit

ani ovládnout náboženským zlem!

P. Čech 12.11.2018 12:52

Re: Jak to vidím já.

Mám na věc podobný názor. Pouze je nutno přiznat, že ideologie politických stran jsou stejné, jako ideologie církevní. To ve skutečnosti znamená omezování přirozeného práva většiny lidí na svobodu mysli a to konkrétně fanatiky politickými, členy a příznivci kterékoliv z politických stran.

P. Čech 12.11.2018 12:54

Re: Jak to vidím já.

ještě bych dsi dovolil dodat, že celý náš politický systém je na tom založen a stojí na tom. Vláda a moc politických stran nad většinou občanů není demokracie.

J. Babička 13.11.2018 6:55

Re: Jak to vidím já.

Demogracie je, když dva vlci a jedna ovce hlasují co bude k večeři

J. Babička 13.11.2018 6:57

Re: Jak to vidím já.

A proč by ateista měl by být tak věřícím, aby šel ztratit svůj překrásný život, když ho za to nic nečeká ?

Č. Berka 17.11.2018 11:39

Re: Jak to vidím já.

třeba ten jeho život překrásný není ;-) .Ateisté za ideály umírali, takže nějaký důvod měli...